Otherkion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Kotlík
Kotlík
Admin
Poèet pøíspìvkù : 113
Join date : 06. 04. 18
https://otherkion.forumczech.com

Přístav Barsten Empty Přístav Barsten

24/4/2020, 16:22
Přístav Barsten P-stav

Ačkoliv by Barsten jen málokdo dokázal nazvat městem, teoreticky by mu mohl někdo věnovat označení přístavní vesnička. Malá osada umístěna na nejsevernějším bodě Fiplinu u moře. Byť království neoplývá nějakým rozložitým loďstvem, nachází se zde hojné množství rybářských kocábek, které zásobují i nedaleký Heden rybami. Krom věčného pachu rybiny, který není pro návštěvníky tak docela lákavý, se tu nachází i tržnice, na které se nabízí prakticky cokoli od koření přes zbraně až po parfémy, jejichž vůně dá zapomenout i na hlavní doménu zdejšího přístavu. Také se jedná o jedno z mála míst v této zemi, kde žijí výhradně pouze lidé a víly nebo polovíly se zde nacházejí pouze jako návštěvníci, díky občasným obchodům s Mairornem.
Tori Tiutchev
Tori Tiutchev
Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 20. 11. 21

Přístav Barsten Empty Re: Přístav Barsten

20/11/2021, 16:23
Znuděnost se dala číst z očí modrookého mladíka sedícího za dřevěným stolem v ponuré putice, jenž se zvenčí tvářila jako rozpadlá stodola, kazila to jen ty světla v oknech. Lampy hořely ostošest, podobně jako se bavili jedinci u vedlejších stolů. Karty padaly na stůl, připomínaly déšť, a to nejen vedle, ale i před jeho očima. Problém byl, že odměna nebyla nakonec tak vysoká, jak si myslel a hráli tu tak o pár mušlí v podobě peněz.  Protřel si otráveně palcem obočí na levé straně a jazykem se zadrhl mezi zuby, když nějaká slečinka výsknula, poté co padla na klín opilce. Netvářila se nadšeně, slyšel, jak jej nazvala ‚hulvátem‘ později i ‚prasákem‘ a poslala ho do patřičných částí lidské anatomie. Konec konců, někdo jako ten chudák se tam hodil. Neměl potřebu jí jít pomáhat, pracovala tu, měla vědět do čeho se namočila a s čím bude muset počítat. Lidi byli hovada, ale měli něco do sebe, člověk to o nich věděl. Ne jako víly, nechutní nadlidi, kteří si na morálku jen hráli.
Zaškubalo mu v oku, když nad tím tak přemýšlel. Víly…svině jedny. Odfrkne si i na venek, omylem tím na sebe přitáhne pozornost spoluhráčů, kteří sotva pobrali jeho předchozí proslov o tom, jak nekonečná hra je. Zaklonil hlavu a vlasy mu padaly dozadu dolů, za opěradlo zad. Jednu nohu měl šikovně přes opěradlo na ruce, druhou kdesi pod stolem nataženou. Neseděl, spíš se doslova rozpouštěl jako led ponechaný v teplém prostředí svému osudu.
Prudce se zvedl a sebral svoje mince, které už vyhrál v předešlé partičce karet. "S babráky jako vy, nic nevyhraju, ale ani neprohraju." Pokynul jim prsty pravé ruky sbohem, když se vydal směrem k východu. Minul opilce s ženštinou na klínu, neustále se vrtěla a snažila se vymanit z jeho obětí, ale on ji svíral v medvědích prackách dál. "Takhle z ní vymáčkneš leda orgány," zašklebil se, když si natahoval rukáv modrého kabátce, jenž jej chránil před mořským chladem a větrem, který venku dnes panoval. Moře pro něj nebylo nebezpečné, vlastně ani mu nevadila ta zima na vodě, byl proti tomu přeci jen odolnější. Jenže na souši nemohl vypadat jako kdo ví jaký otužilec, vypadal spíš jako střízlík, co se půjde schovat k papínkovi, pod ten nejteplejší kabát, co jeho starej otec najde ve skříni.
"Říkal jsem ti, že se za mnou nemáš plížit," zastavil se pár metrů od putiky, kde střecha dostávala zabrat od neustálého vlhka a tak některé došky ze slámy už promokaly a nebo naopak hnily, bylo třeba je vyměnit. Ale nemělo to cenu dělat teď, když bylo moře v rozladěné náladě a lodě se v přístavu neposedně pohybovaly sem a tam. "Neříkal Rudy?" Ohlédl se na druhou stranu k odloženým sudům, kde na něj vykoukla hlava jeho společníka na lodi. ,,Jo říkals,“ vypadlo z mladíka. ,,Říkal. Ale je to důležitý, chlapi mě nechali hlídat loď a…někdo tam přišel,“ vysvětloval.
Toriho výraz se mírně změnil z pobaveného na ‚to si ze mě děláš srandu‘ a vydal se směrem k Nemesis, která stála v přístavu také. Mezi rybářskými kocábkami a jinými menšími loďmi se vyjímala, její černé tělo a tmavé plachty připomínaly moc, kterou v sobě měla. Jenže teď zněla prázdnotou, ti, kteří ji měli hlídat šli pít, nebylo to poprvé. Možná šli i pro zásoby, ale na lodi měli být minimálně dva, kdo by ji hlídali, a ne tam nechat…slabší článek. Ten nejmladší. "Zkusil jsi ho praštit?" Zeptal se mezi chůzí, neboť neměl v plánu nechat cizího čmuchala potulovat se mu poblíž jeho krásné lodi. Dnes ne, měl v plánu řešit možnou práci, ale musí nejprve toho cizáka najít. Asi vlivem nudné hry zapomněl i jméno, nebo pro něj prostě nebylo dostatečně zajímavé, aby si ho zapamatoval. Pamatoval si však ksicht, aspoň jak by měl vypadat.
"Pokud nechceš skončit s šípem v prdeli měl bys skočit přes palubu, než tě tam pošlu po prkně sám." Zamudroval s nepříjemným výrazem hrajícím v očích, ale než by se nadál, koukal na něj patnáctiletý kluk a za ním o pár let starší synek. "Tohohle ses lek?" Otočil se na Rudyho, ten jen pozvedl obočí a zavrtěl hlavou, vlastně je předtím neviděl, jen slyšel neznámý smích a kroky. "Vypadnětě, ať to sviští." Ukázal jim kuší svíranou v ruce na prkno, které vedlo od lodě na souš. Kluci se zastavili a nedůvěřivě si vyměnili pohledy, neměli nacpané kapsy, ani nic v rukou nedrželi. Nepřišli krást, více méně je musela zajímat loď samotná.
,,Nejsi kapitán,“ ozval se jeden. Brzy se k němu přidal i druhý plavovlasý: ,,Kapitán téhle lodi je ženská, všichni to řikaj.“
Tori povytáhl levé obočí a sebral ze sudu klobouk, který nosíval jako korzár. Několika kroky zkrátil mezera mezi nimi a postavil se tváří k nim, pár centimetrů od nich. "Nezkoušej moji trpělivost, klidně tě prodám za bronzovou minci, jen protože sis na mě otevřel víko tvojí nedospělý bedny, pokynul ještě jednou směrem k prknu a to už se mládež neochotně za doprovodu brblání k východu vydala.
"Když už mluvíme o ní, kde je Élie." Rozhlédl se po lodi a vyběhl schody nahoru ke kormidlu o které se opřel. Loď se nespokojeně zhoupla na neklidných vlnách a Tori se jen uchechtl, kdyby dneska vyrazili o chlup dřív, mohli mít pokoj, takhle budou muset čelit noční bouři. "Sežeň ji, živou či mrtvou." Uchechtl se na Rudyho, který tenhle vtip zrovna nesdílel. Jenže Tori tak nějak věděl, že Élie by se objevila sama i kdyby ji zabili, měla moc tuhý kořínek. Přejel prsty po kormidle, než se vydal k zábradlí a rozhlížel se na přístav. "Vidíš to, už mě nemají za tvého pána, taková drzost." Zamlaskal nespokojeně k lodi, Nemesis mu odpověděla jen tichým praskáním pracujícího dřeva.
Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru