Otherkion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tichý les

+5
Seawell
Riadné Croque
Silean Irongaze
Kaylessa Vaynore
Kotlík
9 posters
Goto down
Tarron Sarnelis
Tarron Sarnelis
Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 17. 03. 21
Age : 147
Location : Illivenas

Tichý  les - Stránka 4 Empty Re: Tichý les

7/10/2021, 23:59
Pobaveně se usměje, když mu jeho obavy a nedůvěru zase hezky vrátí. “Ukázal bych ti doporučení od mého učitele a mých společníků, ale…učitel je v důchodu a společníci nejsou. Většinou chodím sám, protože většině lidí a víl se úplně nelíbí styl mého chytání příšer.“ Ne že by tedy měl zástupy zájemců, kteří by chtěli vidět mistra jako je on při práci, ale pokud mohl počítat těch pár, co se k němu omylem přichomýtli, ať už kvůli nějaké sázce nebo jen zvědavosti, tak moc nadšení nakonec nebyli. Jemu ale jeho způsob lovu vyhovoval. Převážně proto, že každý jeho lov mohl být s klidem jeho poslední. Zatím mu to ale z nějakého i jemu záhadného důvodu vycházelo. Možná právě ten risk přitahoval štěstí na jeho stranu, nebo mu to možná lépe myslelo pod tím tlakem, který si na sebe sám vyvinul. Přece jen strach o život a pud sebezáchovy z vás často vytříská to nejlepší, co můžete nabídnout. “Ve valné většině případů ne. Tak trochu zvážním na lovu. To bude asi jediné místo a chvíle, kdy se aspoň trochu snažím být vážný. Takže vzhůru do toho umírání. To pomalé totiž nezní jako moc velká zábava.“ Odfrkne si a začne si pomalu prokřupávat klouby na ruce, zatímco se hezky rozhlíží, kde by mohlo co vykouknout z lesa nebo i ze země. Jeden nikdy nevěděl, co na něj odkud vyskočí. Sice tu nebylo tolik monster, abyste o ně zakopávali, ale nějaké mohlo přijít vždycky. Zejména, když to nejméně čekáte. Koutkem oka na chvíli zabloudí směrem k Aye vedle sebe a pousměje se. Na to, jak se vlastně potkali, asi úplně nečekal, že spolu vyrazí lovit. Pokud se nenechá zabít, tak by z nich mohla být i dobrá příhodná dvojka. Když na sebe ještě někdy narazí v podobném duchu.
Mírně pozvedne obočí nad tím slovním spojením. “Černá ovce zní krapet líp než kuře. To zní jako bych byl nějak neduživý.“ Odfrkne si a v hlavě se mu objeví představa malého kuřete s jeho hlavou. Už jen to bylo bizarní. I když asi jeho hlava ve spojení s ovcí by nebyla o moc lepší, ale to slovní spojení alespoň pro něj dávalo větší smysl. “Myslím, že návštěvu a předhazování svého života otci asi odložím na neurčito, ale jinak máš pravdu.“ I tak ale bylo hezké slyšet, že vlastně naložil se svým životem dobře. I když to si možná jen domýšlel a byla to slova někoho, kdo ho v podstatě vůbec neznal a věděl jen tu trochu informací, co mu prozradil. I tak to ale bylo příjemné. Pak se ale uchechtne, když mu tedy schválí jeho plán, že jít do lesa není prostě rozumné. Aby se potýkali s deseti hladovými masa chtivými jednorožci, nebyl ani jeden z nich vycvičený. Nebo o tom v případě Ayi alespoň pochyboval. Ani on by nebyl zrovna v takové situace jako doma. Pak se ale jeho pohled zaměří na koně, nebo alespoň zatím zvíře vypadající jako kůň, který vyjde z lesa. “Proto mají taky to lovení často jednodušší. Utéct může po střele klidně i jednorožec. Navíc jak pak ověříš, že to je kůň nebo jednorožec? Půjdeš za ním?“ Nadhodí a mírně pozvedne obočí. Ne, střílení rozhodně nebyla nejlepší varianta ověření toho, co to před nimi vlastně je. Když se ale zmíní o tom, že by tedy splnila svůj účel návnady, otočí se na ní a kývne. “To zní jako lepší varianta.“ Souhlasí a pousměje se. Pak vytáhne jednu ze svých dýk, které sebou nosí. “Nůž nemám, ale tohle by mělo posloužit úplně stejně.“ Poznamená a podá jí čepel. “Jen teda doufám, že umíš rychle utíkat, pokud si z tebe bude chtít ukousnout, ale spíš se nechá pohladit nebo něco takového, a pak se tě bude snažit dostat do lesa. Většinou nalákají kořist zpátky ke stádu. Samotáři jsou to jen málokdy.“ Odpoví a ještě jí sdělí další užitečné informace. Přece jen jednorožci lákali děti a lidi obecně do lesů, aby je tam mohli ulovit se zbytkem. Že by někoho sežrali hned se mu asi ještě nestalo, i když to neznamenalo, že stát se to nemůže.
Ayanna Merrylocks
Ayanna Merrylocks
Poèet pøíspìvkù : 11
Join date : 06. 12. 20
Age : 22
Location : Fiplin

Tichý  les - Stránka 4 Empty Re: Tichý les

13/10/2021, 22:26
“Ne každý je ochotný riskovat s někým, koho sotva potkal. Je to jako svatba, taky se do ní pohrneš s nějakou naprosto cizí osobou – teda, tohle lovení příšer je stokrát lepší než nudná svatba. Taková zábavnější a hlavně.“ pokrčí nad tím rameny. “… hlavně si u toho nemusíš nikoho brát a ničit si život.“ ušklíbne se a zaměří se pohledem kamsi před ně. Ne že by úplně potřebovala nějaká speciální doporučení, vždyť mu před chvílí řekla, že jí je to dost možná úplně jedno, a tedy není ani potřeba dokazovat si něco o opaku. Samozřejmě by si ráda přečetla, co o tom cizinci vykládali ti, kteří se k němu přidávali před ní, už jen proto, že by bylo zajímavé mít uklidnění, že to přežili, ale takhle to dávalo větší dávku adrenalinu a neznámá. Jaká věčná škoda, že si nepřečte doporučující dopis, aby mohla obdivovat jeho schopnosti dříve, než je vlastně uvidí. Tiše se uchechtla a pak pokrčila rameny. “Jistě, ty vážné situace, kdy jde o život – u toho se jen těžko dá smát.“ kývne na souhlas a pak jen pokrčí rameny. “To je slovo do boje. Lepší umřít rychle a svižně, než se plácat po zemi v kalužích.“ pronese až překvapivě zapálená a s pobaveným úšklebkem na tváři. Ona je tak trochu takové šílené mládě tohohle světa. Ne natolik šílené, aby vyhledávala jen ty nepříjemné situace, ale divoká dost na to, aby se do nich dostávala zvědavostí nebo náhodou. Dnes asi vyhrávala ta zvědavost.

“Jo! To je ono... ovce, ne kuře.“ zašklebí se a plácne se do čela. Jak mohla zaměnit ovci za kuře, nebo kuře za ovci? Asi ji to bylo jedno, důležitá byla konec konců pointa, která měla z celé situace nakonec vyplynout. “Třeba to někdy vyjde.“ dodá ještě. Ona by se rozhodně netajila úspěšným životem lovce příšer, když by byl tak plný adrenalinu a úspěchů. Š la by tím otci zamávat pod nos, kdyby teda měla s otcem špatný vztah. To, co se před nimi objevilo a jevilo se to jako zatím obyčejný kůň si nakonec vysloužilo dostatek pozornosti a vymýšlení nějakého toho plánu pro budoucí postup. Její nápad nakonec nebyl tak k využití, ale nesetkalo se to s nafučenými tvářemi, jako spíš s uznalým přikývnutím. “Pravda.“ kývla tedy na souhlas s jeho slovy, vždyť nakonec stejně navrhla to vhodnější a tedy, aby si šla to zvíře více méně pohladit a případně utéct někam do bezpečí. “Díky“ nahodí pyšný úsměv, že byl její plán B vlastně schválen a natáhla ruku po dýce. “To bude stačit.“ vezme dýku do ruky a předkloní se. Vykasá si látku sukně a pak ve výšce stehen zabodne dýku do látky čepelí projede až k dolnímu lemu. Pak látku nařízne do strany a podá mu dýku zpátky. Trhnutím nakonec utrhne těžkou látku Z dlouhých šatů najednou byly šaty s délkou do půlky stehen a Aya mohla děkovat, že nikdy nevyšla z domu, bez kalhot. Sice jí její otec kalhoty zakázal, pokud nešlo o jezdecký oděv, ale ona je stejně vždy sebrala, pro podobné situace. Takže šikulka upnuté kalhoty pod sukní, takže se tu nepohybovala zcela nahá – ne že by ji to v jiné situaci vadilo, prostě si uříznout sukni a mít ji tak krátkou i za předpokladu, že by její nohy byly holé. Prostě šikula. “Jasně, chápu. Nemusím utíkat tak rychle, stačí, když budu hodně rychle šplhat.“ ušklíbne se a odhodí látku kamsi za sebe. “Chápu, nechá se pohladit a pak mě bude odvádět pryč. Jasně. Spoléhám na to, že ho pak nenecháš dojít moc daleko.“ ukáže na něj prstem a pomalu vykročila směrem ke „koni“. Někde v půlce cesty na sebe upozornila zamlaskáním a po pár krocích natáhla ruku, kdyby si snad ten divoch chtěl dojít pro pohlazení
Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru