Otherkion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Heden

+7
Veragin Baldimmor
Mëeria Soleis
Antares
Haida Ara Valdrinor
Dalakar Eret Moruideksuoy
Shayna Thetoris
Kotlík
11 posters
Goto down
Dalakar Eret Moruideksuoy
Dalakar Eret Moruideksuoy
Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 26. 03. 20
Age : 391
Location : Kerat

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

28/3/2020, 14:04
"Byla to jen zastávka, mezi mnoha dalšími. Pokud vás to uklidní, brzy odsud znovu odejdeme." Ujistila jsem ji. Opravdu jsem měla v plánu dlouho se tu nezdržovat, zvlášť ne, když se ti dva strážní potulovali kdo ví kde a bez pochyby již stihli něco provést, nechápu, proč jsem si musela vybrat zrovna tyto dvě pohromy. Minimálně v naší zemi se o nich hodně napovídalo. Keratští pánové měli pověst alkoholiků, kteří ani na moment nezavřeli hubu a ten koho doprovázeli se po měsíci na cestách s nimi cítil jako nějaká elitní chůva s vojenským výcvikem. Z vlastní zkušenosti jsem s tím tvrzením musela jen souhlasit.
 Lehounce jsem se pousmála a svůj pohled jsem s plnou pozorností upřela do jejích očí. Kdybych se tohle někdy snažila namalovat, rozhodně bych to vyobrazila jako nějaký opatrný boj, který se v našem případě vedl očima. "Ani v nejmenším, mělo by?" Skoro až nevinně jsem naklonila hlavu na stranu. Když jsem se ale znovu napřímila, veškerá chvilková neškodnost znovu zmizela. Nad poznámce s otroky jsem se pozastavila, i pozice otroka by mi byla milejší, než tato. Když bychom to vzali z filozofického hlediska, všichni do jednoho jsme byli otroky svého osudu. Byli jsme stejní, stejně vystrašení, stejně neznalí, stejně slabí, jen každý jinak. "To zajisté." V ten moment se sem přihnali i mí drazí strážní, kteří by nebýt mé ruky, která pevně sevřela rameno Eorella, vílího muže s rezavými vlasy a očima barvy zlata, shodili nejeden pečlivě ušitý oděv. "Dávejte pozor." Sykla jsem jejich směrem káravě, jak už jsem zmiňovala, byli to učiněné pohromy, přesně proto je nikdo nechtěl brát s sebou, tedy kromě mne, jediná osoba dostatečně osamělá na to, aby uvítala jejich otravné švitoření a problémy, které způsobovali.
Haida Ara Valdrinor
Haida Ara Valdrinor
Poèet pøíspìvkù : 20
Join date : 27. 03. 20
Age : 28
Location : Fiplin

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

28/3/2020, 16:08
Ostražitost nepolevovala, pohyb rameny proti tomu naznačoval, že tato odpověď, byť by mohla být lživá, mou duši z části uchlácholila ke klidu, ačkoliv sotva takovému, jaký by si každý v této zemi zasloužil pocítit při pohledu na cizince a jejich neohrabané jednání, záměrné či nikoliv. Radost vydržela pouhou vteřinu. Důvod? Užití tvaru slovesa, které naznačovalo příchod většího počtu lidí než pouze jednoho odvážlivce. Přimhouřené hnědé oči pečlivě skenovaly ženinu tvář, hledaje odpověď na nevyřčenou otázku, kterou jsem se zdráhala položit. Znamenalo by to tvrdě zaútočit, podrobovat ji výslechu, což nemuselo vést k dobrému konci - ať už se jednalo o přítomné v obchodě nebo obchodní styky či utužení křehkého míru, který v současné době znamenal mnohem víc než si byli někteří ochotni připustit. "Pak vám popřeji na fiplinský lid mnoho štěstí na vaší cestě, ať už vede do jakýchkoliv končin," zareaguji nenuceným tónem hlasu, dokonce se mi povede vykřesat i přesvědčivý úsměv, ale je znát, že se umím usmívat přívětivěji, opravdověji chcete-li. Pro teď se mé chování pohybovalo kdesi mezi diplomatem pečlivě volícím slova, a vojákem s typickou náturou chránit každého, komu by mělo být ublíženo - na kůži i po psychické stránce. Měla jsem co dělat, abych dlaň nepoložila na jednu ze tří dýk houpajících se na opasku, ale sebemenší náznak výzvy k boji by nemusel skončit pro nikoho dobře. Zvláště pak v boji s vílou, která by mne mohla rozcupovat jako kus hadru. Co na tom, že mezi našimi vojáky patřím k těm lepším? Pozvednout meč proti víle bylo nemyslitelné.

Nevinný akt, tak pečlivě načasovaný, by neoblafnul ani naprostého hlupáka. "Pak vaše tvář jedná sama za sebe," varování z mých rtů splynulo lehce, noblesně a dostatečně zdvořile na to, aby bylo jasné, že jí ještě nevyhrožuju, což se mohlo během několika chvil změnit. "Byla bych ráda, kdybyste se ke zdejším obyvatelům chovala s úctou, která jim náleží. Výsměch mezi to nepatří," stisknu rty v závěru, vyčkávajíc na odpověď z její strany. Mohla to brát jako urážku, co já vím, ale můj lid je důležitější než ona. "Žádného z vládců by nepotěšilo řešit případný spor, nemyslíte?" Dávala jsem jí možnost se stáhnout, příležitost napravit chyby a kdyby měla v sobě kapku citu, pak se i omluvit, což už samo o sobě hraničilo se šíleností. Napjatá v ramenou, možná ne tak vysoká jako žena přede mnou, ale stále dostatečně hrdá na to, abych si obhájila každý svůj čin.

Netrvalo dlouho a do obchůdku se vřítila dvojice strážných, což jen potvrdilo domněnku o mnohočetné návštěvě z těchto řad. "Jestli máte nakoupeno vše, co potřebujete, mohu vás vyprovodit." Žádné bude mi ctí či zvolení slov, která by potvrzovala radost. Jen prosté oznámení, očividně nečekající žádný protest. Popravdě bych v tuto chvíli byla radši, kdyby mi záda kryli členové posádky, alespoň Odionn s Adrillem, na které jsem se mohla spolehnout, ale ti se momentálně vydali zpět do paláce za vlastním cvičením. A já se na ně také nemohu neustále spoléhat. "Nebo i pánové mají v zájmu podílet se na nošení fiplinské módy?"
Dalakar Eret Moruideksuoy
Dalakar Eret Moruideksuoy
Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 26. 03. 20
Age : 391
Location : Kerat

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

28/3/2020, 17:43
"Děkujeme za starostlivost, vaše výsosti, ale ze dveří ještě trefit dokážeme." V gestu pokory jsem si přiložila pěst k oblasti srdce a rázně se poklonila. Tvář znovu překryla ta železná maska a oči překryla blána apatie. Vzala jsem si z pultu šaty, které jsem koupila a s ostnem v hlase svým společníkům připomněla, že se mají chovat přiměřeně svému věku. Tak rychle, jak přišli, tak zmizeli a společně s nimi i já, moc hrdá na to, se omluvit přímě, takže jsem na pultu nechala vzkaz, naškrábaný s rozhodně ne úhledný. Věděla jsem, jaká ve své roli jsem, a tak s sebou vždy nosím malé útržky papíru s omluvami. Ať si o mě myslí kdo chce, já jsem jen připravena kdykoli a za každé situace. Ve vzkazu bylo napsáno: "Omluvte mé chování, nikdy jsem neměla v plánu Vás jakkoli urazit, zostudit, či zesměšnit." V tu dobu jsme již byly v záhybu druhé ulice. Jak Eorell, tak Nathaniel mi mezitím tiše vyčítali upření jim trocha flirtu s princeznou. Jediný důvod, proč jsem jim dovolovala se mnou takhle mluvit, bylo, že mi vcelku přirostli k duši a neměla bych to srdce je shodit z útesů. "Obrátil by se jí žaludek, jen co by z vás ucítila ten zápach, který vznikne po dlouhých nocích nepřetržitého pití." V odpovědi se mi dostalo dvojhlasné odfrknutí. "Šéfová..." Začal znovu zrzek. "Buďte tak velkorysí, pánové a dopřejte mým uším trochu ticha.
" Ticho k mému neštěstí nevydrželo ani minutu a znovu se rozpovídali, dalo by se to přirovnat jedině k drbání dam, v jejichž kroužku jsem vždy tak nedobrovolně končila.
Antares
Antares
Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 01. 05. 20
Age : 99
Location : Fiplin

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

2/5/2020, 18:40
Když ženy mluvily, téměř vždy přestával poslouchat a všechno co omylem zaslechlo jedno jeho ucho, tím druhým zase vypustil. Stejně jako v momentálním případě Beidi, která stála přímo před ním a ječela něj. Sledoval její zuřivou grimasu, jak se jí tvoří vrásky na její lidské bledé pokožce, hnědé vlasy měla hezky zčesané do drdolu s různými šperky a čelenkami. Náušnice se jí zběsile kývaly sem a tam. Byla rozlícená jako nějaká vzteklá harpyje, kterou i připomínala. Neposlouchal ji a přemýšlel o tom, kolik peněz by dostal za její vraždu. Málo. To už by více dostal za teď už jejího bývalého snoubence, který byl sice idiot, ale nedělal nic špatného. To Beidi tady byla běhna, ačkoli všem tvrdila opak. Toho svého amanta si namluvila jen díky tomu, že byl na lepší úrovni a bohatší díky obchodům a dobrým stykům. Ani netušil co si vlastně vzal za couru a nikdo se mu to neodvážil říct, až doposud. Právě proto teď Beidi na Antarea křičela a nadávala na něj ulici, protože ji bohatý panáček vyhodil a zrušil jejich zasnoubení. A důvod, proč to Antares vlastně řekl? Jiná žena mu za to zaplatila. Dokázal být nejen vrah, ale i poádný zmetek a ničitel vztahů, ačkoli to bral tak, že toho boháče zachránil před krachem, protože tahle coura by ho přivedla na mizinu během dvou týdnů. Tím si byl setsakra jistý.
Z reality se probral, až do něj strčila, ale on se nepohnul ani o píď. Beidi vztekle vrčela a prskala. „Ty jeden bídáku! Ty prašivino! Zničil si mi všechno, co jsem mohla mít! On si teď vezme tu levnou štětku Eriann!" Hlas jí přeskočil a zalkla se. Rozmrkala slzy zoufalství a vzteku. Byla v obličeji rudá a koulila ty svoje modré oči jako by jí měly každou chvíli vypadnout z důlků.
Antares na ni vycenil tesáky a sundal si kapuci. Napřímil se, aby byl co nejvyšší a zasyčel, přičemž nebezpečně krčil čumák a odhaloval zuby. Neměl rád, když si k němu ženy dovolovaly příliš. „Zavři klapačku. Jsi coura, konec příběhu." Pověděl nepříjemně a odstoupil od ní. Postavil se bokem a zamračil se na ni. Zabodl do ni svůj kočičí pohled žlutých žhnoucích očí. Černá zornice měla podobu úzké štěrbiny. Jazykem si olízl pysky a poté i čumák, načež si jej hřbetem ruky otřel. Neměl na ni náladu, ale ona ho nadále pronásledovala a nechtěla mu dát pokoj. Rozhlédl se po okolí, kudy by teda zmizel. Nejjednodušší by bylo jí prostě utéct, protože je rychlejší jak ona, ale věděl, že ona si ho stejně zase najde. Připomínala mu nějakého psa, který čuchá a hledá. 
„A ty jsi špinavý bastard, který nemá žádnou hodnotu." Odflusla si. Opravdová dáma... pomyslel si a kůže na krátkém plochém čenichu se mu nakrčila zhnusením. Nechápal, jak s touhle mohl předtím spát. Zřejmě byl opilý a nebo se prostě praštil do hlavy. 
Nasadil si kapuci a bez dalších slov se rozešel od místa pryč. Doufal, že mu dá konečně pokoj a nebo že na ní spadne nějaká obrovská cihla, protože jí měl plné zuby. V duchu se modlil, aby jí alespoň podupal kůň, kráva, osel, cokoli... On si na veřejnosti nemohl dovolit udeřit ženu a hlavně by to jen tak neudělal. Musel by být opravdu vzteklý a v ohrožení. V myšlenkách se mu modlitby za nějakou její nehodu střídaly víc jak počasí. 
Beidi si sundala botu a hodila ji po něm. Strefila ho přímo do hlavy, kdy si na temeno položil dlaň a ohlédl se. Hodit po něm botu? To si dovolila příliš.
Mëeria Soleis
Mëeria Soleis
Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 02. 05. 20
Age : 43
Location : Sendan/Illivenas

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

2/5/2020, 20:01
"Už tam budem?" Slova, jaká nesnáší každý, neboť jimi věčně otravují malé děti, když neupozorňují na objem močového měchýře, který každých pět vteřin mohl prasknout. Stačilo by, aby drožka nezastavila včas a dětské žvatlání, respektive dožadování, se mávnutím kouzelného proutku proměnilo v popotahování a pláč doprovázený výkřiky o tom, jak má mokré nožičky a jak ho všechno studí. Ria měla alespoň tu slušnost, že z bot o velikosti zakrslé papriky už stihla vyrůst a problematiku spojenou s cestováním a močovým ústrojím ovládala natolik, aby si nechala zastavit maximálně jednou za tři, čtyři hodiny. Cesta do Hedenu byla dlouhá, byť se Illivenas nacházel na hranicích s Fiplinem, lidským královstvím, ale Xibram, z něhož vyjížděla, stál na opačné straně. Znamenalo to celé hodiny naslouchat štěbetání postaršího páru zamilovaných manželů, kteří do jejího města přijeli za svým potomkem, drahou Glindou, jak se stihla dozvědět, která měla to štěstí a provdala se za skvělého vílího muže, Eliphase, který v Xibramu vyučoval malé děti. Momentálně se jim narodil malý chlapec, Brencis, pro Duncana a Gladys, jak se manželé jmenovali (což už taky stihla zjistit), vymodlený vnouček. A tak si celou cestou zvesela drmolili o tom, jak krásný jejich vnuk je, jakými buclatými tvářičkami oplývá, jak se na ně šklebí a směje se jim, což Ria okomentovala úsměvem, neboť si byla až moc dobře vědoma toho, že prvních několik týdnů děti vidí rozmazaně a tak jejich nadšení z barevných skvrn, které se jim pohybují před očima, je vcelku oprávněné. Ale krást jim iluzi štěstí? Kým by byla? Vrahem představ tak akorát. Namísto toho pohupovala nohama na jejich povoze, užívaje si horkosti sálající na pouštním království. Naštěstí ti dva byli natolik vychytralí, aby se vyhnuli zdejším dunám, v nichž by jim povoz včetně koně zapadl, a tak to vzali okrajovou cestou - což představovalo ještě nášup příběhů z jejich dospívání, kdy se ti dva do sebe zamilovali. Nechyběla ani informace o tom, jak Duncan svou milovanou naháněl a jak ho naopak Gladys pokaždé přetáhla utěrkou po hlavě, kdykoliv jí šel po vdolečcích. Čerstvě vyndaných z pece, což Ria ocenila chápavým přikývnutím. Kdyby měla na mysli jiné vdolečky, patrně by se červenala podobně jako písek v poušti. Ne, že by nevěděla, co obnáší sex, ale na vílu patřila k těm mladším a stále ještě trochu nervózním při konverzaci na podobné téma.

Trvalo dva dny, než se jim podařilo dokodrcat do Hedenu, přičemž se jim jednou zlámalo kolo, které za pomoci Duncana opravila. Gladys samozřejmě nesměla chybět a oba dva zručně naváděla, co mají dělat, ačkoliv její rady byly k ničemu a i Duncan jí upozornil, aby zavřela ústa a raději jim přichystala 'nějaký dobrý žvanec'. Ale teď už vyjížděli klikatící se cestičkou do Hedenu, hlavního města jednoho z lidských království, kde hrozilo pověšení za existenci víl asi tolik, jako že karfiolu narostou nožičky, vzbouří se a společně s kapustou spustí revoluci za to, aby lidé jedli kameny. "Už jsme tu. Vítej v Hedenu!" S očima navrch hlavy a za bodrého smíchu obou sledovala krásu městské brány, skrze kterou zrovna projížděli, užívaje si pohled na bělost kamenů a cihel, z nichž byl Heden celý vystaven. Kamkoliv pohlédla, tam to žilo - hudebníci vyhrávali, zpívajíc se všemi, kdo byli ochotní se přidat; jinde se zase kočkovaly děti, vydávajíc se za piráty a královské vojsko, až se ani Ria neubránila zasmání a zamávání jejich směrem. Parta děcek náhle přestala v dovádění a s veškerou radostí jí opláceli gesto zpátky, úsměv od ucha k uchu. "Co na to říkáš, Rito?" Zepředu se ozval hlasitý smích, jak si Duncan opět utahoval ze zrzavé společnice, opakovaně komolící její jméno, s čímž si Ria přestala už na začátku jejich cesty přivolávat vrásky. "Je to tu..." Jak to jenom popsat? "... Jiné." To byla asi ta nejlepší odpověď, na kterou se momentálně zmohla, byť si div nevyvrátila hlavu, jak ji neustále otáčela za všemi zvuky, které k ní doléhaly ze všech koutů a stran. Už od pohledu zde byli lidé veselí a Ria se nemohla dočkat, až se vrhne do víru hedenského života. "Děkuju moc za svezení," otočí se na ty dva, v očích jiskřičky nadšení. Už cítila známé motýlky v břiše, kdykoliv se ocitla na novém místě. "Nemáš zač, děvče," usmála se na ni Gladys a ani Duncan si neodpustil rozloučení ve svém jedinečném stylu. "Snad se zase někdy potkáme, Rino!" Na rozloučenou jim zamávala, seskakujíc z vozu, nezapomínaje si protáhnout nohy, které poněkud zdřevěněly dlouhým sezením.

Heden byl jedním slovem úžasný, úplně jiný oproti Xibramu, pouštnímu městu. Barevný a zajímavý, bílý a přitom nejednotvárný. S radostným zavýsknutím přidala do kroku, sledujíc okolo sebe všechny, kdo kolem ní prošli. Její vzhled i střih látek, který v mnoha ohledech odhaloval holé, pihami pokryté paže, vyvolával údiv, ale ne tolik, kolik by čekala. Vždyť se jednalo prakticky o sousedy, takže na něco podobného už byli zvyklí. Nejvíce šokované jejím vzhledem byly samozřejmě děti, v jejichž hlavinkách představovala exotickou princeznu zahalenou do jemných, nadýchaných látek propouštějících vzduch, aby ochlazovaly tělo. Nohy zakrývala dlouhá sukně, kolem pasu zase všudypřítomný opasek plný nejrůznějších ampulek a kapes, které se daly využívat prakticky ke všemu. Rozpuštěnými vlasy si z části chránila ramena a záda před studeným vzduchem, na který nebyla zvyklá, přičemž se tu a tam neopomněla oklepat, když se do ní nečekaně pustila zima. A jak se tak rozhlížela, hledajíc nějakého obchodníka, který jí prodá pořádný kotlík, který se neroztaví jako ten poslední, díky němuž udělala díru nejen do stolu, ale také do podlahy, což dědeček okomentoval salvou smíchu, nečekaně se připletla do jedné rozmíšky. Vlastně to byl vcelku prostý omyl - konečně se totiž zdálo, že se na ní štěstí usmálo a obchodník oslovující kolemjdoucí prodával zboží, které potřebovala k dalším experimentům, ale jak se k němu nahrnula, trochu jako velká voda, nevšimla si ženy, co zrovna hodila botou po nějakém zakukleném muži. Loktem ji tak nechtíc odstrčila z cesty prudčeji a tmavovláska, nečekajíc podobně podlý útok, zavrávorala, padajíc na zadek rovnou do bedny s pomeranči. Ale ani to nebylo málo - nějakým záhadným štěstím se jí povedlo zaháknout bednu o lano přivázané ke klidně stepujícímu koni. Ten se jako na povel rozeběhl, aby se zbavil té příšery za svým zadkem. Ria tak už mohla jen sledovat vzdalující se uječenou ženskou postavu, kolem níž se kutálely sladké pomeranče. "Jejda!" Vykulené modré oči zůstávaly viset na místě neštěstí i tehdy, když se dotyčná ztratila v dálce, dokud nezaslechla ohlušující, rachot patrně symbolizující úspěšné přistání. "Jejda," okomentuje znovu, tentokrát o něco zděšeněji. A než by kdokoliv stihl něco namítnout, rozeběhla se ulicí výš s touhou ztratit se dřív než se ta křikna vrátí, vrážejíc nechtěně ramenem do onoho zakukleného muže, jak se rychle snažila ztratit. "Promiňte! Pardon! Omlouvám se! Je mi to líto!" Aneb když si i při útěku pokoušíte zachovat dobrou výchovu vštěpovanou od dětských let a stihnete se po cestě omlouvat každému, jemuž vrazíte loket do žeber.
Antares
Antares
Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 01. 05. 20
Age : 99
Location : Fiplin

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

3/5/2020, 22:15
V jednu chvíli si přál být prostě vzduch a jednoduše by se nechal odvát někam jinam, nejlépe do nějakého jiného světa, protože na tomhle by jej Beidi pronásledovala snad všude. I kdyby jí zabili třeba šestkrát, ona by prostě vstala z mrtvých a hodila po něm svou špinavou botu. S drzými ženskými se setkával poměrně často, zvlášť tady v Hedenu byly drzé více, než bylo zdrávo, nebo alespoň jemu to tak připadalo. Všechny tyhle namyšlené paninky si téměř vždy dovolovaly až moc. Jediné ženy, které byly jakž takž krotké, byly prostitutky, kterým se zaplatilo a ony se na nic většinou neptaly. Samosebou se vždycky našla nějaká, která to porušila a ptala se jej na to, jak přišel ke svým jizvám, zda zase někdy přijde a kdy to přibližně bude, zda náhodou nemá stejně hezkého bratra. Občas měl pocit, že jim kecání jde lépe, než huhlání přitom, co mají v puse jeho penis. Nejedna prostitutka by určitě vyhrála nějakou debatní soutěž, protože prostě nedokázaly zavřít klapačku. Na takové narazil v Illivenasu a tušil, že do místních bordelů jen tak nezavítá. 
Možná by mohl lovit ženy i jinde a nebo dokonce i ve vyšších vrstvách, ale sám bohatými tak trochu opovrhoval a nemusel ty jejich velké nosy, co měly nahoru a mysleli si, jak jsou lepší než všichni ostatní. Taky nechápal, jak můžou žít podle všech těch svých pravidel a nesmět tohle a tamto. On být princ, tak by ho zřejmě vymazali z rodové linie a vykopli hlavní bránou, protože on by se rozhodně jako princ nechoval. Alespoň to si myslel, skutečnost by klidně mohla být jiná a on neměl žádnou představu o tom, jak to v takovém paláci chodí. Znal je jen od pohledu a to mu asi stačilo. Nechtěl by mít tak velký barák. Moc nechtěné pozornosti a zbytečného prostoru, kterého měl stejně dost, když se pohyboval po celém městě a znal to tu určitě lépe, než nějaký králík, co si seděl na trůně. Musel ale uznat, že král Zior byl mnohem lepší, než ti ostatní, o kterých slyšel. Zvlášť královna Morgaine. Při myšlence se ní nakrčil nos a skoro by si byl odflusl, kdyby neměl v puse sucho. 
Na Beidi se mračil. Neměl ji rád už předtím a po tomhle ji bude mít rád ještě méně. Bylo špatné přát si, aby do ní udeřil třeba blesk, ale jemu by to pomohlo a třeba za týden by se tomu možná zasmál, protože by to považoval za nějaký vtip a začal by věřit v nějakého..snad boha..karmy? Sice velice nepřiměřené, ale to už nikoho nezajímalo. Jeho určitě ne a Beidi by to po zásahu tím bleskem nezajímalo už tuplem. Ty její náušnice a otravné šperky by se na ní pořádně usmažily. Smrděla by jak spálené maso. Nic pro něj. 
Sevřel pěst k sobě, protože v něm začala poměrně bublat zlost. Kdyby to byl kdokoli jiný než zatracená Beidi, bral by to ještě v klidu, ale Beidi je prostě Beidi. Otravná moucha, kterou nemůžete zabít ani kdybyste měli tu nejlepší plácačku na trhu. A nebo lapač much. Chystal se jí něco říct, dokonce pootevřel tlamu, když v následující chvíli do Beidi strčila jakási žena. Pusa mu sklapla a na nějakou chvíli zůstal stát na místě jako zamrzlý, kdy sledoval celou akci, která byla..jeho splněný sen, jeho splněné přání, modlitba..cokoli. Zastříhal svými velkými slechy, jak se k němu donesl mačkavý zvuk rozsednutých pomerančů. Nevěřícně zamrkal, když se kůň, kterého si předtím ani nevšiml, rozeběhl. Pár sekund na to si všiml lana, které se začalo rychle šponovat a nakonec se natáhlo a začalo bednu i s Beidi tahat za sebou. Neubránil se zlomyslnému úšklebku. Líbilo se mu, jak ječela a jak to celé probíhalo. Zítra takové přání zkusí s jedním otravným klukem, který neustále v noci ječí nějakou písničku a Antares nemůže pořádně spát. 
Na divadlo by se byl díval s poměrně spokojeným výrazem dál, kdyby do něj dotyčná žena ze zrzavými vlasy nevrazila. V té chvíli začal být zase při všech smyslech a zorničky, které měl roztažené do většího černého kruhu se mu zase zúžily na úzkou štěrbinu. 
Rozeběhl se za ženou, kterou snadno doběhl a když ji chytil za paži, zabrzdil až svými tlapami trochu sjel po zemi a rozvířil trochu prachu. Otočil si ženu k sobě a svůj kočičí obličej jí strkal pomalu až do obličeje, když prach usedl. Chtěl si ji pořádně prohlédnout a trochu i očichat, protože ho zajímalo co je přesně zač. 
„Proč utíkáš? A proč je ti to líto? Udělala jsi správnou věc, abys věděla. Zbavila si mě otravné štětky." Její paži pustil už v polovině svých slov, aby to nebrala nějak ofenzivně. Děkovat ale nehodlal, na to měl až moc chlapské hrdosti. „Ty nejsi z Hedenu." Pověděl poté, co si prohlédl její outfit, který znal z Illivenasu. „Co dělá  štětko-bijka tady?" Pozvedl obočí.
Veragin Baldimmor
Veragin Baldimmor
Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 18. 04. 20
Age : 479
Location : Illivenas

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

23/1/2021, 18:35
<<<

Jak dlouho tomu bylo? Týden? Dva? Nebo celý měsíc? Nebyl si jist, když s pohledem k nebi pomalu kráčel směrem k Hedenu. Zbláznil se, nebo možná jen potřeboval vědět, že se ten den skutečně stal. Jak pomalu postupoval vpřed. Ve svých obyčejných kalhotách, bílé košili, kožené vestě. S mečem na opasku u pasu, s kytarou na popruhu na zádech. Batoh přes rameno. Je to už dlouho co jsem zde byl naposledy. Zajímavé jak se cesty vrací tam, kde už jsem byl. A přesto jsou úplně nové. Byl zcela přesvědčený, že dávno zapomněla Haida. Jejich cesty se rozdělily už tak dávno a přesto v něm zůstalo jakési přátelství, které ho táhlo očima k nebi, kdy se pousmál sám pro sebe. Cožpak to nemá, žádné poučení? sklonil hlavu a zakroutil jí, než se pohledem vrátil k cestě před sebou. A pak tu bylo ono setkání v jeho domovině. V jeho rodném městě, v milované zemi se srdcem na dlani a pod dohledem všech těch hvězd. Žena jež jej doháněla v myšlenkách, jež napadala jeho sny a provázela jeho písně po jeho cestách, ať se hnul kamkoli. Dívka, která jej táhla dál a donutila jej opět kráčet pod parným sluncem vysoko na obloze. Nevěděl zda ho nohy vedou tímto směrem, aby viděl po letech opět Heden? Město ve kterém poprvé pokusil vzdát se svobody a žít se ženou, kterou miloval? Bylo až zvláštní jak za jeho život měl tolik šancí milovat a pokaždé to zvládal jen se srdcem na svých dlaních. Nyní však cítil, že nebyl na dobré cestě. Vrátil se ve vzpomínkách k noci pod hvězdami. Za tuto cestu již po několikáté. Již s jasným vědomím, že to byl on, kdo tomu zabránil a s tím, že věděl proč je tomu tak. Nelitoval svého rozhodnutí, ale loučil se nejen s ní, ale se svým domovem. Zlaté okovy jsou v prachu cest a přesto ty domove, zůstal si blízko. Jak těžké by bylo žít s myšlenkou na někoho, kdo je tak blízko domovu S jeho vlasy si pohrával vítr a on cítil jak jej postupně svazuje pocit minulosti. Hned co měl město na dohled cítil ostré trny, zabodávající se hluboko do kůže, i když jeho tělo bylo zcela volné.

Konečně se dostal až k Hedenu, slunce se sklonilo k západu a nebe pokrývaly červánky, které se odrážely v zrcadlové hladině jezera pod městem. Věnoval tomu pohled a věděl, že neudělal chybu když se rozhodl projít branami města. Procházel ulicemi a na tváři se mu usadil milý úsměv až do chvíle než dorazil na náměstí. Usadil se v blízkosti kašny, odložil své věci a do klína si vzal svou kytaru. Od chvíle kdy opustil svou rodnou zem, svého otce a vlastně všechno co do té doby znal, cestoval a jeho láska spočívala v hudbě, kterou uměl dávat dál. Nyní tomu nebylo jinak a náměstím se brzy příjemné tóny jeho písní, které skládal, hrál a zpíval pro své okolí. Hrál tak jak mu srdce napovídalo a s každým slovem, kterým vyzpíval svou duši svým podmanivým hlasem. ( 1 písnička ). Nezůstal však sedět sám a jak postupně šel čas a nebe dál padalo do polštářů z červánků, u kašny se s ním sešlo kromě posluchačů i několik jeho starých známých. Hráli na kytary broukali si a vyprávěli historky. Ragi očima sem tam navázal kontakt s někým z posluchačů a daroval nevinný úsměv. Co však unikalo jeho zraku byly ony zamilované pohledy dívek směřované k jeho tváři, po několika dalších písních. Čím pokročilejší byly červánky na nebi tím klidnější se stávala hudba, hraná jím i jeho přáteli, až se nakonec zklidnila pouze na melodie beze slov: společná píseň. .
Caelynn Naira Soveliss
Caelynn Naira Soveliss
Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 06. 12. 20
Age : 125
Location : Illivenas

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

24/1/2021, 16:17
Na cestu do Fiplinu se učednice kněžky těšila, na to až pozná novou kulturu i lid. I když to byla cesta "jen" do vedlejšího království, museli prakticky projet téměř přes celá dvě království aby se dostali na místo určení, aby se její učitelka a kněžka v jedné osobě setkala s králem. Doufalaa, že nepůjde o nic vážného, ovšem, těžko by si kněžku v takovém případě král pozval. Caelynn netušila, jak dlouho se s Aydou ve městě zdrží, ani jak dlouho bude s králem rozmlouvat, ale to její nadšení, které ji nabíjelo energií nijak neutlumovalo. Kdo ví, možná se podívá i k Měsíčnímu jezeru, ovšem i kdyby ne, jistojistě jej zahlédne alespoň z útesů Hedenu.  Věděl, že se žel tentokrát nepodívá do Illyrijských hor, ale nemusí vše vidět najednou a jednou ji tam cesta jistojistě zavede. I tak jí výhled na ně vytvořil na rtech úsměv když je míjeli. Doufala, že Artë dorazil do svého domova v pořádku a že snad nakonec najde své Slunce, pokud se tak nestalo, zasloužil by si lásku i se štětím. Alespoň takový z něj měla pocit. Pak už se snažila zapamatovat si každičký kousek cesty, který cestou do hlavního města míjeli. Výhled na město, které postavili lidé na útesech byl dech beroucí, stejně jako na jeho vnitřní prostory. Když nakonec dorazili po dlouhé cestě na místo určení, vypravili se hned za králem, aby mu co nejdříve vyšli vstříc. Trvalo to pěkných pár hodin, s tím, že kněžka svoji učednici propustila, neb ne všechno, co s králem probírala, bylo pro její uši vhodné. Caelynn se tak vydala ven, aby město poznala alespoň o trochu blíže.

Když vyšla do města, oči jí hned napověděli, že se slunce pomalu ukládá ke spánku a loučí se při čemž na nebi vytváří červánkovou podívanou. Podobné nebe mohla vídat i v Xibramu a přece bylo jiné, chvíli jej jen v tichosti sledovala. Nechala vítr aby si ji pohrál s dlouhou, ovšem lehkou bílou sukní vyšívanou jemnými zlatými ornamenty znázorňujícími oheň tančící po krajích sukně. Sukně jí sahala od pasu až ke kotníkům, dokonce schovávala bílé boty. Vršek pak tvořila světle hnědá do pasu sahající halena s dlouhým rukávem na níž byli stejné zlaté ornamenty, které lemovali i kraj bílé sukně, jen na rozdíl od sukně na haleně tvořili zlatou, ovšem jemnou pavučinu. Jemně si zastrčí pramen vlasů za ucho když se zhluboka nadechne a s výdechem věnuje pozornost městu při čemž e zaposlouchá do jeho zvuků. Slyšela typické zvuky, které by jste přisoudili městu, od hlasů dětí  až po dospělé, kteří se je snažili svolat k jídlu. Zrovna tak ale slyšela hudbu, kterou klidným krokem následovala, vsadila by se, že slyšela i povědomý hlas, ovšem než došla na náměstí, už se hrála jiná píseň. Chvíli se po náměstí rozhlížela, vládla tu uvolněná nálada, snad i díky oné hudbě. Po chvíli jí však padla do oka známá tvář, kterou tu opravdu nečekala. Párkrát zamrká když Ragiho uvidí, i když ji to vlastně mohlo napadnout, ať už díky tomu, že cestoval, nebo podle té písničky, kterou slyšela prve. Chvíli jej sleduje než se mírně pousměje při pohledu na zamilované pohledy dívek,. Mírně se nad nimi pousmála, chápala je. Ovšem sama se za slavíkem nevydala ani mu nevěnovala takový pohled jako ony. Věnoval mu jen jeden lehký úsměv, který mohl, ale nemusel zachytit. Musela uznat, že mu to sluší, ale jemu by slušelo snad cokoli. Hudbu, jenž hrál společně s dalšími bytostmi sice poslouchala dál, ale její kroky mířili v rytmu hudby dál, tedy klidně, nespěchala. Nejspíš, být to ještě před nějakou dobou by odsud spěchala rychle pryč, aby temnookého muzikanta neměla moc dlouho na očích či jí nezněl v uších. Nyní jej však jednoduše nechala jeho hudbě, cestování a obdivovatelkám a snažila se najít cestu k útesům, aby se mohla podívat na jezero o kterém toho tolik slyšela, při čemž si jen tiše broukala melodii, jenž zaslechla na náměstí.


Naposledy upravil Caelynn Naira Soveliss dne 24/1/2021, 17:38, celkově upraveno 1 krát
Veragin Baldimmor
Veragin Baldimmor
Poèet pøíspìvkù : 39
Join date : 18. 04. 20
Age : 479
Location : Illivenas

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

24/1/2021, 16:57
Sedět při zapadajícím slunci v Hedenu nakonec nebylo něco, co by od sebe očekával jen pouhých pár měsíců potom, co se jeho a Haidiny cesty rozdělily. Přesto tu byl a seděl na kamenném okraji kašny s kytarou ve svém klíně a drnkal prsty o struny, které vdávaly melodii, která splývala s dalšími tóny ostatních kytar. Usmíval se při tom a přivíral víčka nevšímajíc si zrovna dvakrát obdivovatelek, nevinných pohledů ani šuškání. Čas od času své temné oči otevřel a směřoval pohled k červánkům, užívajíc si klid jaký se dostával jeho srdci, při hře této klidné melodie. Ani si neuvědomil kdy, ale atmosféra na náměstí se měnila v příjemně odpočinkovou a k jeho uším doléhal nejen zvuk kytar, ale také spokojené broukání. Rozhlédl se po svých přátelích, kteří se k jeho hře přidali a potutelně se pousmál, dohrávajíc poslední tóny písně. Kytary na okamžik utichly a náměstí se ponořilo do šelestu několika rozhovorů. "Co zkusit něco trochu jiného?" navrhl přátelům a ti přikývli. Ragimu se nestávalo, že by se setkali někde pohromadě. Derick pocházel z druhého konce Otherkionu, Ivar byl sice původem z Cyry, která byla blízko, ale stejně jej už dlouho nepotkal - jediný o kom mohl říci, že by jej tu čekal, byl Kille, jelikož tu byl doma. Přesto, že se dlouho neviděli mohli se nazývat přáteli a poměrně dobrými muzikanty. "Sice tu sedíme čtyři, ale cítím se dost zahanben, když se tak dívám okolo." pronesl žertovně Ivar, když se rozhlížel a Ragi zakroutil hlavou. Přitahoval pozornost, ale také to nemuselo být jen jím. Všechny pohledy stejně nepatřili jen jemu. "To bude tou pověstí.. a to jsme se nikdy na nic příliš nepřičinil." "O to je to horší - ani se nemusíš snažit, i když představa jak to musí vypadat, když se snažíš.." přisadil si ještě k tomu Kille. Je pravda, že Ragi ačkoli v sobě nosil velké srdce romantického muže, ještě mnohokrát do svých románků srdce nevložil. Něco jiného byla jeho drahá žena a Haida jej také velice okouzlila, přesto všechny jeho něžné lásky začaly nevinně a naprosto nečekaně. Kdykoliv si na ně vzpomněl na jeho rtech zůstal něžný úsměv. Zakroutil znovu hlavou a raději pohled sklopil ke své kytaře, aby zahrál několik prvních tónů a vyhnul se tak nepříjemné konverzaci o jeho vztazích. Mohl vypadat jako proutník, ale ve skutečnosti jeho srdce mohlo vždy plát jen pro jednu ženu. Stejně jako hořelo touhou po jeho domovině. "Jako vždy.. Ragi a jeho kytara.." zaznělo ještě od jeho přátel, než se přidali do oné písně a opět tak náměstí naplnili příjemnými tóny. (Odkaz na písničku)  Sem tam se podívali jeden na druhého, jakoby se potřebovali ujistit, že hrají ve správném tempu. Komunikace probíhala ještě nějaký čas beze slov.

Ragi se konečně mohl rozhlédnout po svém okolí a navázat tak oční kontakt i s některými posluchači. Sám sebe neubránil úsměvu, když se střetl s jinými pohledy. Byla to část jeho povahy, když hrál. Jeho oči zkrátka dokázali vyjádřit to co cítil až příliš dobře a jelikož jeho srdce milovalo neustále, nikdy nebylo zrovna běžné, aby mohl někdo v jeho očích vidět i něco jiného. Snad i proto to mohlo mátnout srdce dívčích posluchačů. Sice by přísahal, že mezi tvářemi zahlédl, nějakou známou, ale lidí tu bylo dostatek, aby tomu nevěnoval přílišnou pozornost a raději se zaměřil na rychlejší část jejich písně, která se blížila tímto ke svému konci. Kytary opět utichly a tentokrát to byla domluva o delší pauzu, kdy se jeho přátelé rozhodli odskočit ke stánkům pro něco k jídlu, zatím co Ragi zůstal u kašny opřený o svou kytaru. Sem tam se rozhlédl po náměstí, než se rozhodl uvolnit sevření své vlastní vesty a rozepl na ni knoflíky, přičemž následně povolil i sevření knoflíků košile u jeho krku. Dokonce povyhrnul rukávy a odhalil tak několik tetování, které jej provázeli životem. Královská koruna, která byla na jeho klíční kosti naštěstí vidět nebyla, snad jen její malá část, která stejně nemohla říci mnoho. I kdyby ji někdo zahlédl, stejně by to nedávalo mnoho smyslu. Naopak jeho předloktí bylo odhalené a k zahlédnutí byl třeba javorový list, malé jednoduché slunce nebo symbol větru a moře, které opět už částečně skrýval rukáv košile. Tetováni byla umístěna tak, že tvořila společně docela pěkný celek, nikoli jen změť symbolů. Ragi se narovnal a trochu si košili upravil, když si všiml zvědavého pohledu usmál se a jen kývl hlavou na pozdrav. Dokonce i zvedl ruku a mávnul, což způsobilo trochu toho chichotání a dohady o tom, kdo půjde k němu blíž, aby se ho zeptal.. Ať už to bylo na cokoliv. Ragi se vrátil ke své kytaře a při čekání na ostatní jen prsty bubnoval do dřeva v tichém rytmu písně, kterou již hráli.
Caelynn Naira Soveliss
Caelynn Naira Soveliss
Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 06. 12. 20
Age : 125
Location : Illivenas

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

24/1/2021, 20:28
Kroky ji vedli dál od kašny, dál od hudby, která měla téměř vždy ji k sobě přitáhnout, zrovna jako můru světlo. Ovšem, dnes se jí nenechala tak strhnout jako minule i když ji i tak zvládla přilákat. Přesto to byla příjemná hudba jak pro uši, tak pro srdce, zrovna jako atmosféra, kterou navozovala. Nebyla to však hudba, která ji nakonec odlákala od cesty k útesům, jenž měla v plánu, ale vůně jídla, která ji přelétla přes nos. Ne nadarmo se říká, že lidi a jejich kulturu dobře poznáte právě přes jídlo. Její kroky se tedy stočili ke zdejším stánkům. Ne, že by měla až tak velký hlad, že by to nevydržela, ale vody jezera jistě chvíli počkají, zatím co lidé, no. Těm se pomalu, ale jistě mohla blížit i hodina spánku, rozhodla se tedy přednost dát jim. Chvíli stánky jen tak procházela a sledovala co se okolo nich děje nebo jak lidé připravují některé jídla. Kdo ví, třeba bude mít štěstí a nějaký ten recept okouká, většinou ji k vaření zrovna moc nepouštěli tedy, pokud už se k němu odhodlala. Když hudba skončila, slyšela šepotání, snad i lehké hihňání od žen, které hudebníky obdivovali. Krátké ohlédnutí jí potvrdilo, kterého z nich okukovali nejvíc, inu měli proč. Dívka se opět začala proplétat mezi stánky, kde ji zaujali různě malované a vyšívané šátky, alespoň na chvíli. Jeden, na kterém bylo vyšité město Heden nad jezerem si nakonec i koupí, na památku a přehodí si jej přes ramena načež jej jemně zaváže aby nemusela hlídat zda nespadne. Pak už se rozezněla další, živější melodie, nad kterou se dívka pousměje. Neměla s sebou svoje housle aby se k muzikantům připojila, ale i tak si hudbu rozhodla užít - tedy svým způsobem. Prve se však musela proplést zpět mezi stánky ke kašně což jí nezabralo zas tak dlouhou chvíli.

Když se dostane blíž, očka jí přejedou po přítomných, někteří si do rytmu tleskali, jiní se i dali do tance. AA Cael? Ta si vyzvala k tanci jednoho z mužů vzdálenějších od kašny, kteří pokukovali po ženách, které pro změnu okukovali muzikanty. Nejspíš ho tím lehce vykolejila, ovšem přijal. Chvíli s ním i tančila do rytmu oné melodie, občas udělala i otočku, při čemž se jí lehká sukně roztočila. Ovšem i když tančila - a že jí melodie rozechvěla snad každý kousíček v těle - všimla si, že po jejím tanečníkovi pokukuje právě jedna z dívek po které se díval on. Protančila tedy i s ním až k ní a svého tanečníka předala do rukou dívky, jenž se na tvářích rozlila růž. Ovšem, ani víla nezůstala bez tanečníka, neb se k nim mezitím přidali další, takže se náměstí pěkně na melodii, jenž se snad mohla klidně hrát i někde v oceánu pod hladinou, roztančilo. Někteří tanečníci a tanečnice se prostřídali, včetně víly samotné a jiní zůstali v tom samém páru celý tanec. Když melodie skončila, muzikantům se doneslo k uším zaslouženého potlesku, než se z tanečníků opět stal debatní kroužek. Caelynn se pak vydal k jednomu ze stánků, pro vodu. Když se u stánku zadívala k fontáně, kde zůstal jeden z muzikantů sám, zamyšleně se zadívala do svého poháru s vodou a tiše vydechla. Koupila ještě jeden pohár a s ním se vydala lehkým krokem k fontáně. Když k ní dojde, mírně se na hudebníka pousměje. ,,Dobrý večer Ragi, ráda vidím, že se dobře... bavíš." Broukne, při čemž se na chvíli u onoho bavíš zarazí, aby si dala pozor na vykání. ,,Donesla jsem ti vodu, pokud by jsi chtěl... všimla jsem si, že jsi nešel s ostatními." Kývne ke zbytku jeho kumpánů při čemž mu pohárek nabídne. Na chvíli jí oči spočinou na kašně za ním než se vrátí k němu. Tetování si všimla, byla zajímavá, ale snažila se soustředit hlavně na oči a moc od nich neodbočovat.
Sponsored content

Heden              - Stránka 2 Empty Re: Heden

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru