Otherkion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dukato

+3
Suya Morlif
Shayna Thetoris
Kotlík
7 posters
Goto down
Kotlík
Kotlík
Admin
Poèet pøíspìvkù : 113
Join date : 06. 04. 18
https://otherkion.forumczech.com

Dukato   Empty Dukato

9/7/2018, 00:14
Dukato   Dukato

Toto město má svoji výjimečnost nejen v ohromném skleníku, ale liší se už jen tím, že není vystavěno z kamene, ale z cihel. Jak hrad, tak i domy už pár staletí testují tento materiál a není si nač stěžovat. Ulice jsou vyvedeny z kamenných dlažebních kostech a každou stavbu zdobí popínavé rostliny, jež víly sami popouzejí k dalšímu růstu. Není tu těžké narazit na pouliční umělce, jež malují své obrazy na chodník nebo hrají veselé písně, protože potom jde všechno lépe. Dukato je každopádně jedno z nejpřívětivějších míst.


Naposledy upravil Kotlík dne 28/4/2020, 21:08, celkově upraveno 1 krát
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 132
Location : Sendan

Dukato   Empty Re: Dukato

22/3/2020, 21:17
Jako skoro každý den, i dnes Pirice běžela chodbami co jí nohy stačili, aby stihla rodinný oběd. Na ten asi nikdy nepřijde včas, protože z města proběhnout celým palácem trvá snad věčnost. Alespoň si tak udržuje kondičku, ale její rodiče to nevidí až tak růžově. Naštěstí pro ni v posledních letech se točí jen kolem jejího malého brášky a jí tak nechávají volnější ruku.
Stejně rychle, jako Pirice běhá po chodbách paláce, aby nepřišla na oběd pozdě, utíká i z paláce ven. Nemá moc důvodů trávit čas uvnitř zdí, když venku na ní čeká celé město. Dneska byl obzvlášť krásně slunečný den a po rychlém obědě se Pirice opět vydala do města. Procházela ulicemi a párkrát se při té cestě procvičila v magii, když pomohla pár rostlinám povyrůst. Celým městem se už týden rozléhal šepot, který tvrdil, že Dukato brzy navštíví Bakirahská velekněžka. A stejně jako byli zvědavé víly v městě, byla zvědavá i Pirice. Ona sama neopustila svou zemi, ale velekněžky cestovaly. Už si plánovala, jak velekněžku pozve do paláce. Měla na ní tolik otázek, že skoro nemyslela na nic jiného, když byla v paláci. Teď ale procházela ulicemi města a před očima jí celé město žilo, tančilo a zpívalo. Zamířila do své oblíbené části, kde se každý den hrálo, zpívalo a tančilo. Dnešek nebyl výjimkou. Popadla za ruku klučinu, který se na tančící víly jen zasněně díval a pustila se s ním do tance. Co k tomu dodat? Milovala, když se kolem ní vznášela radost, štěstí a veselí a protančila by kvůli tomu boty i za jediný den. Dnes ale tančila jen chvíli, pak se i do této části města dostalo, že Bakirahská velekněžka do města právě dnes dorazila a brzy začne ceremoniál zdejší velekněžky, které se zúčastní i ta Bakirahská. Pirice se hnala spolu s ostatními zvědavci, aby nepřišla ani o kousek.
Shayna Thetoris
Shayna Thetoris
Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 11. 07. 18
Age : 440
Location : Bakirah

Dukato   Empty Re: Dukato

22/3/2020, 22:03
Už před nějakou dobu se jí do rukou dostal vzkaz od velekněžky ze Sendanu, jestli by jí pomohla s ceremoniálem. Zentha patřila k velekněžkám, se kterými si rozuměla, takže jí nedělalo problém zamířit právě do tohoto království, které bylo v podstatě spojeno s přírodou. Sice se nedalo říct, že by s některou velekněžkou uchovávala nějakou nevraživost, ale s některými byly vztahy vcelku chladné. Například u Keratu se to dalo čekat vzhledem k tomu, jak se tohle království prezentovalo, ale u Illivenasu to byla nejspíše opatrnost její velekněžky, která asi dokázala Shay už za ta léta odhadnout. Mohla jen děkovat bohům, že očividně nikdo v Sendanu nevěděl, jak vypadá, jelikož mohla v klidu projít městem až ke chrámu. Samozřejmě necestovala sama, ale její doprovod využil jinou cestu a ona sama se tak trochu mohla seznámit s hlavním městem. Navíc její učednice si jistě tu slávu, kterou pro ní obyvatelé Sendanu připravili, užije.
Jakmile vejde do chrámu, narazí na mladou vílu, která si jí ostražitě měří. "A vy jste?" Zeptá se dívka a očividně netuší, před kým to právě stojí. Jistě, Shay měla na hlavě kápi, která jí částečně zastiňovala obličej. Možná podle šatů , které se trochu vymykali zdejší módě, ale to by po ní možná chtěla velekněžka z Bakirahu moc. Ovšem nemusela nic říkat, protože jí na pomoc přispěchala její učednice, která už očividně dorazila. "Velekněžko, velekněžka Zentha na Vás čeká v zadních pokojích. Moc ráda Vás tam dovedu." Pronese a věnuje jí milý úsměv, na který jí Shay jen přikývne, načež se za svou učednicí vydá do nitra chrámu. Cesta netrvalo moc dlouho, takže se za chvíli ocitla v komnatě společně s další velekněžkou, která se ihned zvedla z křesla, ve kterém dosud seděla a došla se s ní přivítat. Polibek na každou tvář, načež se obě ženy vzdálily. Shay mávla na svou učednici, aby se vzdálila, načež se posadila do druhého křesla naproti zdejší velekněze a začali probírat podrobnosti ceremoniálu, který měl proběhnout. Jeho cílem bylo probuzení země, aby se zvětšila úroda. Nejspíš proto tu byla i ona, přece jen magie kouzel se dala napojit na všemožné ceremoniály. "Měly bychom začít, jinak nám ty víly rozboří chrám." Zvedne se po chvíli Zentha ze svého křesla, v čemž jí Shay napodobí, a pak se společně vydají do hlavní chrámové lodi, přímo k oltáři, ke kterému vede zadní vchod, takže nemusí procházet davem. Nejdříve vejde jen sama Sendanská velekněžka a dav ztichne. "Vítám Vás tady. Jsem si ale jistá, že jste se všichni nedostavili jen kvůli mé osobě. Dovolte mi tu přivítat i velekněžku z Bakirahu, Shaynu, která mi pomůže provést během dnešního dne ceremoniál obnovení." Uvítá je, a pak pokyny Shay, aby vstoupila. To už se ozve tiché šeptání, když se i ona připojí ke své kolegyni na vyvýšeném místě u oltáře. "Jsem ráda, že tu mohu být a pomoci s tímto obřadem, ale pusťme se do toho." Pronese na začátek, ale pak se už ceremoniál nese v obvyklém duchu, ačkoliv sem tam se změní některé modlitby za určitá kouzla a zaříkávání, které pronáší celý chrám. Ona sama se hlavně soustředí na to, aby správně korigovala veškerou energii a magii, kterou všechny víly v chrámu produkovali.
Po obřadu, který skončí zhruba za hodinu, se rozloučí se Zenthou s tím, že se uvidí večer, aby provedli ještě další část rituálu, na kterou ale nebyla potřeba veřejnost. Pak ale Shay i se svou učednicí vyrazí pryč z chrámu, tentokrát bez doprovodu, protože úplně nečekala, že by jí někdo napadl. Její doprovod mířil do paláce, kde jí měl připravit pokoje, pro její pobyt.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 132
Location : Sendan

Dukato   Empty Re: Dukato

23/3/2020, 08:50
Pirice spolu s ostatními vešli do chrámu zrovna ve chvíli, když Zentha představovala velekněžku z Bakirahu. Pirice se vmísila do davu, který už tu byl tak, aby dobře viděla. Ženu, kterou však spatřila, by snad nikdy za velekněžku nepokládala. Na druhou stranu u koho by to k tomuto povolání přiřazovala? Celý ceremoniál si ji prohlížela, ale nezapomínala u toho odříkávat všechna slova, která měli pronášel i obyvatelé spolu s velekněžkami. Něco jí ale na této víle zaujalo. Nedokázala to popsat. Na všech cizincích našla něco zajímavého a stejně tak i na ní. Zprvu za ní chtěla ihned jít, jakmile skončil ceremoniál, ale stále byla dědička Sendanu, nemohla se chovat jako malé dítě. Chvíli za ní tedy šla, schovaná v davu, který se vracel ke svým pracím nebo domů. Než si jí však stihla velekněžka všimnout, vytratila se postranními uličkami. Rozhodla se pro jednou zachovat jak volí etika a zamířila k paláci. Cestou se stavila ještě pro pár květin, ze kterých jejich hostům, Shayně a její učednici, pomocí magie udělala věnečky. A než se dostaví do paláce, využila ten čas k tomu, aby ze sebe udělala i na pohled dědičku Sendanu. Vlasy si zapletla do copu kolem hlavy, že připomínal korunku. Šaty zvolila bledě modré s uplým živůtkem, s ramínky spuštěnými na její paže tak, že zřasená látka do tvarů růží jí obkružovala trup i ruce. Od ní se pak až k zemi táhly lehké průsvitné rukávy. Sukni měly šaty přiléhavou a také dosahovala až k zemi. Kromě toho byly celé šaty zdobené zlatými kresbami květin. Svůj vzhled už jen doplnila drobnými nenápadnými šperky a zlatými střevíčky a vyšla za svou rodinou, aby spolu s nimi přivítaly velekněžku v jejich paláci. Její rodiče ji znali opravdu velmi dobře a proto i její malý bráška měl na sobě bledě modrý oblek s pozlátkem. A i na něm bylo poznat, že se na jejich hosta velice těší.
Shayna Thetoris
Shayna Thetoris
Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 11. 07. 18
Age : 440
Location : Bakirah

Dukato   Empty Re: Dukato

23/3/2020, 12:45
Když vyrazí společně se svou učednicí ulicemi Dukata směrem k paláci, sem tam se přece jen musí zastavit a prohodit pár slov s jeho obyvateli. Sem tam dostane i nějaký ten drobný dárek, ačkoliv se většinou jedná o květiny, jak se vlastně dá od víl s magií země a rostlin čekat, tak se jim párkrát naskytne příležitost i ochutnat něco málo ze zdejších specialit. "Doufám, že jsi dala Celestii a Mercurymu pokyny k tomu, jak má moje komnata vypadat a že mi nemají pomuchlat šaty." Pronese během cesty ke své učednici a podívá se na ní klidným pohledem. I tak sebou děvče trochu cukne a Shay skoro vidí, jak se jí v hlavě otáčí kolečka, jak se sama chce ujistit, jestli opravdu předala dvou Luminám předala správné pokyny. "Ano, věřím, že jsem jim dala přesné pokyny, ale přesto to zajdu překontrolovat." Zamumlá tiše učednice a sama pro sebe si přikývne. Shay se mírně usměje a také přikývne. "Samozřejmě. Ovšem nezapomínej, že tahle cesta pro tebe není jen o povinnostech, ale určitě by si měla využít i krás, které Dukato a vlastně celý Sendan nabízí. Ovšem až splníš své povinnosti." Pobídne jí, aby si taky trochu užívala, přece jenom pro ní tahle cesta neměla být jen vyloženě pracovní. Shay jí teoreticky mohla nechat v Bakirahu, aby se starala o tamní chrám, kde bylo vždycky co dělat. Navíc by získala možnost provést nějaký menší obřad v její nepřítomnosti. I tak jí ale vzala sebou, aby si učednice užila cestování, které jí možná v budoucnu bude jednou čekat. Bylo těžké soudit, kdy Shayna uvolní své místo a mezi tím si to vlastně mohla její malá učednice i rozmyslet a raději začít kariéru v jiném odvětví, které se víle jejího postavení jistě mohlo nabízet.
Jakmile se dostali do paláce, ujali se jich stráže a dovedli je do komnaty, kde už čekal Vladař s celou svou rodinou. "Ráda Vás opět vidím, Vaše Veličenstva." Pronese a mírně se ukloní, zatímco její učednice provede pukrle. Přece jen jako velekněžka měla určité postavení, které by se v některých kruzích dalo pěkně srovnávat s postavením vladaře Bakirahu. "Tohle je moje učednice, Nyra." Představí i mladou vílu vedle sebe, která se usměje, načež se spěšně omluví, že musí ještě něco zařídit a odběhne k východu, kde už na ní čeká Mercury, jak stihla Shay při svém příchodu zaznamenat, aby jí odvedl do jejich pokojů.
----------------------------------------------------------------
Vladař lehce kývne hlavou a oplatí tak velekněžce pozdrav, stejně jako jeho manželka i malý synek. "Vítáme tě u nás, Shayno. Je to opravdu už dlouhá doba, při našem prvním setkání si byla jen učednicí." Přivítá jí i slovně a následně jí věnuje i menší úsměv. "Mou družku si jistě pamatuješ a tohle je moje dcera, Pirice, a syn Veragin." Představí jí i zbytek své rodiny, ovšem hned na to k němu přiběhne některý ze sluhů a zašeptá mu něco ve spěchu do ucha. Vladař přikývne. "Bohužel, budu muset jít, vladařské záležitosti nepočkají a Veragin by se také měl vrátit ke svému rozvrhu. Ovšem jsem si jistý, že Pirice tě na nějakou chvilku zaměstná. Užij si svůj zdejší pobyt, velekněžko." Pronese ještě, a pak se jak vladař, tak jeho manželka se synem vydají pryč, takže Shayna zůstane sama s Pirice.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 132
Location : Sendan

Dukato   Empty Re: Dukato

23/3/2020, 17:09
Zaujatě sleduje přicházející velekněžku i s její učednicí. Ta se ovšem brzy omluvila, že musí něco zařídit a tak Pirice rychle vykročila aby jí zastoupila cestu dřív než uteče. "Než nás tak brzy opustíš, ráda bych ti předala tradiční dar od královské rodiny." Usmála se na mladou vílu Pirice a na hlavu jí posadila věnec z květin. Ačkoli by se Pirice klidně představila sama, její otec ji předběhl. Stejně jako zbytek rodiny i Pirice pokynula hlavou na pozdrav, ale jako vychovaná dcera se držela zpátky dokud tedy otec i s matkou a bratrem neodešli, kvůli vladařským povinnostem. Pokynula hlavou svému otci, aby ho ujistila, že se Shayny ujme a pak už se otočila přímo na velekněžku. "Ráda tě poznávám. Tady jsem i tobě připravila tradiční dar od královské rodiny." Pronesla a položila i Shayně na hlavu květinový věnec. "Teď mi dovol provést tě trochu po paláci a dělat ti společnost." Navrhla, jako pravá dáma a pokynula rukou k chodbě, kterou plánovala zamířit jako první a která je přiblíží ke skleníku, který Shayně chtěla ukázat a možná tam i jejich prohlídku ukončit.
"Smím se zeptat, kde všude jsi byla? Které země jsi navštívila?" Zeptala se velekněžky, ačkoli když byla dědičkou Sendanu, jen málokdo by se jí opovážil neodpovědět. Ale toho si snažila nevšímat.
Shayna Thetoris
Shayna Thetoris
Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 11. 07. 18
Age : 440
Location : Bakirah

Dukato   Empty Re: Dukato

23/3/2020, 20:56
Zamyšleně se podívá na dědičku Sendanu, která vypadala docela potěšeně, že jí otec nechal Shay na starost. Lehce se skloní, aby jí umožnila posadit věnec na hlavu, i když tedy nebyla zrovna někdo, kdo by takovou ozdobu preferoval. Jenže zase si nedovolila ho odmítnout, přece jen to byl dar od vladařské rodiny. "Nápodobně. Pokud se nepletu, jsi třetí nejmladší z dědiců, že?" Nadhodí a ačkoli intonací naznačuje otázku, jedná se spíš o tu řečnickou. Přece jen je to fakt, který ví asi každý ve Vílí říši. Kerat, Illivenas, Evasir, Sendan, Cyra a Bakirah. V tomhle pořadí se narodili nejstarší a někdy i jediní potomci vladařského páru. "Bude mi potěšením." Pronese jen na její nabídku společnosti a prohlídky. Je pravda, že v Sendanu se dlouho neocitla, jelikož jí sem její povinnosti nezavedli. Ovšem byla si jistá, že s blížícím bojem o trůn se jistě brzy podívá do všech království, stejně jako snad všechny velekněží pozve i do Bakirahu. Byla si jistá, že jejich země bude potřebovat veškeré příležitosti, které budou možné. Přece jen jejich dědic byl nejmladší ze všech, což se mohlo stát velmi rychle nevýhodou. "Vypadá to, že jsi hodně zvědavá." Pronese po její otázce a pousměje se. "Vlastně jsem byla asi ve všech královstvích Vílí říše. Navštívila jsem sídlo Vulcaniců v Keratu. Viděla jsem Plamen Života pouště v Illivenasu. Plavala jsem v jezeře Vali v Cyře. Procházela jsem se Smaragdovým hvozdem v Evasiru. Byla jsem na učení ve Městě naděje v Gretlipu. A samozřejmě jsem studovala v Kradiově knihovně v Bakirahu." Pronese a vypíchne z každé země jedno ze speciálních míst, které stojí za návštěvu. "A navštívila jsem i Fiplin, tam jsem se zúčastnila oslavy narozenin princezny. S mou pozicí se pojí mnoho cest a návštěv cizích zemí." Odpoví zvídavé dědičce a mírně se pousměje. Přece jen neměla důvod jí něco z toho neříct. Nic z toho nebylo tajemstvím, které by bylo nutné skrývat. "A co ty, Pirice? Už ses někdy podívala za hranici Sendanu?" Zeptá se tentokrát na otázku sama.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 132
Location : Sendan

Dukato   Empty Re: Dukato

24/3/2020, 09:21
Spokojeně se usmála, když Shay sklonila hlavu a posadila jí na ní věnec. Její řečnická otázka jí trochu zaskočila, netušila, že první co jí řekne, bude tohle. Ale nevadilo jí to. A jen jí v odpověď přikývla. "Přesně tak." Vydechla při tom a trochu víc se narovnala, než spolu s velekněžkou po boku vyšla chodbou, ke které pokynula. "Ano, svět je tak velký a ještě více toho v něm je k poznání. Vždy se ráda dozvídám něco nového." Přisvědčila Shayně, než jí velekněžka prozradila, kde všude byla a co všechno viděla. Při těch slovech v sobě pocítila osten závisti. Přála si také cestovat a všechno vidět. Přála si dělat co se jí zlíbí a kde se jí zlíbí. Jenže to by se nesměla narodit jako dědička Sendanu. Proto když Shay skončí s výčtem míst, kde byla, hned se nadechne, aby se opět na něco zeptala. Ale pak si všimla, že i velekněžka se nadechla k otázce. "Ne, bohužel jsem neopustila Sendan. Je to krásná země, nelituji, že jsem se narodila zrovna zde. Ale je pravda, že bych ráda poznala i krásy jiných zemí. Tak jako jsi měla to štěstí ty." Odpověděla. To už prošli celou chodbou a pár kroků před nimi jim sluhové otevírali dveře do královských zahrad. "Každopádně si teď budeš moct na seznam přidat i další krásu světa." Nadhodila se zrakem pyšně upřeným k Nekonečnému skleníku. Byla to chlouba jejího lidu a stejně jako ostatní víly i ona ho velice ráda prozkoumávala. Ale než k němu dojdou, bude moct velekněžce položit ještě pár otázek. "Když jsi navštívila tolik krásných míst, jsou všechny takové, jak se o nich píše v knihách?"
Shayna Thetoris
Shayna Thetoris
Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 11. 07. 18
Age : 440
Location : Bakirah

Dukato   Empty Re: Dukato

24/3/2020, 09:50
Posuměje se a lehce přikývne. Nebylo divu, že se dívka nepodívala za hranice. Přece jen málo dědiců mělo to štěstí, že cestovalo. Měli se připravovat na turnaj, který je všechny čekal a blížil se každým dnem. "Neboj, jsem si jistá, že se brzy za hranice podíváš, minimálně do Cyry, kde se má konat příští klání o trůn Vílí říše. Přece jen dědici Keratu zbývá poslední rok k dosažení 250 let." Odpoví jí, i když těžko říct, jestli jí svými slovy uklidní nebo spíše rozruší. Ne vzdychni dědicové se chtěli stát vládci celé říše. Sice se s tím pojila řada výhod, ale stejně tak i mnoho starostí, kdy občas museli stát mezi rozhádanými královstvími a hledat kompromisy. "Nekonečný skleník, že?" Nadhodí, i když odpověď je dosti zřejmá. Místo toho, aby se ale dívala přímo k jejich cíli se začala rozhlížet po zahradách, přeci jen všem rostlinám se v Sendanu dařilo a rozhodně se dali vždycky obdivovat. "Na každém místě se dá najít krása, kterou v knihách nepopíšeš. Na druhou stranu ale občas nádherně vykreslená místa v knihách zklamou svou obyčejností a to kouzlo jim dodává něco, co muší až postupem času objevit." Odpoví jí a pousměje se. Sama moc dobře věděla, jaké to je porovnávat znalosti z knih se skutečností a občas skutečnost jednoho zklamala. Ovšem na druhou stranu v knihách nebylo všechno. Nebyl tam nějaký detail, kterého si všiml jen někdo. "Každý se na svět díváme vlastníma očima, takže by bylo nerozumné očekávat, že i když se ho snažíš poznat očima někoho jiného, že ho tak ve výsledku i uvidíš." Sdělí jí ještě jednu menší poučku a mile se usměje. Někdo prožije celý život jen v knihách a snaží se poznat svět očima ostatních, ovšem pak je jen otázka času, kdy dojde na střet s realitou. Vždycky na to nakonec došlo a v její rodině se zdálo, že je to pravidlem. Vlastně ani nevěděla, jestli její sestra prošla taky nějakou srážkou se skutečností, tak jako tomu bylo u ní i u jejich rodičů. "Máš ještě nějaké otázky?" Vybídne jí, když se opět začne rozhlížet po květinách, místo toho, aby pozorovala mladou dědičku.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 132
Location : Sendan

Dukato   Empty Re: Dukato

24/3/2020, 13:12
Celá ztuhla, když Shay řekne, že se brzy podívá za hranice. Měla pravdu. Ovšem tohle odcestování by si Pirice klidně odpustila. Když se tentokrát znovu rozešela, působila už strnule a napjatě. "Ano, už jen rok. Zapomněla jsem jak rychle ten čas utíká." Přiznala tiše a v jejím hlase byla znát obava. Nakonec kdo by se toho neobával? "Možná už bych se tím měla začít zabývat. Ani nevím jak to vlastně probíhá." Přiznala tiše. Nevadilo jí před velekněžkou přiznat, že se o to doteď nezajímala. Donedávna byla přesvědčená, že bude lepší z tohoto klání odstoupit. Moc dobře věděla, že bude mít plné ruce práce se svou zemí, natož aby se starala o celou říši. Kromě toho si část jejího já vždycky přála být jen obyčejnou vílou. Ale svým povinnostem nemohla utéct a ani se o to nesnažila. Pro tento okamžik se rozhodla na to však nemyslet. Třeba na to za chvíli ještě přivede řeč. Přeci jen v tomto by mohli být velekněžky velmi sečtělé a ona by jí mohla i něco o klání prozradit, než bude další informace hledat v knihách a u svých rodičů.
"Přesně tak." Potvrdila velekněžce, i když se zdálo, že to moc dobře ví. Nakonec, kdo by o jejich Nekonečném skleníku neslyšel, že? A po cestě k němu si vyslechla Shaynino povídání. Něco takového čekala, ale stejně se při tom musela usmát. Sama už četla o krásách své země a pak je navštěvovala. A něco velmi podobného by proto řekla i ona sama. Když jí však sama velekněžka vybídla, aby se ptala, nemohla odmítnout. "Budeš litovat, že ses na to ptala." Zavtipkovala a zasmála se. Měla opravdu mnoho otázek a nevěděla, kterou položit dřív. "Jsi z Bakirahu, že? Jak vysoko se vznáší palác v Udě nad městem?"
Shayna Thetoris
Shayna Thetoris
Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 11. 07. 18
Age : 440
Location : Bakirah

Dukato   Empty Re: Dukato

25/3/2020, 08:55
Neujde jí, že její slova mladou dědičku rozhodila. A i z jejích slov bylo jasné, že se ještě tímhle milníkem, který jí brzy v životě čekal, moc neuvažovala. "Nástupnický rok je jistě něco, o čem stojí za to si něco zjistit. Přece jenom tebe se to vyloženě i týká." Souhlasí s ní a pousměje se. Ovšem ve výsledku bylo jen na ní, jestli se téhle události bude chtít zúčastnit. Nikdo nezakazoval dědicům odstoupit a případně jednoho nechat zvítězit kontumačně, ačkoliv to se snad nikdy nestalo, pokud si to ona tedy pamatovala dobře. "Ovšem pořád máš ještě docela dost času, ačkoli si nejsem jistá, kdy má dědic Keratu přesně narozeniny." Zamyslí se, ale moc dlouho nad tím nehloubá. Jistě to bude v nějakém svitku u ní doba. V nějaké knize nebo něčem podobném. Všechny kněžky měly hrubé informace o dědicích všech království. Přece jen bylo nakonec jejich prací zařídit a zorganizovat tenhle boj o následnictví ve Vílí říši.
Mírně se zasměje, když jí řekne, že bude své vyzývá litovat. "Žiju v Bakirahu, myslím, že tamní zvědavce nepředčíš." Odpoví jí a pousměje se. Nejspíš se nenašel ani jeden den, kdy by se jí v chrámu někdo na něco nezeptal. Ať už se jednalo o jednoduchou otázku, nebo o složitou záležitost, kterou si i ona sama musela často vyhledávat v nejrůznějších knihách. "To je různé. Přece jen se vznáší, takže se jeho výška sem tam trochu změní, ale pohybuje se to v řádech kilometrů. Každé sídlo vladaře má svou vlastní ochranu před útokem. My máme vznášející se palác." Řekne jí ne úplně přesnou odpověď. Upřímně ani ona sama si jen tak z hlavy nevybaví přesnou výšku, mezi kterou se palác pohybuje, ačkoliv si je jistá, že o tom někde četla. Jenže to už bude pěkná řádka let.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 132
Location : Sendan

Dukato   Empty Re: Dukato

25/3/2020, 09:46
"Ano já vím. Už jsem si o tom i něco četla, ale to už je dávno." Povzdechla si a zasněně se podívala na Nekonečný skleník, ke kterému se blížili, a tak se jim zvětšoval před očima. "Necelý rok? Nejsem si jistá jestli je to dost času v našem časovém měřítku. Rozhodně jsem ale ráda alespoň za něco." Přisvědčila, ale pak se zase usmála. Ne, teď na to myslet nebude. Ne když má možnost se Bakirahské kněžky vyptávat na vše možné.
Musela se zasmát při Shaynině poznámce, že zvědavce z její země nepředčí. "A které místo v celé říši se ti zalíbilo nejvíce? Když jsi jich už tolik navštívila, určitě jsi nalezla i nějaké, které muselo být z nich v něčem nejlepší." Pokračovala s dotazy, i když jim už zbývalo jen pár kroků do Nekonečného skleníku. Vstoupila jako první otevřenými dveřmi dovnitř a zhluboka vdechla do plic teplejší vzduch skleníku prosycený nejrůznějšími vůněmi květin. "Traduje se, že Nekonečný skleník založila družka prvního vladaře Sendanu společně s obyvateli města. Každý tehdy do skleníku přinesl jednu rostlinu a tak se skleník rozrůstal až do dnešní podoby. Jsou tu uschovány květiny, ale i jiné rostliny, které již nikde jinde nenajdeš. Pár z těch, kteří tu legendu znají sem také přinesli rostlinu. Proto skleník roste i dnes. Také mám v plánu sem přinést rostlinu, až najdu nějakou, kterou jsem zde neviděla." Vyprávěla nadšeně Shayně a pár kroků za dveřmi skleníku si zula boty a nechala je u kraje. "Pojď, tohle musíš vidět." Nadšeně se na velekněžku usmála a nabídla jí ruku, aby jí vedla. Dál totiž nehodlala jít cestičkami. V očích jí tančili hvězdy štěstí, že tu krásu bude moct ukázat další osobě. A ona se rozhodla jí ukázat ten nejkrásnější pohled, který zde sama nalezla.
Shayna Thetoris
Shayna Thetoris
Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 11. 07. 18
Age : 440
Location : Bakirah

Dukato   Empty Re: Dukato

25/3/2020, 10:17
"Není to sice mnoho času, ale dá se za tu dobu stihnout dost věcí." Odpoví jí a pousměje se. Za necelý rok se může změnit nic a všechno. Ona sama zažila velkou změnu během jednoho večera a kdyby se tahle událost nestala, tak by s velkou pravděpodobností teď nestála tady. Neměla by post velekněží a rozhodně by neměla takové postavení, jaké má. Možná by měla rodinu a milujícího manžela, ale osud jí tuhle jednoduchou cestu nezamýšlel. Raději tedy podobné myšlenky zaplaší, přece jen se nehodlala zabývat minulostí, která už se jí stejně nevrátí. Raději se zamyslí nad otázkou Pirice. Jistě, všechna místa měla něco do sebe a měla v sobě určitou krásu. "Každé místo má své vlastní kouzlo a vybírat jedno nejlepší rozhodně není lehké, ale přesto zůstanu u toho, co je mému srdci nejblíže. Kladiva knihovna je rozhodně místo, které stojí za to navštívit. Jsem si jistá, že jsem tam strávila spoustu času hledáním všech zapadlých míst na čtení." Odpoví jí a pousměje se. Přece jen je jí nejbližší její vlastní království, což asi není s podivem. Je to místo, kde vyrůstala a ke kterému měla nejblíže. To ani veškerá krása okolních míst nemohla poškodit. Navíc vzhledem k její lásce ke knihám byla knihovna logickou volbou.
Když vyjdou do skleníku, nechá Pirice, aby jí řekla informace, které sama dávno ví. Není to její první návštěva a navíc se o Nekonečném skleníku několikrát dočetla v nejrůznějších knihách. Lehce pozvedne obočí nad její nataženou rukou, kterou nevyužije. Je si dost jistá tím, že jí zvládne následovat i bez toho. Ovšem i tak sejde z cesty a vydá se za dědičkou, která vypadá dost nadšeně z toho, že je tu s někým jiným, kdo nezná krásy skleníku tak jako ona. Jak by taky Shay mohla, přece jen tu nežila a neměla k němu denně přístup.
Pirice Santanko
Pirice Santanko
Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 20. 03. 20
Age : 132
Location : Sendan

Dukato   Empty Re: Dukato

25/3/2020, 11:44
Nejdříve nad slovy velekněžky jen pokývla. Měla v plánu se toho za ten rok naučit co nejvíce jen bude moct. Hlavně plně ovládat své dary magie, kterými byla obdarována již jako malé dítě. Hlavně tedy těm, které nepoužívala denně a ve kterých se opravdu zlepšit potřebovala. Už týden se je snažila trochu rozvíjet, ale teď se do toho pustí naplno.
Po Shaynině odpovědi na její další otázku vzhlédla k nebi, nyní zastíněnému korunami stromů. "Musí být nádherná. Ale ráda bych viděla jak se kamenný drak, který ji střeží, vznese do oblak." Přiznala nevinným tónem. Když velekněžka nepřijala, její nabízenou ruku, jen pokrčila rameny a šibalsky se usmála. Chytila sukni svých šatů a trochu ji nadzvedla, aby o ni nezakopla. Pak se ladným poklusem rozeběhla po větvi jednoho stromu, která přímo vybízela, aby se po ní návštěvníci rozeběhly. Kmen tohoto stromu byl obehnán svou vlastní větví kolem dokola jako točité schody nebo spíš skluzavka. Mimo to patřil k těm nejvyšším ve skleníku, a proto z něj byl neuvěřitelný výhled. Točitá větev dovedla Pirice a Shay do své koruny, odkud se rozprostíraly větve všemi směry. Větve dostatečně široké, aby posloužily jako cesta. Pirice zvolila samozřejmě tu větev, na které bylo méně listí a která směřovala ke středu skleníku. Tentokrát už šla ale opět pomaleji, aby velekněžka měla dostatek času si to celé prohlédnout.
Shayna Thetoris
Shayna Thetoris
Poèet pøíspìvkù : 31
Join date : 11. 07. 18
Age : 440
Location : Bakirah

Dukato   Empty Re: Dukato

26/3/2020, 18:07
"No, doufejme, že k tomu ale nedojde." Odpoví jí a trochu se zamračí. "Protože by to znamenalo, že je knihovna v nebezpečí a stejně tak Bakirah. V tu chvíli bychom asi měli jiné starosti než sledovat, jak stoupá k nebi." Ne, rozhodně nechtěla vidět, jak Kradion stoupá k nebi, protože je Bakirah v ohrožení. Hlavně by to znamenalo, že buď čarodějky prošli průsmykem a dostali se až takhle na jih a nebo se spustila další válka mezi vílami. Ani jedna z těch vyhlídek se jí nezamlouvala a rozhodně nechtěla být jejich svědkem. Když se ale Pirice rozběhne po větvi do koruny stromů, lehce nadzvedne obočí a zuje si boty. Přece jenom běhat po větvi v botách na podpatku by asi nebyl nejlepší nápad. Navíc by se jednoduše mohlo stát, že se jí smýkne noha a ona poletí k zemi. To by nemuselo skončit dobře. Pak se vydá za mladou vílou, ačkoliv ne tak rychle, ale spíš pomalu a rozvážně. Ovšem musela uznat, že výhled z větví a korun stromů byl nádherný. "Předpokládám, že tu trávíš hodně času." Pronese a pousměje se, zatímco opatrně kráčí za ní. Přece jen bylo logické, že tu dědička Sendanu tráví čas. Má šanci se tu setkat se svými lidmi a rozhodně jí to dává příležitost zlepšovat její schopnosti. Navíc to mys být o docela dobré místo na to, aby se skryla před zraky rodičů nebo učitelů. Možná i jejich velekněžky. Přece jen si pamatuje, jak je občas Agron otrávený, když s ní má trávit čas a nějak se vzdělávat v rámci náboženství a nejrůznějších obřadů, na nichž by měl být přítomen. Každý si nakonec najde nějaké útočiště, kde ho nikdo nenajde. A když se to nakonec někomu podaří, tak jen popojde o kus dál a schová se tam. "Další otázky už nemáš? To nebylo tak hrozné." Prohodí a rozhlíží se kolem sebe. Rozhodně nehodlá nechat ten výhled bez povšimnutí. Pochybovala, že by se jí v brzké době naskytla příležitost se tu takhle projít. Sice neodjíždí hned po večerním obřadu a pár dní tu zůstane, ale většinu času nejspíš stráví v chrámu, kde budou probírat všechno, co je potřeba zařídit na nástupnický rok.
Sponsored content

Dukato   Empty Re: Dukato

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru