Otherkion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Artë Carniceano
Artë Carniceano
Poèet pøíspìvkù : 69
Join date : 31. 03. 20
Age : 371
Location : Fiplin

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

31/12/2020, 20:34
Mohl mít pravdu a zároveň mohl jen šířit vlastní domněnku. Ovšem byla to jeho mysl, která s tím přišla. A jeho ústa kdo slova nechyl vystoupat na povrch. Byl o tom dokonce i ze své velké části přesvědčen, Měl pocit, že ze stejného důvodu tu bylo i rčení 'nesuď knihu podle obalu'. Pokud se příliš rychle necháme zviklat tím, co je na povrchu jen těžko později uvěříme tomu, co se skrývá uvnitř. Přikývl na její slova a začal se soustředit na další, která se jeho směrem rozhodla pronést. "Čas je výborným lékem na cokoli, ale nikdy nebude fungovat, pokud se budete pokoušet ve vlastním smutku utopit. I tonoucí se přece chytá každého stébla." narážel na nabídnutou pomocnou ruku, mohla se kdykoliv svěřit se svým problémem, a nemusela jemu, mohla to říct komukoli, kdo ji byl blízký. "Tím chci říct - pokud se budete všemi způsoby bránit smutku, bude jen horší a nikdy se nezlepší. Zůstane ve vás a bude vás k slzám nutit neustále dokola.  Možná nejsem dobrou společností, ale jsem si jist, že máte někoho dostatečně blízkého, kdy by pro taková slova jaký by jste měla chuť vykřičet, mel pochopení." Zase se pokoušíš posouvat své limity, Artë? Posouvat jeho limity bylo občas velice těžké. Nebyl schopen opustit hory a v jeho srdci byla už dlouho hluboká díra, kterou neustále rozevírala jeho vlastní sestra. Jeho drahá malá sestřička, kterou chtěl celou tu dobu pouze chránit, miloval ji a ona teď je na straně toho hlupáka. Toho neslušného, bezcitného Lótu. Jizvy na jeho křídlech i po těch letech stále pálily, jako by znovu stál nahoře, na nejvyšším bodě hor, přivázán mezi dva stromy, s křídly pevně roztaženými pomocí lan a znovu cítil, jak se bič s ocelovým hrotem na konci zarývá hluboko do křídel a zad, jak bolest prostupuje jeho tělo. Kůži mu pokryla husí kůže a po zádech mu přejel mrazivý pocit. I když tolik chtěl hory opustit, aby se všech vzpomínek zbavil, stejně pořád bydlel na jejich úpatí a stále doufal, že jeho malá sestra a matka za ním jednoho dne přijdou a budou chtít odejít s ním. Oba víme, že se nic takového nestane, Artë? Jsi jen příliš sentimentální a naivní hlupák. Ano. zřejmě nebyl tím nejlepším, kdo se ji mohl pokusit vytvořit úsměv na tváři, ale občas jednoduše museli jít dál s tím co mají. Vůle kotlíku je zkrátka nezlomná.

Vetřel se do jejího tance svojí píšťalou a jelikož ji stále seděl zády, nemohl si povšimnou toho jak ztuhla. Stjeně tak jako nedokázal volně přecházet z melodie na melodii a tak po několika okamžicích jednoduše hrát přesta a flétničku si jen tak lehce převaloval mezi prsty se skloněnou hlavou, aby ji mohl pozorovat. Kus opracovaného dřeva, který se mu válel v prstech. Jedna strana, druhá. Zase propadáš sentimentalitě stáří, Artë? Nenech se vysmát je ti sotva 36 dekád, dobře.. skoro 37, ale na tom přeci nesejde, Artë. Smrt je ještě daleko. hlas se ho tentokrát dokonce pokusil podpořit, což nikdy nepatřilo k těm častým jevů v jeho hlavě.  "Pěkně? Jste až příliš milá, aby jste mi přiznala ty příšerné chyby, co jsem udělal?" zvedl hlavu a pousmál se na ni. Byl si svých chyb ve hře vědom a nestyděl se za ně, nikdy se za skvělého muzikanta nepovažoval a ani se s žádným nehodlal rovnat. "Naučil jsem se hrát sám a nemám na to tolik času, abych se zlepšoval. Ale myslím, že by moje hra mohla být obstojná, děkuji za váš kompliment, má drahá." Jaké to krásné oslovení, drahý Artë.. ale rád bych ti připomenul, že není ani tvoje ani drahá - i když, třeba je to nějaká princezna a její cena by nebyla k zahození. Artë tu myšlenku rychle vyhnal z hlavy, i když vlastně nepatřila jemu. Oslovení si tak nějak neuvědomoval, možná to v něm probouzela ta starost o to, jak smutná mu dívka připadala. Trochu se oprášil, aby z košile setřásl zbylý písek, který na ni předtím ulpěl. "Jak krásně tu dnes pálí slunce, že?" opět trochu vzhlédl a přimhouřil oči a nakrčil nos, aby se mohl podívat na oblohu, proti slunci.
Caelynn Naira Soveliss
Caelynn Naira Soveliss
Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 06. 12. 20
Age : 125
Location : Illivenas

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

31/12/2020, 22:13
Ještě nějakou chvíli sedí na místě a sleduje oblohu. Vážně by ten smutek měla nechat jít, sama to moc dobře věděla, ale to bylo opravdu snazší říct než provést. Tedy pokud to nebyla jen výmluva. Mírně nad tou myšlenkou nakrčí nos a v duchu protočí sama nad sebou oči. Fajn... už žádné výmluvy, jen cesta v před... jinak se z toho brzy zblázním. Přisvědčí svojí hlavě v duchu, jinak by se nejspíš začal dohadovat sama se sebou a ještě by se jí rozdvojila osobnost. Napadlo ji, jestli už mezi sebou kněžky někoho takového měli a lehce se nad tou myšlenkou pousmála. Když muž opět promluvil, chvíli jej tiše poslouchala. Pak se lehce usmála a vstala. ,,Jste vytrvalý, to Vám musím nechat." Pronese s lehkým cuknutím koutků do úsměvu. Pomalým krokem přejde k němu načež se opatrně posadí naproti něj, stále však tak, aby mezi s sebou měli dost osobního prostoru, tedy, hlavně skrz něj. ,,Ale nemusíte mít obavy neplánuji se utopit, tedy, netvrdím, že by mě to nenapadlo, ale nejspíš by to bylo... no minimálně dost nezodpovědné vůči ostatním, ať už by šlo o utopení ve smutku, nebo ve vodě." Lehce se usměje načež si vyslechne jeho další slova při kterých lehce povytáhne obočí. ,,A kdepak jste přišel na to, že možná nejste dobrou společností? Minimálně mě nikterak nevadíte, Artë. Sice Vás neznám, takže bych nejspíš měla držet pusu, ale mě zatím příjdete milý." Podotkne a lehce zavrtí hlavou, nejspíš k tomu nějaký důvod měl, ona jeho názor však nesdílela. ,,Ale můžete mě zkusit přesvědčit, pokud tedy nemáte na spěch." Broukne o něco veseleji, chtěla se prostě pohnout dál, nechat smutek jít a ne jej šířit dál, mezi ostatní. ,,A jelikož mi připomínáte, že jsme cizinci, místo vrtání se v smutku druhého bych Vám ráda navrhla pokus o změnění této situace... mohla bych Vás třeba vzít do města kousek odsud, na nějaké to občerstvení když vážíte tak dlouhou cestu. Nebo můžeme zůstat tady a povídat si... případně si něco zahrát, pokud chcete." Prohodí vlídně s jemným úsměvem na rtech, tentokrát se mu dívajíc do očí místo aby hleděla do vody.

Asi bylo dobře, že si jejího ztuhnutí nevšimnul, ona za to byla rozhodně ráda, snažila se to vše nějak nechat jít. Nechat jít to smutné a nechat si jen ten příjemný pocit, který právě onen smutek zkoušel udusit a možná by se mu to i povedlo. Nakonec se opět posadí naproti muži a složí bojové vějíře před sebe, tedy, jeden, druhým se začne lehce ovívat. Kdo to s nimi neuměl by si snad i mohl takovým počínáním useknout hlavu, ale to nebyl její případ. Tiše se zasměje nad jeho slovy. ,,To záleží na úhlu pohledu. Ano, slyšela jsem ony "chyby" ale i tak to bylo pěkné, už proto, že máte odvahu se přidat, cením si toho." Vysvětlí s mírným úsměvem, zdá se, že smutek se opravdu rozhodla poslat po vodě... či snad po větru? Sledovala kováře jantarovýma očima jen párkrát s úsměvem zamrkala nad oním oslovením. ,,Obstojná rozhodně... nemáte vůbec zač, Artë... klidně si Vás někdy poslechnu ráda znovu. myslím, že moje uši rozhodně nějaké ty chybky dokáží překousnout." Odvětí upřímně s jemným úsměvem na rtech. Sice hudbě rozuměla, ale rozhodně neodsuzovala někoho jen proto, že v ní udělal nějakou chybu. Lehce si zahrne pramen vlasů za ucho, stříbrný náramek značící její přítomnost měla samozřejmě na ruce, ovem ty měla schované pod bílou vzdušnou, avšak lehce průhlednou látkou rukávu. ,,Ano... bývá tady pěkně... a klid, vhodné místo na rozjímání... nebo chycení úpalu, když to se sluníčkem přeženete." Zažertuje a pousměje se. ,,Ale většinou umí jednoho hlavně nabít energií." Dodá posléze stále se lehce ovívajíc vějířem vytvářejíc tak lehký vánek.
Artë Carniceano
Artë Carniceano
Poèet pøíspìvkù : 69
Join date : 31. 03. 20
Age : 371
Location : Fiplin

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

1/1/2021, 19:25
Přímo cítí jak se mu napínají svaly na zádech a těžké nutkání, aby roztáhnul křídla a posunul se stranou se stupňovalo s každým krokem ,kterým k němu mířila. Navenek však nedal znát jediným kouskem těla nebo snad svalem, že tento pocit má.  Zastavila se a posadila od něj v dobré vzdálenosti, aby mu to nedělalo žádné velké problémy, zvládal spoustu věcí, mohl kráčet po Palisu vedle Tamy aniž by s tím měl problémy tak proč by nemohl zvládnout sedět naproti milé dívce u řeky.  Nemohl v tom být přece tak velký rozdíl. Ne, Artë.. vlastně jen ten, že Tamala ti připomínala tvou malou sestru, kdežto tahle dívka v tobě probouzí starost tím, jak smutná vypadá. Nedokážeš v sobě zapřít tu potřebu ji rozveselit. hlas v jeho hlavě se na několik okamžiků odmlčí. Na to jak přesvědčený jsi o tom, že tě všechny ženy nenávidí máš docela velké nutkání je chránit. Ty jsi asi vážně hlupák, Artë, jinak to vysvětlit nejde. Hlas měl vždycky pravdu, tedy někdy ji podával způsobem, že by ho nejraději ze své hlavy vymlátil a více ho už neslyšel, ale pořád to byla pravda. A pravda se ne vždy zrovna hezky poslouchá. "Jsem Illirijec, vytrvalost patří k jedné z mých vílích předností." pousmál se. Rozhodně jako Illyrijec měl mnoho ve vínku, čeho se už nikdy nezbaví. Od malička byl trénován jako voják a jejich zkouška taky nebyla zrovna jako procházka sadem s ovocnými stromy, kde si po cestě ještě v klidu vychutnáte čerstvé jablko. Rozhodně to sem tam zanechalo dobrý povahový rys, ale také šrámy na duši. Kdyby měl položil by život, aby chránil, dokud ale nemusí.. neudělá to. "Jsem rád, že tato slova od vás slyším." kývne hlavou. Byla by věčná škoda, kdyby se krásná dívka utopila ve vlastním smutku, mladá a s celým životem před sebou, by byla skutečná škoda. Škoda, že tohle nahlas neřekneš, ale dobrá.. Artë, je mi jasné, že po tom co ti provedla Avalanne budeš ještě dlouho moje rady ignorovat.. ale noták... tenhle kompliment by byl zcela nevinným!  Zamručení hlasu v jeho hlavě zůstalo opět bez odezvy. Její další slova mu na tvář naženou rozkošný úsměv, který s dalšími slovy o přesvědčení přejdou v tichý pobavený smích. Jak jen smích dokázal léčit srdce i duši. Na okamžik pro člověka existuje jen ten blažený pocit a dokud neodezní úsměv na rtech, pořád tu bude. "O čem vás mám přesvědčovat? Že jsem špatnou společností?" položil ji otázku, ale na odpověď nečekal. "Myslel jsem to ale trochu jinak, spíš, že nejsem ten, komu by jste chtěla svou bolest vykřičet, pravděpodobně na to budete mít někoho, kdo pochopí lépe." objasnil ji tedy vlastní slova, aby jej dívka lépe pochopila. Pohled nasměruje směrem, kterým tu je ono město a chvíli tím směrem kouká, zatím co poslouchá její slova. Představa, že by se měl znovu nechat vtáhnout do vrřavy města, kde by na něj mohl někdo zase sáhnout - třeba nějaké zvědavé dítě. No. Nepatřilo to k jeho oblíbeným každodenním činnostem, takže se nakonec raději nechal přesvědčit sám sebou, že tuto možnost seznamování bude lepší zavrhnout. "Odpusťte, ale raději bych zůstal zde, možná je tu teplo a praží zde slunce, ale je mi tu mileji, než ve městě." omluvně se na ni usmál. "Co by jste chtěla hrát, nebo snad o čem si povídat?" pokračoval dál. Nechtěl, aby si myslela, že odmítá možnost seznámení, ve skutečnosti dokázal být velice přátelský a galantní.

Co se týče jeho počínání s bojovými vějíři neměl s nimi mnoho zkušeností, tedy.. pár jich už zvládl vyrobit, ale bojovat s nimi rozhodně neuměl. On osobně dával přednost svému meči, kdyby si měl vybrat, rozhodně by svou volbu neměnil a znovu sáhl po pevné rukojeti. Ale je to pravděpodobně volba jedince, co je pro koho lepší. On tomu nyní nedával příliš pozornosti, spíš žádnou, než aby se ji pokoušel poučovat o tom, že by něco takového asi dělat neměla. "To víte, učil jsem se na ni sám, takže to tam zkrátka pořád ještě bude." pousmál se. "Chyby z nás dělají tak trochu živé bytosti, vždyť kdo je v dnešním světe zcela bezchybný. Jistě, někdo má nadání na jednu věc, ale v druhé nebude nejlepší." dodá ještě ke svým slovům a následně svou flétničku schová na její místo. Uvidí se, jestli ještě někdy nastane možnost poslechnout si jeho píseň znovu, ostatně moc melodií zrovna neznal, ale přehrával si je pořád dokola, takže některé uměl jak bičem mrská. Třeba jednou zavítá jeho společnice do Fiplinu a on bude zrovna hrát během své pauzy nebo večer, když nebude unavený. Je mnoho různých možností a tolika možných konců a začátků. Zhluboka se nadechl. Začínalo být skutečně parno. "Také takové místo mám, doma.. vždy jsem ho měl velice rád a je to skvělé na dobití energie." pokýval hlavou a při vzpomínce na jeden z nejvyšších bodů Illyrijských sklal se sám pro sebe pousmál. Domov.
Caelynn Naira Soveliss
Caelynn Naira Soveliss
Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 06. 12. 20
Age : 125
Location : Illivenas

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

1/1/2021, 21:06
Když k muži vyšla, učinila tak s klidem a lehkým vycházkovým krokem, přesto přirozeně. Sice uměla být jako oheň, který přeskakoval ze střechy na střechu, dnes však byla spíše klidná, jako plamen svíce, který ohýbá závan větru a tím větrem mohlo být v jejím případě cokoli, třeba onen smutek. Který ovšem nehodlala přenášet dál, a tak, když se před muže posadila, mohla působit uvolněněji a vřeleji než když seděla k němu zády a hleděla do řeky. Nechtěla aby si muž z této země odnesl smutek, ale něco pozitivního a hřejivého, co z tohoto setkání snad udělá snad i příjemnou vzpomínku. Rozhodla se, že se pro to pokusí udělat co bude moct aby si Illirijec opravdu odpočinul a užil si svůj čas tady. ,,Jistě... a určitě není jediná a jsem si jista, že ne všechny budou možná dány Vaším původem. I když třeba jsou i ostatní Illirijci tak starostlivý jako Vy." Odpoví vlídným tonem načež mu jeho úsměv mu oplatí svým, když už sedí naproti němu a poslouchá jej. Napadlo ji, jaké to asi bylo u nich v horách? Jistě, každý svět měl svá úskalí, alespoň většina.. možná by království měla procestovat a seznámit se s ostatními zeměmi. Byla si však jistá, že srdce bude navždy patřit její rodné zemi, ale u koho to tak nebylo, že. ,,To je od Vás milé, že to rád slyšíte." Vlídně se usměje, minimálně doteď se jí zdál jako hodný a starostlivý muž u kterého by ji opravdu mrzelo, kdyby na něj měla přenést byť trochu svého smutku. Ten se jí ostatně díky jeho společnosti dařilo překonávat, rozhodně lépe, než když tu seděla sama. Pozorně jej sleduje i onen úsměv následovaný smíchem, který vykouzlí vřelý úsměv i na její tváři. Měla radost z toho, že se smál. ,,No, myslím Artë, že po tomhle smíchu by jste mě o tom nepřesvědčil ani kdyby jste sebevíc chtěl, takže veškeré takové pokusy budou zbytečné." Prohodí pobaveným tonem s úsměvem na rtech. ,,Ale ráda lépe poznám jakou společností jste, za mě tedy rozhodně milou a pozornou." Dodá s úsměvem když si vyslechne jeho slova. Lehce při nich kývne a pousměje se, i tak... není z těch co by své starosti někde vykřičeli, ale dostala nápad. ,,Myslím, že vím komu je povím, děkuji Vám,  Artë ." Pronese nakonec s potutelným úsměvem, jednoduše si vše sepíše na pergamen a ten potom pomalu spálí a s tím nechá smutek odejít definitivně. Takový malý rituál, ale tady jej udělat nemohla, neměla na to potřebné nástroje. Mlčky čeká na odpověď na její nabídku a když jí odpoví s úsměvem přikývne. ,,To je v pořádku, netřeba se omlouvat. Ne každý je stavěný do města, nebo se mu tam vždy chce." Odpoví vlídným tonem stále s úsměvem na rtech. ,,Jen Vás zde žel nemám čím pohostit." Dodá skoro omluvně, kdo ví zda po cestě nebyl unavený a navíc další cesta jej ještě čekala. Při jeho otázce se okolo nich rozhlédne a zatváří se zamyšleně. ,,No... můžeme buď třeba zkusit uhádnout oblíbené věci toho druhého, či na co myslí, nebo si vyprávět příběhy... co se stali, kdy část bude pravda a část ne... ale v téhle hře jsem dost marná, lhaní mi nejde." Dodá s pobaveným úsměvem. ,,Být venku hvězdy mohli jsme hledat souhvězdí... dnes nemáme ani moc mraků aby jsme třeba zkoušeli vymýšlet čemu se podobají..." Povzdechne si a zadívá se na nebe. ,,Nebo můžete navrhnout něco Vy, pokud budete chtít." Dodá poté stále s oním úsměvem na rtech.

Dívka na konec své zbraně složí a uloží na jejich právoplatné místo u jejího pasu. Raději, neplánovala si utnout hlavu, to by jí nejspíš její společnost moc nepoděkovala za takový sice nevšední, ale i nechutný zážitek. Lehce se na něj při jeho slovech usměje. ,,Takže nejen vytrvalý, milý a pozorný, ale i odvážný..." Prohodí s úsměvem s uznáním. ,,Hodně bytostí nesebere odvahu k tomu aby udělalo to co chce i když je to třeba zkusit hrát na flétnu." Dodá na vysvětlení, i ona někdy byla na vážkách, takže o tom věděla své. Na jeho další slova lehce přikývne, nikdo v tomhle světě nebyl dokonalý a pokud ano, respektive pokud to o sobě prohlašoval, tak byl leda dokonalým nadutcem. ,,Říkal jste, že jste kovář... smím se zeptat co kováte nejraději?" Položí své společnosti menší otázečku, která je možná trochu osobní, ale doufala, že to nepřehnala. Lehce se usmívá i při jeho dalších slovech, zdálo se, že na domov vzpomíná rád. ,,Jaké to tam u Vás je? Nikdy jsem tam nebyla... vlastně, možná by bylo na čase vystrčit na chvíli nos z domova a udělat si poznávací výlet výlet..." Pronese s úsměvem, snad i lehce zasněně.
Artë Carniceano
Artë Carniceano
Poèet pøíspìvkù : 69
Join date : 31. 03. 20
Age : 371
Location : Fiplin

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

2/1/2021, 16:41
Její smutná tvář by mu nedala spát, kdyby to tak nechal. Musel se alespoň pokusit ji rozveselit, byť pro něj byla úplnou cizinkou. Trápilo by jej svědomí a hlas v jeho hlavě by jej sežral zaživa, i když nyní byl zcela proti jakékoli interakci se ženami. Obvykle tady zastával názor, že by Artë měl využít svých předností místo neustálého couvání, před možnostmi, ale nyní? Avalanne dala tak trochu na frak i jemu, jelikož tak trochu utrpěla ona hrdost, s jakou hlas často hlásal své rady a závěry. Nevinnost s jakou se v jejich přítomnosti Avalanne chovala a chladnokrevnost s jakou nakonec zmizela, aniž by po sobě zanechala jedinou zprávu. Nebyl to smutek co mohl sužovat duši Illyrijce jako spíš uvědomění, že tento svět k němu není přívětivý a kotlík na nebesích to pravděpodobně přehnal, když sepisoval jeho životní příběh, ale to poslání, ke kterému směřoval mu stále ještě není úplně známo. Usmál se na ni a pokýval hlavou, neodpověděl na její slova, neboť by musel lhát, kdyby chtěl říct, že je to možná pravda a nebo by byl tím, kdo ji vezme tu něžně znějící iluzi o kráse světa tam někde za tou zlatavou oponou, ve které pravděpodobně může dívka žít. Milá a neškodná zlatá klec, která ji drží v bezpečí - musel chvíli zaměstnat mysl myšlenkou čím dívka bude. Nevypadala jako běžný vesničan, snad někdo postavený trochu výše? Nemohl říct s jistotou, jelikož mnoho nápověd nedostal, ale ani nebyl natolik roztržitý, aby ze sebe otázku hned vychrlil. Pak jej ale její slova rozesmála a on celou svou promyšlenou strategii na možnou otázku v jednu jedinou chvíli zapomněl. Existoval jen ten smích a to všudypřítomné pobavení z jejích slov. "Cožpak může smích prozradit jaký je člověk společností? Vaše výroky jsou místy proneseny skutečně až s dětskou naivitou. Což je svým způsobem velice roztomilé." dodal stále ještě s tím pobaveným a rozkošným úsměvem ve tvářích. Možná byl mužem, který by neměl vypadat tolik jako cukr na lžíci, ale on to skutečně nedělal vědomě. Zastával své názory a nepolevoval na své povaze, byť byl například smutný, smutného by jste ho nezastihli. Už je roztomilá? Artë.. važ slova, je mi jasné, že to bylo myšleno v přátelském duchu, protože jinak o tom TY přemýšlet neumíš, ale ona by to mohla špatně pochopit a co pak? Já bych si to užil, ale tobě by se to nelíbilo. hlas zněl opět protivně, ale v několika málo věcech měl pravdu. Měl by lépe volit slova, aby nebyl náhodou špatně pochopen, ovšem těch co již vyřkl rozhodně nelitoval, jelikož byla pravdou. "Jak vás tak poslouchám, Caelynn - znáte poměrně mnoho her, které můžete hrát s cizinci." odmlčel se. Nebyl příliš na podobné hry, ačkoli příběhů znal dostatek, jelikož čas od času nějakého cestovatele vyslechl, jak si vyléval své statečné srdce s tím, co všechno již za svá léta na zemi stihl prožít. Raději se vyhýbal osobním otázkám, jelikož osobní otázky obvykle znamenaly nepříjemná témata, která nikdy nelichotila rtům, které je vyprávěly ani uchu, které je mělo poslouchat. "Jen nějakou vyberte, já neznám mnoho her.. " nelhal. Neznal. Celé své dětství strávil na tréningu s otcem, jakmile dospěl, byl trénován v táboře s ostatními. A poté? Poté se odebral pod hory, aby se mohl věnovat kovařině. V jeho životě nebylo mnoho času na hry.

"Možná by jste s lichotkami měla přece jen trochu zpomalit, začínáte je rozhazovat jako semínka trávy." pousmál se nad jejími slovy. Nemohl říct, že jej lichotky netěšily, ale také nepatřily k něčemu co by jej uvádělo do rozpaků. Pravdou ale bylo, že Cael je rozdávala na počkání bez sebemenšího studu, který by snad měla v sobě jako žena zachovat. Ty na všem hledáš takové složitosti, prostě ti chce složit poklonu. Jseš prostě ideální chlap co chce každá ženská - jenže ty jsi k ničemu, proto to nikdy nepochopíš, Artë. zhluboka se nadechl. "To je možná pravda, ale nenazval bych hru na hudební nástroj zrovna odvahou - o jaké odvaze bychom mluvili potom když zmíníte vojáky, ty kteří pokládají své životy, aby jste mohla klidně spát.. to je jistá míra odvahy, která se s pouhou hrou nedá srovnávat." uhnul pohledem stranou. "Vím, že je mnoho druhů odvahy, ale nemělo by se v jejím jméně plýtvat. Je odvaha někoho udržet blízko, ale větší odvahou je mu uvěřit a nechat jej odejít. Ať už má zmizet navždy nebo se jednoho dne vrátit." odpoví ji na její slova. Byl si vědom, že jeho vystoupení pro její uši, nebylo odvážné. Pouze rozmar momentu, potřeba vyplnit prázdnou chvíli, kdy jen tiše seděl u řeky a odpočíval. Nebylo to nic po čem by mu měly být připisovány odvážné zásluhy. A pak.. co byla v jeho případě odvaha, když sám se nestal vojákem a pouze se usadil jako kovář. Jako někdo, kdo se jen špičkou meče, který vyrobí stává součástí války. Vydechl nastřádaný vzduch v plicích a nechal myšlenky na válku, aby se rozplynuly a přetvořily v jiné. "Možná jste si představila něco velice uměleckého a má odpověď by měla být podobně ušlechtilá, ale musím vás zklamat, vyrábím zbraně a skutečně nemám v nich oblíbence." zakroutil hlavou. Samozřejmě zvládl i jiné věci, dokázal vytvořit ledacos, ale to z něj nedělalo umělce, nedělalo to z něj pranic zajímavějšího než je obyčejný kovář. Holá pravda byla, že vyráběl zbraně, meče, dýky, ostny a vrhací hvězdice, tvaroval kov tak, aby mohly jeho hroty šípů zabíjet, nikoliv konat krásu. A mít oblíbenou zbraň k výrobě? Jen zdaleka by se s tím mohl ztotožnit. "Jako v horách. Jak bych vám to měl přiblížit, Fiplin je krásný, ale to jsou i jiné země. To co neuvidíte na vlastní oči vám stejně nepřiblížím." dodá s úsměvem, tak trochu podporujíc její myšlenku návštěvy.
Caelynn Naira Soveliss
Caelynn Naira Soveliss
Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 06. 12. 20
Age : 125
Location : Illivenas

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

2/1/2021, 20:17
Jemně muži jeho úsměv oplatí, o něco málo se jí i rozšíří když se muž rozesměje. Smích prý léčí a prodlužuje život i když netušila co na tom bylo pravdy, alespoň ta představa byla příjemná. Jeho další slova ji překvapí, párkrát zamrká a nakonec se opět pousměje. Ano,, celá já, navní a dětinská a právě jsi byla odhalena, ne že by to bylo nějak těžké. Ještě jednou se krátce pousměje. ,,Inu, teď jste mě dostal, na tohle opravdu nemám co říct." Uzná po chvilce s lehkým pobavením, ne, že by si nevšimla onoho úsměvu na tvářích své společnosti, ale naivita přecejen bylo spíše něco co bylo považované většinou za slabost a dětská, u dítěte v pořádku, jenže si nebyla tak jistá, zda je v pořádku u ní když se nad tím zamyslela. I když se při svých slovech muž tvářil pobaveně, napadlo ji, že by možná měla dospět. I tak se lehce usmívá, muž to nejspíš nemyslel a o nějakém hlubším významu ani nemohla být pravděpodobně řeč, však byli cizinci jak jí několikrát on sám připomenul. A možná nad tím jednoduše jen moc přemýšlela, ostatně, možné bylo vše  nebylo by to poprvé. ,,Oh, pár jich znám i když u nich rozhodně není určeno s kým se mají hrát nebo ne." Lehce si pod rukávem protočí náramek při čemž se zatváří zamyšleně. ,,Také můžeme meditovat, ale to bychom si koledovali o úžeh." Konstatuje a strčí si za ucho pramínek vlasů. ,,A ke hře... hm... můžeme třeba hádat to na co druhý myslí.  s tím že od něj dostane nápovědu ve formě tématu a nebo... můžeme skládat příběhy." Při druhém návrhu jí zacukají koutky. ,,To jeden začne příběh, druhý jej o něco doplní a tak se to postupně střídá, nikdy nevíte co z nich vzejde a ani jeden není stejný. Tedy většinou. Pokud nebudete proti, vybrala bych spíše to." Dodá, mohli tak oba popustit svoji fantazii a částečně se tak poznat aniž by museli prozrazovat cokoli osobního. Tedy, ne, že by sama měla co skrývat, ale respektovala soukromí své společnosti a nechtěla z něj tahat informace, které se mohli zdát na první pohled nevinné, ale pro něj třeba nepříjemné. Ostatně, neznala jeho životní příběh.

,,Oh...myslíte?" Pronese s lehkým úsměvem na rtech a zavrtí hlavou. ,,Nesnažím se Vám lichotit, Artë, to by vypadalo trochu jinak, jen říkám co vidím." Pokrčí lehce rameny, možná byla na něj v tomhle moc otevřená, ale nechtěl jej lidově řečeno "sbalit" to rozhodně ne. Nebylo za tím nic víc než čistá upřímnost i když  možná přehnaná a snad trochu pro někoho neomalená. Mlčky jej poslouchá další slova muže jen aby pak zavřela oči a tiše se nadechla a vydechla. ,,Ne, srovnávat se to nedá a něco takového by mě ni nenapadlo srovnávat. Jen... oceňuji i ty drobnější druhy odvahy, ale jak sám říkáte, odvahy je více druhý a každý ji vnímá jinak." Odpoví muži klidně a na chvíli se zadívá do nebe při čemž ztuhne. Jako by při svých posledních slovech mluvil o Ragim i když to bylo zcela vyloučené, protože o tom rozhodně neměl jak vědět, ale mohla v tom být jednoduše podobná zkušenost, nebo prosté myšlenkové pochody. ,,Ano, to je opravdu odvaha." Dodá tišeji načež vydechne. Prostě se to k ní nejspíš bude vracet jako bumerang a neustále se jí to pokoušet omlátit onu noc o hlavu. Nakonec vrátí pohled zpět k muži a nakloní hlavu s úsměvem na stranu načež s ní jemně zavrtí. ,,Ale kdepak... nepředstavila Artë. Ne, že bych nemohla, ale domýšlení si je hodně nebezpečná věc do které není radno se pouštět." Pronese vlídným tonem a pousměje se, jen byla jednoduše zvědavá. Domýšlení už ji spálilo víckrát než oheň a nejspíš ještě několikrát spálí, protože někdy si prostě nemůže pomoct, ale v tomhle případě to nebylo. Když pronese okřídlený muž další slova, jen mlčky chápavě pokývne, některé věci prostě nešli popsat a bylo nejlepší je vidět na vlastní oči.
Artë Carniceano
Artë Carniceano
Poèet pøíspìvkù : 69
Join date : 31. 03. 20
Age : 371
Location : Fiplin

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

3/1/2021, 05:51
Je pravda, že on zkrátka nebyl na hry příliš stavěný. Obvykle to byly hry, který zahrnovaly pohyb, dostatek prostoru a hlavně nějakou koordinaci. Ne že by snad byl zcela beznadějný, co se týče pohybu a nějaké té obratnosti, ale přesto - takové skákání panáka, hra na babu či na schovávanou nabyla pro něj. Jeho křídla byla mohutná, velká a pro takové hry zcela nevhodná. Jen ta představa, že se někdo opakovaně dotkne jeho křídel, aby mu "předal babu" nebo jen jasně dal najevo, že "byl chycen" či "nalezen" mu stavě chloupky na krku do pozoru jako kočce, které hrozí polití vodou nebo se k ní blíží velice nepřátelský pes. Hry které nebízela Cael vypadaly nevinně a neškodně, přesto si nepřipadal, že by něco takového byl schopen hrát, aniž by z toho vyšel se špatným štítem. Snad se nebojíš, že utrpí tvé ego, Artë. Hlavně pokud já vím, tak ty snad ani žádné nemáš. Hlas v jeho hlavě v tom měl jasno hned na první dobrou a nějaké zdlouhavé rozmýšlení nebylo zrovna za potřebí. "Skládat příběhy? Jak takové skládání funguje?" pousmál se nad jejími slovy a položil ji otázku. Nedokázal si představit jak by takovou hru mohla myslet a pak, co na tom bylo tou hrou, které měla nějak přimět dva cizince stát se přáteli? Možná jen měli odlišný názor na pojem slov "poznat se" nebo jen Artë neviděl onen skrytý důvod nebo poslání oné hry jakou mu Cael navrhovala. Mohlo se v tom skrývat mnohem víc, než to co se ukazovalo na samém povrchu. Vždyť i ledovce měli velkou část sebe sama ukrytou pod vodou, tak proč by zrovna tento chabý popis nějaké hry na příběhy nemohl být jen onou pomyslnou špičkou, toho pomyslného ledovce? Zase příliš přemýšlíš, Artë. Napomenutí, které ho donutilo k omluvnému úsměvu směrem k dívce a tázavému pohledu. "Přesto si myslím, že budu potřebovat o této hře, trochu více informací.. možná kdyby jste s hrou začala a nějakým způsobem mi ji představila za běhu, lépe bych ji pochopil." To se ví, vždyť těch třista let je pořád tři sta let a občas člověk i víla zapomíná na běžné hry, které za jeho mládí zůstávaly neobjeveny a nebylo tomu jinak ani v případě Illyrijce. Zhluboka se nadechl a zaposlouchal se do dívčiných slov, snažíc se neztratit jediné slůvko z toho, jak mu to vysvětlovala.

Zakroutil halvou. On si to nemyslel, vždyť její slova slyšel a tomu čemu mohl věřit nejvíce, byly právě jeho uši a jeho mysl. Oh vážně, Artë? Já věděl že mě máš rád. Rozhodl se jí na to neodpovídat, vždyť ve skutečnosti ani neměl moc čím by si k ní v tuto chvíli našel cestu, nějaké specifické téma, které by na to předchozí navázalo. On nechtěl sbalit ji a nebyl slepý aby si povšiml, že tato věc je sdílená i s druhé strany mince. Ani nebyl na ty laškovní hry, aby se zeptal jak by to vypadalo, kdyby mu lichotila a pak ji věnoval zdlouhavý pohled do očí vyčkávajíc na tu odpověď. Nepatřil k mužům co by se rozhodli využívat svůj pronikavý pohled k tomu, aby svedly ženu. Ty nevyužíváš žádný svůj specifický dar k tomu, aby jsi svedl ženu, Artë. Raději se tedy zaměřil na onu odvahu, jelikož jej nazvala odvážným pro něco, co odvahu ani zdaleka nepřipomínalo. Jeho vnitřní já to pobouřilo, rozvířilo to stoletý prach usedajíc na jeho mužskou pýchu, pýchu vycvičeného vojáka, který jejími nevinnými slovy utrpěl několik málo drobných povrchových ran.  "Nebudu vám vaše slova vyvracet a přesto musím říct, že s nimi zcela nesouhlasím." odpověděl ji podobně klidným tónem a pak ve své rozmluvě pokračoval. Ne že by něco mohl tušit té skutečné odvaze, ale věděl co je v životě důležité. Co je nejtěžšími chvíli v životě a povšiml si - tentokrát to jeho tmavým čokoládovým očím neuniklo, ta změna v jejím postoji. Jen slepý by minul něco takového a jemu bylo jasné co trápí tuhle mladou duši. Opět se zhluboka nadechl a zahleděl se na nebe. "Víte Cael, kdysi jsem slyšel jednu velice pěknou věc.. hm.. chvíli, abych  si vzpomněl na to, jaké měla přesné znění.." odmlčel se. "Pokud něco milujete, musíte tomu dát volnost. Pokud se to k vám vrátí, je to vaše, pokud ne... nikdy vám to nepatřilo." odcitoval a mírně se pousmál.  Najednou byl svět zase o trochu jasnější a stačila k tomu pouhá všímavost. Snad kdyby se předtím více na její smutnou tvář zamračil dávno by zjistil po čem její duše smutní, ale trvalo mu to déle, jelikož ponechával prostor. Nyní když mluvil o milovaném člověku a odvaze nechat ho jít a viděl její reakci, nedošlo by to jen slepému. Nevěděl sice co ten člověk udělal a kým pro ni ve skutečnosti byl, ale dokázal si představit, že láska je v mnoha svých podobách velkým prokletím. "Tomuhle domýšlení.. jak vy říkáte... se občas přezdívá fantazie. Možná by jste jí měla dát větší průchod, viděla by jste svět zase trochu jinýma očima."  dodal stále s úsměvem na rtech.
Caelynn Naira Soveliss
Caelynn Naira Soveliss
Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 06. 12. 20
Age : 125
Location : Illivenas

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

3/1/2021, 14:34
Možná, že taková hra na příběhy je úplně nesblíží, ale tak, když jste chtěli někoho pozvat, normálně by jste jej třeba pozvali na nějaké to občerstvení, což její okřídlená společnost odmítla a to Cael hodlala respektovat, a snažila se najít alternativu. Nesnažila se aby to bylo nějak extrémě složité, ostatně oba přišli odpočívat. Navíc, pokud hry neznal, což jí řekl, nemuseli ho ani bavit a nudit ho nechtěla, ovšem ověřit si to šlo jen jedním způsobem a doufat, že tím svoji společnost nebude nudit. Na druhou stranu, mohl klidně navrhnout něco jiného, nebo jednoduše říct, že chce opravdu jen odpočívat, hlavu by mu za to neutrhla. Lehce se pousměje nad jeho otázkou. ,,Jak jsem řekla, jeden začne příběh a druhý na něj naváže a pak se zase prostřídají." Trošku se zamračí, pravda, to nebylo moc informací, možná by se spíš hodil názorný příklad, zvlášť když hry nezná jak si znovu musí připomenout. Možná za tu slovní neohrabanost kterou nyní prokazovala, mohla trochu i únava která ji pomalu doháněla, možná byla na sluníčku moc dlouho. I tak se vlídně usmívá a mírně kývne při jeho dalších slovech. ,,Máte pravdu, taky bych mohla uvést nějaký příklad, pardon, poslední dobou mi to moc nemyslí." Prohodí s nehraným pobavením nad tímto faktem. ,,Je to hra primárně o fantazii hráčů... vlastně nemá poražené ani vítěze, jde jen o prostou zábavu ve které je možné vlastně naprosto vše. Tyhle příběhy... nemají žádná pravidla, klidně v nich můžou být... no co já vím, třeba stromy rostoucí do nebe kořeny." Prohodí s lehkým uculením nad takovou představou. ,,Ale k věci, jeden začne větu, či pronese několik vět třeba klasické byla jednou jedna země za sedmi řekami a horami, kde žil národ stromu, který zrovna oslavoval příchod jara. Každý měl na starosti něco jiného, jedna z jabloní měla za úkol výzdobu okolí jenže.... A právě v tomto bodě se kupříkladu připojí spoluhráč, a doplní, že třeba zaspala a pak pokračuje v tom, co se dělo dál, a po něm pokračuje další hráč. Příběh se tak může dostat úplně jinam než by kterýkoliv z hráčů zamýšlel. No a konec je... no, ukončit se dá příběh kdykoliv a ani vlastně konec mít nutně nemusí." Pokračuje ve vysvětlování, doufajíc, že takovéto vysvětlení bude snad srozumitelnější, než ono pouhé naznačení. ,,Takže... začnu a uvidíme, když Vás to nebude bavit, hrát nemusíme, stačí říct." Pokusí se muže s úsměvem ujistit, že ho rozhodně do her nebude nutit. Na chvíli zavře oči a hmkne. Na chvíli vypadá zamyšleně, snaží se v hlavě poskládat nějaký ten začátek příběhu. Pak se zhluboka nadechne a vydechne a začne vyprávět klidným vyrovnaným tonem vypravěče. ,,Daleko odtud stála kdysi vesnice, která byla před okolním světem chráněna kouzelnou mlhou. Nikdo tak o její existenci nevěděl. Nebyla velká, zrovna tak ale ani její obyvatelé nepatřili mezi největší, nám by se vlezli do dlaně. Sice tu občas vznikali neshody, nikdy však nešlo o nic velkého, žili tak spolu docela v harmonii. Jednoho dne však jejich ochranná bariéra zmizela což způsobilo..." Usekne svoji větu a svýma očima se zvídavě zadívá do těch Artëho, snaží se vyzkoumat zda se chytá a zda se mu vůbec takováto hra zamlouvá, ani nyní se na něj neopomněla přívětivě usmát.

Všimla si jeho kroucení hlavou, nechá to však být, měli jednoduše na jisté věci rozdílné názory. Navíc se zdálo, že ani od ní podobná slova, která jen vyjadřovala jak na ni působil, nechce a tak se mu rozhodla vyhovět. Kdo ví, možná ho tím i pohoršila a to v úmyslu rozhodně neměla, ovšem omlouvat se za to nehodlala. Tentokrát ne, prostě byla taková, tak proč by se měla zapírat. Neměla náladu se přetvařovat, stejně by jí to nešlo a pokud by se třeba i spřátelili tak by se nepřátelil s ní samou ale s tou za kterou by se přetvařovala.  A to jistě ani jeden nechtěli. Mírně kývne na jeho další slova, respektovala to, oba měli na věc svůj názor, ale ona mu nehodlala vtloukat do hlavy ten svůj, nebo mu jinak ten jeho brát. Jeho následující slova poslouchala mlčky. Další věc co už slyšela a která byla pochopitelná i z toho co už muž řekl, věděla to. A i když to nejspíš myslel v dobrém, bylo to jako kdyby jí do rány nasypal sůl. Její rty se tak na chvíli semknou do tenké linky. Věděla to, protože přesně to udělala, nechala Ragiho jít, i když těžko říct zda to opravdu byla láska nebo pobláznění či co to vlastně v jejím srdci tu noc probudil. A právě proto to tak bolelo, či snad proto, že měla pocit, že jí nikdy nepatřil a patřit nebude. S největší pravděpodobností se nevrátí. Ne, že by mu nepřála štěstí, přála, přála mu volnost, jen to prostě zatraceně bolelo. A když se v této ráně někdo byť nechtíc rýpal, na náladě jí to nepřidalo. Jen tedy zavře oči a zhluboka se nadechne. ,,Vím." Šeptne jen velmi tiše, jen ono jediné slůvko a nic víc. Díky tomu její nálada opět klesne a to i když se tomu snaží vzdorovat. Oči sice otevře, jen je nechá sklopené do země. Jen lehce zavrtí hlavou při jeho dalších slovech. ,,Pokud tomuhle říkáte fantazie... nejspíš je to jako s tou odvahou, také ji každý vnímáme jinak." Odtuší klidně, jindy by se možná i rozohnila, za to, že by si snad mohl muž pomyslet, že je bez fantazie, ale nyní jednoduše nemá sílu se ním přít.
Artë Carniceano
Artë Carniceano
Poèet pøíspìvkù : 69
Join date : 31. 03. 20
Age : 371
Location : Fiplin

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

3/1/2021, 22:06
V jeho marném životě by se dalo hovořit o štěstí, že může poznat někoho podivně dětsky naivního, aby se jeho rozbouřená řeka na několik okamžiků uklidnila. Vlídně se na ni usmál a vyčkal do chvíle než mu onu hru na příběhy vysvětlí. Byla to taková nevinná dětská hra, která má opět připomněla Avalanne. To jakým způsobem podlehl jejímu smíchu, jejím nešťastným očím, když ji tehdy potkal u jezera. Vypadala tak křehce, tak nevinně. Artë. Měl tehdy pocit, že kotlíkův záměr začal chápat. Že konečně našel to, co měl najít, ale opak byl pravdou. Zmizela, zmizela stejně jako všechny ostatní, které se kdy pokusili na jeho křídla sáhnout, všechny které tento Illyriec oklamal se svým citem, když hádal, kde se jej dotýkají. Avalanne všechno věděla a stejně od něj utekla. Artë! Výkřik v jeho myšlenkách jej vrátil do reality, do momentu, kdy se jeho nynější společnice dostala k části příběhu, na kterou se měl napojit svým vyprávěním, jeho mysl byla až na onen hlas prázdná. Tehdy jsem tě před ní varoval, neposlechl jsi mě - ostatně nikdy to neděláš, ale teď už na ni zapomeň není nic jiného než ty, které byly předtím.. smolař a to víckrát opakovat nebudu, že jsi docela dobrá partie. Při poslechu hlasu své společnice se zahleděl do řeky, pohled dvou čokoládových temných očí, ve kterém se odrážely drobné vlnky vodní hladiny. "Jednoho dne bariéra zmizela, což způsobilo všudy přítomný neklid a vzbudilo mnoho obav. Strach který prostupoval tamní obyvatele byl natolik silný, že ochromil jejich duše a nedovolil jim vidět to, co se skrývá před nimi. Nikdo z nich neměl ani tušení, že za tou mlhou, jen několik málo kroků od posledního domu tekla řeka. Řeka jejíž vlny po sobě zanechávaly stříbrné odlesky, v jejíž hladině se smálo slunce, v noci do něj své slzy nechal padat měsíc obklopen hvězdami. Nevšimli si, že za tou řekou roste les a za tím lesem se k nebi tyčí pohoří."  odmlčel se. Vyprávěl klidným hlubokým hlasem, po celou dobu byl velice zamyšlený a duchem nepřítomen, v jeho očích se mihotaly vlnky říčního toku před nimi a na rtech pohrával jemný odevzdaný úsměv. Jakoby na chvíli mohly existovat jen ta slova. Artë.. možná už je na tebe příliš teplo. "Řeka nebyla hluboká, nebyla ani divoká, přesto se mezi obyvateli vesničky nenašlo toho kdo by se ji rozhodl překročit.."  zakončil svou část vyprávění a pohledem opustil řeku, zaměřujíc své temné oči na Cael. Při vyprávění jakoby mu oči ještě potemněly, ale mohla jen hádat čím. Zdali za to může vzpomínka, šťastná nebo špatná, nebo je to bolest či snad nějaký strach. Ani sám Artë nevěděl co přesně to bylo, i když jisté tušení ve své hlavě měl.

Svá slova volil obezřetně a kdyby se ho někdo zeptal zda by je k ní pronesl znovu neváhal by s odpovědí. Reakci, která mu nakonec byla dána už tak nějak očekával. teď když si byl vědom toho, co dívku trápí mohl přestat hádat, přestat se domnívat a zaměřit se na jediné. Na co přesně? Chceš zahojit něco, co sám u sebe nedokážeš? Artë se chápavě a zároveň trochu smutně pousmál. Na okamžik zvedl hlavu k nebi. "Slunce je prý velice silné, vidí a dohlíží na vše co se děje ve dne, jeho protějškem je Měsíc, který dohlíží s hvězdami na noc. Ale věděla jste, že měsíc svou lásku nedal žádné z těchto hvězd?"  nepodíval se na ni, ani nepožadoval odpověď, jen se na chvíli odmlčel. "Měsíc miluje Slunce, ale potkají se jen jednou za dlouhý čas."  pokračoval. Artë, ty ji dáváš kousek sebe? hlas zněl překvapeně. Bylo tomu tak, kousek jeho myšlení, jeho osobní zkušenosti. Něco co mu kdysi řekla jeho matka. 'Jsi měsícem Artë, máš kolem sebe miliony hvězd, ale tvé srdce touží po slunci. Musíš jen počkat, až bude blízko.' Zhluboka se nadechl a hlavu sklonil, aby se podíval na svou společnici. "Nemohu vědět, ani nežádám, aby jste mi sdělila, kdo vás takto zmátl, ale mohu vám říct, že budete tím sluncem které září." Při těch slovech pohnul křídly a napnul je tak, aby nad nimi vytvořil jakýsi slunečník a pro ni stín. "Rozhodně nejste jen jedna z hvězd." Metafora, její připodobnění ke slunci. Nemohl rušit kdo tu dívku zmátl, kdo si s ní pohrával, kdo ji dal pocit, že je jen jedna z mnoha hvězd, když je potřeba dát ten pocit jedinečnosti. Nyní ji zakryl a seděla ve stínu. Svým způsobem skrytá před světem. On svůj pohled uhnul stranou dávajíc ji prostor jeho slova přebrat, pochopit nebo nepochopit. Zkrátka skrýt se ve stínu a stát se na okamžik neviditelnou, pokud to potřebovala. Artë.. neměl by jsi mluvit o věcěch, které jsou tvému srdci blízké s někým, kdo by je nemusel pochopit. Zraní tě to. Artë pohled při těch slovech trochu zvedl a podíval se na svá křídla, byla velká, větší než on a proto si mohl dovolit dopřát ji stín, ale jizvy, četné jizvy, jedny delší, jiné kratší, křížící jedna druhou, které slunce odhalilo dál připomínaly svou přítomnost svou hloubkou a špatnými vzpomínkami. Mohl být jen rád, že nevidí ty dvě nejhorší, ty nejhlubší a nejbolestnější, které kdy měl. To velké X na svých zádech, kdy jizvy sahají až k ramenům. Koutek rtů mu cukl do úšklebku, když pohled dvou temných očí odvracel stranou, opět do řeky. Kdo jej neznal mohl by občas jeho i jeho křídla považovat za děsivá, čas od času když neměl jinou možnost dokázal vzbuzovat děs i vědomě, nyní se o to však nepokoušel.
Caelynn Naira Soveliss
Caelynn Naira Soveliss
Poèet pøíspìvkù : 29
Join date : 06. 12. 20
Age : 125
Location : Illivenas

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

4/1/2021, 14:42
Úsměv mu mírně oplatí, když mu vysvětluje pravidla hry, o které věděla, že může být jakákoli, záleželo jen na hráčích. Mohli být hravé, smutné, napínavé, dramatické nebo úplně klidné... záleželo jen na mysli vypravěče kam vlastně chtěl plout. Byl v tom určitý druh svobody, kterou ne každý viděl a dokázal ocenit, byla tedy ráda, že jí hru její momentální společnost hned neodmítla. Ne snad, že by mu měla za zlé kdyby takovou hru odmítnul. Mluvila klidně, mírně, takhle si povídávali s matkou, tyhle vzpomínky jí byli velice drahé. Ale rovněž tuto hru hrávala s dětmi ve městě, někdy se nestačila divit, co všechno si ty mladé duše uměli vymyslet, o kolik byli svobodnější ve fantazii než dospělý. Trávila s nimi čas ráda, předávala jim to málo co uměla. Někdy jí byla jejich společnost příjemnější než dospělých. Jednou by takové rošťáky chtěla mít sama, ale zatím na to byla moc mladá, nebo jí to alespoň většina předhazovala. Navíc otci nebyl žádný nápadník pro jeho dceru dost dobrý, občas jí i napadlo, že nejspíš zůstane sama. Nyní však sama nebyla, poslouchala, jak se vyprávění zhostil její společník a mírně se na něj usmála. Seděla naprosto tiše a pozorně naslouchala jeho slovům, které do příběhu přidal jako kousíček skládačky. Neušlo jí, že se jeho oči soustředí na řeku, ale nerušila jej, ona ty své zavřela a představovala si ten příběh ve své mysli, jak plynul dál jako řeka u níhž seděli. Jeho hlas byl příjemný i ton, kterým příběh vyprávěl. Mírně pootevře oči když jeho hlas klesne, jen aby zahlédl úsměv muže před sebou. Mohla podle něj říct, že on onu svobodu, která tato hra skrývala, našel. Mírně se na něj usměje když na ni upře temné oči, které byli snad ještě tmavší, všimla si toho i když netušila co za tím vězí a nechtěl přerušovat příběh nebo z něj tahat informace, které nemuseli být příjemné. Pustí se tedy do vyprávění stejným tonem co prve s mírným úsměvem a očima upřenýma na své ruce, jako by snad příběh mohla vyčíst z nich.. ,,Řeka nebyla hluboká, nebyla ani divoká, přesto se mezi obyvateli vesničky nenašlo toho kdo by se ji rozhodl překročit neb nikdo neznal svět za ní, neznali noc jiného, než-li svůj domov. Byť jejich okolí skrývalo mnohé krásy, pro svůj strach v nich viděli nebezpečí, které v nich ani nebylo. Stach jim natolik zaslepil srdce, že se snažili jen na to, jak by svoji malou vesnici skryli a vrátili se tak k životům, jenž vedli před tím, než zmizela jejich ochrana. Ovšem, to, že si oni nevšímali světa okolo nich, neznamenalo, že si svět nevšimnul jich, jako první si nového světa všimla okolní zvířata, která se ho vydala prozkoumávat. Tato zvídavá stvoření vzbudila ve vesnici rozruch, ale vesničané začali přicházet pomalými krůčky na to, že nejsou nepřátelská..." Klesne hlasem a zvedne oči k okřídlenému muži jemuž věnuje jemný úsměv, působila uvolněně, snad i jako kdyby byla spíš doma, než, že seděla někde s cizincem v poušti.

Klid ovšem vydržel jen do slov její společnosti, které jí její trápení omlátili o hlavu. Její nálada opět strmě klesla, i když doufala, že se tomu alespoň ve společnosti vyhne. Mlčky sleduje kámen, na kterém sedí, snažíc se od těchto myšlenek oprostit, ale čím víc se snažila, tím víc jako kdyby ji to táhlo zpátky. Nyní byla opravdu mizernou společností, snad i proto, aby dala najevo, že přes všechen ten zármutek muže poslouchá, k němu po jeho slovech vzhlédne, byť smutně. Její ohnivé oči se nyní skoro topili ve vodě, ale ta z jejích očí netekla, jednak protože stejně už většinu slz prolila a druhak jí bylo často otloukáno o hlavu, že muži nemají rádi když ženy pláčou, dokonce se setkala s názorem, že to byla podlá tajná zbraň žen, a ona proti své společnosti nechtěla používat žádné zbraně. Při jeho slovech se nejdřív zatváří trochu překvapeně, protože to bylo prve co taková slova slyšela. Pak se ale jemně usměje a tiše vydechne. ,,To je opravdu krásné, Artë... sice smutné... ale přitom krásné a plné naděje." Špitne polohlasem, načež se opět usmála. Byla to opravdu krásná slova, které, ač skrývali i smutek, se nebála si vzít k srdci. Musela se usmát i při dalších slovech, které vyšli z jeho úst. ,,To je od Vás velice laskavé... a šlechetné..." Při dalších slovech se tiše zasměje a věnuje Illirijci pohled ve kterém už i tančí drobné plamínky. ,,Pokračujte a asi se brzy začnu červenat.. ale děkuji, jsem Vám za ta slova vděčná." Odpoví tiše, ovšem upřímně s jemným úsměvem. ,,Jste opravdu výborná společnost i posluchač..." Zašeptá tiše a mírně zvedne hlavu když ji zakryje stín, bylo to od něj opravdu hezké a galantní, jak ta slova tak samotné gesto, kdy ji schoval do stínu. Chvíli ji to zavedlo k myšlence, kdepak má tenhle měsíc své slunce... pokud má, musí být opravdu šťastné a pokud ne... tak jednou nějaké bude mít možná větší štěstí, než si bude samo vědomo. U těch myšlenek jej sledovala mlčky a když pak svoji tvář odvrátil, opět se pousmála a oči zavřela, byla nyní o dost uvolněnější, takže na ni začala dopadat pomalu únava, jemně si objala svoje nohy pod koleny a položila si hlavu na ně, a poslouchala. Dalo se říci, že až nyní opravdu odpočívala. jen to mělo malý... háček, začínala tak trochu usínat, možná právě i díky tomu že ji nyní chránil stín křídel.
Sponsored content

Řeka královny Illivenas - Stránka 2 Empty Re: Řeka královny Illivenas

Návrat nahoru
Similar topics
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru