Otherkion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dukato

+3
Suya Morlif
Shayna Thetoris
Kotlík
7 posters
Goto down
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 135
Location : Sendan

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

8/4/2020, 11:23
Pirice zvedla hlavu, když něco od své komorné zaslechla, ale nerozuměla jí. Než se ovšem zeptala, co říkala, pokračovala Suye sama. "Oni to vědí. Vědí to co potřebují." Namítla spěšně a ještě stále vlhké vlasy si svázala do copu. Líbilo se jí, jak viděla svou komornou pilně vymýšlet plán, ale musela se nad tím usmát. "Já už plán mám. Vypaříme se stejně, jako bych se vypařila kdykoli, když jsem šla do města. Přes balkon." Uculila se na svou komornou a přešla opět ke skříni, kde vytáhla ještě jedny světle hnědé kalhoty se světle růžovou halenkou. Měla plno oblečení z různých koutů světa a popravdě řečeno, už si ani nepamatovala, odkud je tohle. Ale budou vypadat jako dvě cizinky a o to šlo. Suya byla o trochu menší a drobnější než Pirice, ale oblečení jí nebude zase tak moc velké, takže to by problém být nemusel. "Tady, běž se převléct." Podala oblečení Suye a pak se podívala, co vlastně za jídlo Suye přinesla. Byla mile překvapená, nejen kvůli množství, ale také výběru. Její komorná věděla, co má ráda a toho si vážila. Cesta bude určitě náročná, hlavně když se budou muset vyhnout komukoliv, koho její otec pošle. A dobré jídlo vždy dokázalo zvednout náladu.
"Je tu ještě jedna věc. Unesla bys mě při letu? Bylo by to méně nápadné než kdybych používala magii kvůli tomu, abychom prošli makovým polem." Mluvila na Suye, ale dívala se zatím na obrázek chodeb paláce, který Suye nakreslila. Měla už palác prochozený určitě skrz na skrz, což bylo užitečné. Ale Pirice nehodlala riskovat nějakou cestu, kterou nevyzkoušela. A že jich už zkoušela plno. Jedna byla zaručená a bezpečná - v rámci mezí - a tu také hodlala použít.
Suya Morlif
Suya Morlif
Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 07. 04. 20
Age : 59
Location : Sendan

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

8/4/2020, 13:05
"Takže jako klasicky přes balkon, fajn mapu potřebovat nebudeme." Odvrátila jsem se od papíru a nechala jsem ho ležet na stole, napřímila jsem se a položila jsem svoje ruce v bok.
Trochu jsem se zarazila když mi podala oblečení. "Děkuji, ale to nemusíte, já bych to nějak zvládla." Vzala jsem si od ní oblečení a vešla jsem do koupelny kde jsem se svlékla a soji uniformu jsem schovala aby ji nikdo nenašel když by nás hledali.
Pokožku jsem měla klasicky světlou jako padlý sníh, oblečení bylo z příjemného materiálu a perfektně mi padlo, vyšla jsem z koupelny a ještě jsem si oblečení uhladila. "Padne mi hezky." Řekla jsem s údivem a prohlížela jsem si svoje oblečení.
"Já si myslím že by to nebyl problém Lady." Dodala jsem přitom když jsem si upravila vlasy tak aby mi nelezli do obličeje.
Přešla jsem ke stolu a vzala jsem všechny potřebné věci do vaku, poté jsem přestoupila k balkonu a nevinně jsem prohlásila: "Můžeme vyrazit Lady?" Pokynula jsem rukou a čekala jsem až se společně opět vydáme do města a možná i dál.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 135
Location : Sendan

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

8/4/2020, 14:53
Pirice počkala až se Suye převlékne a pak pokývla hlavou, že je spokojená. Nohavice kalhot jí byly trochu delší, ale ne tolik, aby to vadilo. A jinak komorné její oblečení slušelo. Takže doufala, že opravdu vypadají jako dvě cizinky, alespoň na první pohled. Než ovšem mohly vyrazit, potřebovala zařídit ještě jednu věc. Pirice potřebovala zajistit, že si její otec bude myslet, že je stále v paláci. Takže rozházela trochu postel a pár polštářů nacpala pod deku. Bohužel úsilí své komorné musela zničit. Kdyby měla pokoj stále uklizený, nikdo by nevěřil, že v něm je, takže na stole rozložila několik popsaných papírů a knih. Knihy dala také k posteli a dvě i na ní. Muselo to vypadat přesvědčivě.
"Ano, jdeme." Prohlásila, když už byla hotová a došla na balkon za svou komorou. Přelezla zábradlí se svou brašnou přes rameno a pomalu sešplhala dolů. "Jestli chceš, můžu ten vak s jídlem vzít. Pro tebe bude šplhání dolů náročné i bez něj." Navrhla, když už sama stála na pevné zemi a dívala se za Suye nahoru.


Naposledy upravil Pirice Santanko dne 8/4/2020, 22:44, celkově upraveno 1 krát
Suya Morlif
Suya Morlif
Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 07. 04. 20
Age : 59
Location : Sendan

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

8/4/2020, 21:45
Sledovala jsem co se chystá Lady udělat, bylo mi to jasné hned, potřebujeme aby o nás nikdo nevěděl alespoň na chvíli.
Když byla Lady se svým kouzlem hotová nechala jsem ji sešplhat dolů. "To byste byla moc hodná Lady." Zašeptala jsem protože jsem čekala že by nás mohl někdo slyšet a spustila jsem vak s jídlem dolů a poté jsem sama i když s obtížemi slezla dolů a znovu jsem si vzala vak s jídlem. "Děkuji za pomoc." Ulevila jsem si když už jsem byla dole.
Trochu nervozně jsem si odkašlala když jsme se vydali na cestu. "Já vím že je to ode mě velmi nezdvořilé a vůbec bych to navrhovat neměla, ale když teď jdeme kdoví kam a vydáváme se za cizinky na cestách, neměli by jsme si tykat? Já vím že je to nezdvořilé, ale já jsem Suya, Suya Morlif." Nervozně jsem ze sebe vykoktala a natáhla jsem ruku směrem k ní s nabídkou tykání. Nečekala jsem že mojí nabídku přijme, ale za zkoušku nic nedám že?
"A kam vůbec míříme? Máme stanovený nějaký cíl?" Otázky se mi míchali v hlavě že jsem si přišla jako člověk po vílím víně.
Od rána jsem se necítila moc dobře, protože vím že tohle asi dobře nedopadne, ale snad nás bude kotlík ochraňovat, zvlášť když je jedna z nás urozená.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 135
Location : Sendan

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

8/4/2020, 22:25
Pirice se musela uchechtnout. Ta holka jí pomáhala s úprkem a pořád ji oslovovala jako Lady. Ale nic na to neřekla. Chytila vak s jídlem a přehodila si ho přes rameno. Nebyla křehká a ten vak si stejně budou střídat. Ale první by ho měla nést ona. Hlavně, když Suye s ní bude muset letět přes celé makové pole.
"Není to nezdvořilé Suye. Vím jak se jmenuješ a ty mé jméno znáš taky." Prohodila, když k ní komorná natáhla ruku s nabídkou tykání. "Ale nebylo by zrovna moudré mě teď oslovovat mým jménem, takže mi říkej Vit." Usmála se na svou komornou, ale z nějakého důvodu jí přišlo podivné, potřást si rukou. Nikdy nepřišla na to, proč se to dělá a proč to někteří odmítají. Ona to nedělala jen z principu, že netušila, jaký skutečný význam to má - pro ni to nemělo totiž žádný význam.
"Nemáme přesný cíl. Tedy ve skutečnosti jich máme několik, začít bych chtěla u Crochanek v Gretlipu. Rádybychse od nich něčemu přiučila. Což mi připomíná, že hodlám po cestě trénovat a rozvíjet své dary. K jedmu z nich budu potřebovat i tebe. Potřebovala bych, aby ses přede mnou snažila uchránit svou mysl. Slibuju, že nic neudělám. Jen bych se potřebovala zlepšit." Prohodila, jako by ji žádala o něco normálního a přitom mířila městem k jižnímu konci, kde měla v plánu překročit makové pole a pokračovat přímo k Gretlipu. S otcem mluvila o zemích jako je Cyra, Bakirah nebo Evasir. Takže je v Gretlipu nebude hned hledat. To pro ně byl další důvod proč se vydat zrovna tam. Kromě toho se Pirice toužila přiučit u Crochanek léčitelství.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 135
Location : Sendan

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

5/5/2020, 21:16
Po noci ohňů

Jen co se Pirice s otcem, Suyou a strážemi vrátili z Illivenasu zpět do paláce v Sendanu, čekalo Pirice další kárání od matky. První od otce si již vyslechla. Nebylo to nic příjemného, ale mohla si za to sama. Na druhou stranu Suya si za to sama rozhodně nemohla. Ale takhle to její otec neviděl. Podle něj si Suya stále mohla vybrat, dokud Pirice nepomohla v útěku. Celou cestu si Pirice připravovala, jak řekne Suye, že se její otec rozhodl jí dát jinou práci. Od teď se už zřejmě nebudou vídat každodenně. Vlastně Pirice bude ráda, když ji občas uvidí. Ano, sice byla naštvaná, že na oslavách Suya všechno vyklopila Aronovi, ale tohle si nepřála. No vlastně očekávala od otce přísnější trest pro Suyu, ale byla ráda, že se pro to nerozhodl. Tohle nebylo příjemné, ale byla to nejlepší možnost, jaká mohla nastat.
Matka ji řekla, co chtěla a Pirice tentokrát opravdu jen pokorně mlčela a poslouchala. Nakonec se matce omluvila a když ji matka propustila, zamířila rovnou za Suyou. Jak vladař Sendanu, její otec, nařídil, měla to ona sama Suye říct. V patách se jí po celou dobu drželi dva strážci, ale něco jí říkalo, že kdyby opustila palác, bude jich mít v patách víc. Mohla jen doufat, že dovnitř do nekonečného skleníku jí budou následovat opět pouze jen dva. Alespoň si zatím nemohla stěžovat kvůli jejich náladám. Ani jeden z nich nebyl mrzutý, ale upovídaní také zrovna nebyli.
Zhluboka se nadechla a z nervozity si uhladila sukni šatů. "Suyo." Oslovila vílu, k jejímž zádům došla a obrnila se proti emocím. "Omlouvám se, že jsem tě do tohohle celého uvrtala. Můj otec již rozhodl o tvém trestu. Už nejsi mou komornou, ale budeš zastupovat práci řádové služebné v paláci. Také mi jasně naznačil, že se od teď nebudeme stýkat tak často, jestli vůbec." Oznámila Suye a omluvně se na ní dívala. Byla toho názoru, že takto rychle, to bude lepší. Jako strhnou náplast. Navíc netušila, jak jinak by to dokázala své přítelkyni říct. Po takové době, co se znaly. Ani pro ni to rozhodně nebylo nic lehkého.
Zacharias
Zacharias
Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 28. 03. 20
Age : 32
Location : Fiplin

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

6/5/2020, 19:32
<<<

Jeho poslední dlouhý výlet do Evasiru za zakázkou nedopadl jak by si na první dobrou přál. Sice našel toho parchanta co hledal, ale do cesty se mu připletla oponentka v podobě drzé a ne příliš příjemné Illyrijky. Jednoduše řečeno z toho neměl zrovna velkou radost a ačkoli není zvyklý jít proti svému zadavateli a zákazníkovi, nakonec s ní stejně uzavřel jakousi dohodu a ten malej parchant se teď někde vesele prochází bůh ví kde v horách. A to vyšli z Evasiru v poměrně dobrém - když tedy přehlédne ten zběsilý úprk před haldou naštvaných víl. Ještě teď slyší ten jeho jekot, když jej nabral na koně a Bella vyrazila se vší vervou kupředu, aby se dostali z dosahu co nejlépe. Nebylo to zrovna vyvedené a i když se měl celý scénář v Hedenu opakovat více méně se od celé situace distancoval. Pokud tedy pomine tu část, kdy svému zákazníkovi strčil onen dopis co u chlapce našel pod nos. Zaměstnal ho a trochu Noře pomohl a ještě si vydělal nějaké drobné navíc. Rozhodně se jejich spolupráce nakonec ukázala skutečně výhodnou a ačkoli to nerad uznával, nakonec musel - na ženu byla docela dobrá. Ještě k tomu na vílu - které zase až tak rád nemá, spíš vůbec. Každopádně jej to dovedlo na další cestu, tentokrát za další menší zakázkou. Jeho vraník kráčel pomalu ale jistě, zatím co Zacharias seděl uvolněně v sedle, ve svém klasickém oděvu z velké části tvořeným z kůže, které mu mělo nahradit brnění. Byl trochu unavený a rozmrzelý, neměl náladu na velkou společnost, možná i proto se rozhodl vyhnout se frekventovaným nížinám, přes které obvykle pokračuje v cestě do Illivenas a opustil je hned, jakmile se objevily první stromy tohoto překrásného a tichého místa.

Jeho kolibřík, Ra, seděl opět koni mezi ušima, zachumlaný v hřívě a vesele si podřimoval. Občas uvažoval o tom, jestli je ten pták i v přírodě takhle líny. Ale musel uznat, že podal velice přesvědčivý navigátorský um, když jej vyvedl z toho vílího města v Evasiru. I když to bylo více než týden, snad i dva, pořád ještě ho nechal v klidu podřimovat - protože je furt lepší když spí, než když ten malý kolibřík, co má sklony jako straka, krade. Po jeho pravém boku přitom kráčel sněhově bílý vlk, Eleas. ten byl ještě stále podobně rozmrzelý jako jeho pán. Ačkoli nyní pomalu procházely lesem, kde mohl volně běhat, zůstával po boku svého pána. Zacharias svého vlka nikdy nenutil, aby se v lese držel zpět, naopak by byl raději kdyby se proběhl, přesto díky té ne příliš dobré náladě dneska mezi ním a jeho trénovanými zvířaty panovalo ticho. Tichý les jen ztěžka dával najevo, že se zde nachází i jiná zvěř a vypadalo to, že nikdo z jeho skupiny toto pravidlo nechtěl narušit. Jediné co tedy doléhalo k jejich uším byl jejich dech a tiché došlapování koňských kopyt na měkkou půdu lesa. Zacharias ještě stále pociťoval nepříjemnou bolest z modřin na jeho zádech, ačkoli byly už vybledlé, ještě stále se na něm trochu podepisovaly, stejně jako ještě stále poměrně čerstvá jizva na jeho boku, která však byla skrytá pod jeho oblečením. Hlavou mu běhali informace o tom muži co teď hledá. Nevěděl, proč po něm jeho zákazník tak prahne a pro jednou se ani nestaral, jediné co věděl bylo, že se má nacházet někde v Illivenasu, možná zběhl do Cyry. Jediné v co doufal, bylo, že znovu neskončí v Evasiru. Ne že by se mu tam nelíbilo, ale vzhledem k tomu, že se odtamtud před několika týdny vrátil s posledním úkolem, rád by zase navštívil trochu jiné místo. Snad by lépe snesl i Mairorn, kde jsou přímo vysazení na jakoukoli magickou kreaturu. Přehmátl si v rukou otěže a poposedl si v sedle. Několik hodin na koňském hřbetě si pomalu vybíralo daň v podobě dřevěnící zadnice. Od Belly si přitom vysloužil zaržání a pohození hlavou. S kolibříkem to však ani nehnulo, byť by snad mohl padnout pořádně na kebuli a natlouct si kdejakou drobnou kostičku a zobáček. Vlastně ho ta malá opeřená koule občas fascinovala, dokázal spát jako dudek, ale stačilo říct jeho jméno a měl ho hned na rameni.

Bohužel v jeho přání asi nevěřil nikdo jiný než on sám, protože skončil opět na cestě. Nejen že v sedle trávil už déle než mu bylo milé, ale zároveň ten parchant stále unikal a dokonce i Eleas měl problém jeho stopu čenichat. Několik úmorných nocí v Illivenasu, poušť a horko, pak deště v Cyře a pak konečně cíl jeho cesty Dukato. Trvalo mu to neskutečně dlouho, jizva na boku se dokonce stihla více méně zatáhnout do sebe a už se zbavil i všech modřin, které mu zbyly po setkání s Norou. Nic z čeho by měl ve skutečnosti radost, ale za tu dobu si zvykl cestovat v jakém si držkatém doprovodu - i když jeho poslední setkání s rozmazlenou fňuknou v tichém lese nebylo o nic příjemnější než celá snaha vyhnout se lidem v nížinách. Jaká škoda, že má smůlu na lidi, které potkává. Nálada mu značně klesala  a že už byla dávno poměrně nízko. Když vjel do hlavního města Sendanu sesedl ze své klisny a jen ji vedl ulicemi. Mohl se na to vykašlat, dnes rozhodně toho smrada hledat nepůjde, chce alespoň jednu noc v posteli, jednu noc, kdy si Bella odpočine a dostane seno a mrkev. Sice ho to bude stát neuvěřitelné peníze, ale co by pro svá polámaná záda neudělal. Eleas kráčel líně vedle něj a poutal na sebe pozornost ostatních, stejně jako jeho pán byl značně unavený z cesty. Ať se jim do cesty připlete kdokoli, rozhodně by se měl rozloučit s poklidným odpolednem.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 135
Location : Sendan

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

6/5/2020, 20:14
Uběhlo již pár dní od onoho incidentu, kdy utekla z domu. Většinu času nyní trávila v paláci zabraná do nejrůznějšího učení. Kdokoli, kdo nevěděl o jejím provinění, by si mohl myslet, že se dokonale zbláznila a je z ní světice. No tomu tak vskutku nebylo. Ale každý den se snažila otci i matce ukázat, že pro ně není zklamáním. Ovšem kromě učení teoretických znalostí hledala i vybití v praktickém učení. Trénovala a objevovala svou magii s Elisen i svými učiteli, i když jí trvalo, než Elisen uprosila, aby jí odpustila tu lež, která zničila jejich důvěru. Teď ji musela budovat od znova a to nejen u ní. Byla si jistá, že to potrvá ještě dlouho, konec konců tohle byl pouze první krok. Ale bylo to vykročení tentokrát správným směrem.
Čas, který trávila v městě, byl asi poloviční, než co tam trávila před svým útěkem. Kromě toho se změnilo i její vystupování. Teď chodila vždy upravená jako dcera vladaře, v překrásných šatech a hrdě narovnaná. Už neběhala po ulicích a nedováděla s ostatními vílami tak jako před tím. Ale nedokázala si odepřít městské slavnosti, tance a radovánky, které mnohé dny nenechali město v klidu. A i dnes, po dni plném učení i fyzického tréninku, si oblékla bledě modré šaty s živůtkem ozdobeným krajkovými květinami a s dlouhými rukávy ze stejné krajky, sčesala vlasy do složitého copu proplétaného popínavými rostlinami a vyrazila do města. V patách jí byli čtyři strážci, kteří bedlivě sledovali každičký její pohyb, ale také okolí. Nebyla z jejího nynějšího doprovodu nadšená. I víly v městě nevěděly, jak se k ní teď mají chovat. Před tím byla skoro jednou z nich. A to se jí líbilo. Ale teď bylo na první pohled jasné, že není jen obyčejnou měšťankou. Zhluboka se nadechla a zkusila na svou stráž za zády zapomenout. Vykročila z paláce a energickým krokem zamířila do své oblíbené části města, která snad nikdy nespala a každý den to tam jen vířilo životem. I dnes se odtamtud linula vábivá hudba, kterou Pirice slyšela už v polovině cesty. Nadšením ještě přidala do kroku, ale to se jí vymstilo hned, jakmile zahnula za roh domu, kdy vrazila do muže a protože šla tak rychle, skácela se na zem.
"Velice se omlouvám." Začala ihned a okamžitě se zvedala ze země. Strážci za ní se zarazili, jeden jí přispěchal na pomoc, ale on ji odmítla. "Nechtěla jsem do vás tak vrazit." Pokračovala, zatímco si zmateně prohlédla muže - člověka, kterého povalila a kterého zjevně doprovázel černý kůň a bílý vlk.Na druhý pohled si všimla i kolibříka, který seděl koni na hlavě. Zmateně si celou tu skupinku chvilku prohlížela. "Vy nejste odsud, že ne?" Zeptala se tišeji a se zaujetím. Samozřejmě, potkat člověka s koněm nebylo nic neobvyklého. Ani člověk s koněm a psem nebyl až tak vzácně k pohledu. Ale poprvé vrazila do člověka s koněm, vlkem a ptákem.
Zacharias
Zacharias
Poèet pøíspìvkù : 21
Join date : 28. 03. 20
Age : 32
Location : Fiplin

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

6/5/2020, 21:12
Kráčel městem, značně znechucen vřavou. jeho cesta tu rozhodně nekončí a čeká jej ještě slušná dávka odhodlání, aby Eleas zítra chytil stopu a dovedl je do zdárného cíle. Nechápal jak ten bastard může cestovat tak rychle. Chvíli dokonce uvažoval jestli si náhodou neosedlal nějakou tu rychlou čarodějnici - tedy, slyšel že dokáži běžet skutečně rychle, takže to by jeho cestu mohlo značně urychlit a dostalo tak všechny pronásledovatele, včetně Zacha samotného do pořádného skluzu. Typoval, že to bude tak týden snad dva, co by mohl být za ním, ale každý se jednou unaví a on chce své peníze. Svých tři tisíce zlatých za jednoho zmetka co se snaží utéct před vězením. Nechápal proč lidé z Fiplinu hledali útočiště u víl. On je jen pronásledoval a rozhodně se mezi vší tou přehnanou krásou a dokonalostí div nepozvracel a to se mu žádná víla ještě ani pořádně nepřipletla do cesty. Hlavně tedy proto, že vedle něj šel jeho vlk a dokázal si jedním zavrčením sehnat dostatek respektu k tomu, aby se jim všichni vyhýbali. Jenže to neplatí úplně na všechny. Zatím co on si šel svou cestou a mířil ke zdejšímu ubytování, tedy k hostinci se stájemi přímo do hrudníku mu to vší silou a v plné rychlosti chůze drobné víly naprala nějaká naprosto nepříčetná ženská. Zatím co se kácela k zemi, Zach udělal krok vzad a zrovna dvakrát se neobtěžoval, aby se ji pokoušel chytit. Bůh ví jak by to totiž dopadlo, kdyby se o to pokusil. Zvedl pohled a očima přejel stráže co dívku pronásledovaly. Nakrčil obočí. U všech rezavejch podkov, proč zrovna já! zaklel ve svém duchu a na čele mu vyskočila vráska když krčil nos a s pozvednutým obočím sledoval jak se ta modrá šmouha s hlavou plnou kytek. Kytky, proč musí víly všude cpát jenom kytky? Smutné. docela dostal obavu z toho objednat si tady v hospodě nějaké pití, ještě mu do medoviny strčí pampelišku a do piva hodí hrstku chmelu a okomentují to slovy 'pro lepší aroma'. Pak by na něj hostinský mohl zamrkat, zamávat růžovým šátkem, našpulit pusu a už by se vydával zase zpět na cestu jen aby nemusel v tomhle květinovém pekle setrvávat déle než je skutečně nutné. Byl by to přešel bez povšimnutí, ale přítomnost stráži mu dala jasně najevo, že by to nedopadlo nejlépe pokud by porušil vlastní pravidlo, vládce především. Ještě to bude nějaká další dceruška svého tatíka a nejen že bude poslouchat její vztekání, ale ještě bude muset ke králi na zpověď ze své vlastní povahy. Vydechl přebytečný vzduch z plic a na moment musel přivřít oči, aby polkl všechno to nechutenství se kterým nyní bojoval.

"Mě nic není, nezlomila jste si ruku?" soudě podle toho jak se vyvalila na zem jako zralá hruška ze stromu docela by tomu i věřil a Eleas vypadal, že by klidně s takovou zlomenou rukou pomohl. Mávl na něj rukou a vlk se poslušně posadil na zadek a sledoval dění kolem. Rozhlížel se po okolí, jakoby hledal nějaké nebezpečí, sem tam začenichal ve vzduchu a pak se zase začal rozhlížet okolo. Zdvořilostní omluvy přešel bez povšimnutí, zajímaly ho asi tolik, jako její stráže to, že se princezna válí neuctivě na zemi. Těžko by totiž královská stráž doprovázela služebnou - leda by to byla hodně významná a hodně bohatá služebná s korunou na hlavě. Možná byl člověk, ale ne hloupý a zvládal si plnit svou povinnost ve společnosti. Ra to samozřejmě všechno zaspal, jak jinak. Ten malý kolibřík totiž očividně neuznává denní režim, na druhou stranu je dobře že spí, protože by začal nosit lesklé věci - kolibřík a chová se jako straka co nikdy nemá dost. Vycvičil jej už dávno a nějak ho těch starých zvyků neumí odnaučit. Ne každý den může být posvícení. Jakmile se ona víla zvedla na nohy, musel usoudit, že stráž dělá svou práci docela špatně - nejen že ani jeden z nich nepomohl jejich paní, ale stáli jako solné sloupy bez hnutí. Zřejmě jim platí méně, než kolik by na královskou stráž čekal, ale nehodlal to komentovat. Na to byl příliš unavený. Stejně jako na hloupé otázky, které následovaly potom. Měl sto chutí zdůraznit opak, že naopak ze Sendanu je, vlka našel v poušti a kolibříka si chytil jako rybu ve voně, ale nakonec i tuto poznámku s nemalými vnitřními obtížemi polkl. "Ne to rozhodně ne, také tu nehodlám zůstat dlouho." odpověděl na její otázku. Měl v plánu přespat, nezdržovat se, odpočinout si. Nic víc nic míň. Konec diskuze a tečka. Přesto se snažil, aby jeho hlas i pře jeho vnitřní nepohodlí a znechucení z toho všeho kolem, zněl jako naprosto obyčejný a neutrální. Dařilo se mu to, stejně jako se mu dařilo pečlivě ukrývat všechny své specifické emoce. "A vy jako zdejší princezna, běžně vrážíte do lidí když se řítíte ulicí jako písečná bouře pouští?" pozvedl obočí v malinko rýpavé otázce, rozhodně nepatřila ke klasickému typu princezny, tedy žádná ladná svižná chůze, ale spíš něco jako tornádo uprostřed horkého dne v ulicích Dukata.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 135
Location : Sendan

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

6/5/2020, 21:47
Vůbec netušila, co si o tom pohledu má myslet. Co si má myslet o něm. To, jak se na ni díval a jeho grimasy v obličeji jí nijak neutvrzovali v tom, že by to byl milý člověk. Jeho vlk také neměl zrovna přátelskou náladu, když se na ní div nevrhl. Ale rozhodla se to nekomentovat. Navíc nebyla úplně ignorantská a všimla si únavy v jejich očích. Nejspíš byli na cestě už pár dní, možná týdnů. "Nejsem tak křehká květinka, jsem v pořádku." Odpověděla na jeho otázku, která měla být nejspíše starostlivá. Ale něco z jeho očí Pirice říkalo, že bnebude moc dobrý společník na rozhovor. Ne kvůli tomu že by byl člověk. Pirice nebyla z těch víl, které by lpěly na svém druhu a s nikým jiným neztrácely čas.
Ovšem musela uznat, že muž před ní ví co a kdy má říct. Tedy až na jeho poslední poznámku, která zrovna na člověka nebyla nejchytřejší. "Nejspíš stejně běžně, jako se vy chováte jako solný sloup." Odpověděla s pokrčením ramen. Nehodlala jeho otázku brát jako urážku. Rozhodně si nechtěla kazit zbytek dne. A nenechá toho člověka, aby jí kazil její snahu, vyžehlit to všechno co si zavařila. Jeho strnulý postoj jí jasně napověděl, že by si nejradši šel hned odpočinout do postele, nebo možná do lázně. Každopádně z něj přímo sálalo, že nemá náladu na rozhovor. Nebo jen na takový, kde do ní bude rýpat. A to mohlo skončit jen jedním způsobem - a sice že začne rýpat i ona. Radši si oprášila šaty a znovu se narovnala. "Pokud hodláte přespávat v některém ze zdejších hostinců, doporučila bych vám ten o tři ulice dál. Je více méně průměrný, ale připraví vám tam skvělou koupel, když vás srazila královská písečná bouře. Možná z vás dostanou i ten pach cesty." Vrátila mu kousavou poznámku, ale na rozdíl ona si tohle užila a nasadila krásný úsměv. Než kolem něj prošla a hodlala vyrazit tentokrát ladným krokem dál za hudbou.
Sponsored content

Dukato      - Stránka 4 Empty Re: Dukato

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru