Otherkion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Sybil Crochanská
Sybil Crochanská
Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 24. 04. 20
Age : 21
Location : Gretlip

Denegisin hájek - Stránka 2 Empty Re: Denegisin hájek

28/4/2020, 00:01
Tak nějak ukolébala sama sebe k tomu, že je tu sama a nic jí nehrozí. Očividně se ale dopustila chyby. Přece jenom její smysly nebyly vybroušené bojem nebo alespoň tréninkem jako u některých jiných příslušníků její rasy. Byla si dost jistá, že za něco takového by jí kdokoli ze stráží pěkně vyčinil. Sice nebyla nijak extra důležitá, ale pořád byla jednou z nich, takže by na sebe měla dávat pozor. No, ona se spíš chtěla cítit v bezpečí, i když se neustále něčeho bála. Z toho důvodu nebylo moc divu, když ne zrovna tiše vypískla, jakmile jí pohled padl na siluetu postavy, která seděla v trávě a pozorovala jí. Bystré oko by rozhodně poznalo i to, že mírně nadskočila. Někdo by si to asi dokázal vykládat tak, že jí opravdu vyděsil a překvapil. To jistě ano, ale rozhodně to nebylo nic zvláštního. Sybil patřila k hodně lekavým bytostem a navíc měla strach z cizinců. Navíc u téhle postavy nedokázala rozpoznat, jestli se jedná o člověka nebo o vílu, což jí na klidu moc nepřidalo. Byla docela ironie, že se bála lidí, kterým by velmi jednoduše dokázala utéct, ale stejně v ní neustále byl ten strach, který si odnesla z matčiných vyprávění a tak nějak ho v sobě už několik let živila. Skoro jako by si ho hýčkala. Bohužel ale jí to nijak nepomohlo v tom, aby byla ostražitější. Zvládla být ostražitá ve chvíli, kdy stála dotyčnému tváří v tvář, ale občas jí opatrnost opouštěla ve chvíli, kdy nedávala tolik pozor na své okolí.
Pevněji stiskne popruh brašny až jí z toho zbělají klouby, což naštěstí není moc vidět vzhledem k okolní tmě. "Zdravím." Rozhodně se nedá mluvit o nějak zvučném hlase, spíš takové tiché vydechnutí a o několik tónin výše, než je její obvyklý hlas. Jenže v tuhle chvíli si zkrátka nedokáže pomoct a docela čeká, co se od druhé bytosti ozve. Upřímně doufá, že to nebude nějaká příšera, kteoru vyrušila v nočním odpočinku. Některým by asi dokázala utéct, ale některým rozhodně ne. A nechtěla úplně skončit jako něčí půlnoční svačinka, protože si dokázala živě představit, jak jí v posmrtném životě některý ze strážných opakuje, že on jí to říkal, že měla trénovat a naučit se alespoň trochu lépe se starat sama o sebe.
Calico de More
Calico de More
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 26. 03. 20
Age : 496
Location : Kerat

Denegisin hájek - Stránka 2 Empty Re: Denegisin hájek

1/5/2020, 23:47
Trhne sebou, když z ničeho nic uslyší hrozivý výkřik, jako kdyby viděla něco strašného. Až jí samotnou to přiměje se rozhlédnout kolem a snaží se najít zdroj nebezpečí, které mohla přehlednout. Ale nikdy nic nebylo, dokud jí nedošlo, že vlastně vyjekla kvůli ní. Zamrkala docela zaraženě, jelikož takovou reakci skutečně nečekala. Nakonec se postaví a povzdechne si. „U kotlíku, nekřič! Ani nemáš ponětí jak si mě teď vyděsila!“ poví jí div ne poplašeně, jelikož tohle skutečně nečekala, byla vždy připravená na různé věci a situace, ale na tohle skutečně ne. Ted by si mohla dovolit i říct, že se dívce jí povedlo vyděsit k smrti zrovna, když si po nějaké době povolí nebýt tolik ve střehu a asi to byla chyba.
Když konečně promluví vydechne úlevou, jelikož skutečně nečekala, že tu zůstane. Už jí viděla, jak utká hlouběji do lesa a nechá jí tu prostě stát a jen nechápavě zírat jak jí mizí z oči, ale to se nestalo. „Zdravím..“ odpoví už neutrálním hlasem a pořádně si dívku prohlédne, nevypadala, že by sem přišla na procházku a už vůbec ne, že by byla odsud. Chvíli přemýšlí, zda se ptát nebo mlčet, ale nakonec zvědavost byla silnější.“ Co tu takto pozdě pohledáváte? A nezdáte se být odsud, snad špeh?“ ano možná trochu si z ní utahovala, když řekla, že je špeh. Protože tohle by skutečně nebylo možné aspoň ne při její hlasité reakci, možná to byla nějaká lady. Snažila se to odhadnout dle držení dívčina těla a chování.
Calico,nikdy nebyla ten druh osoby, který by jen tak za někým přišel a začal se s ním bavit, tedy když nešlo třeba o práci a získání informací jinou cestou než posloucháním. A hlavně nikdy nezapomene na ty nudné večírky, kdy musela poslouchat víly muže mluvit o politice, pití a ženách, když to nebylo vhodné jako hodná dcera musela vždy jen mlčet a přikyvovat. Jak zvrácený svět že? Ale teď? Neměla potřebu mlčet, naopak jí zajímalo, co tu dívka pohledává a hlavně. Kdyby neměla chuť ani by s ní rozhovor nezačala, možná za to mohla léta opatrnosti, ale občas společnost neuškodí a přeci jen cizí je snad nejlepší, říct může cokoliv, ale pak jí už stejně většinou neuvidí. O to snazší bylo někomu něco říct, ale ne navázat přátelství.
Sybil Crochanská
Sybil Crochanská
Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 24. 04. 20
Age : 21
Location : Gretlip

Denegisin hájek - Stránka 2 Empty Re: Denegisin hájek

3/5/2020, 20:43
"Já...omlouvám se." Špitne, když na ní žena vykřikne. Tedy alespoň co může podle hlasu a i siluety soudit. Takhle hubený a drobný muž snad ani být nemohl. Navíc přece jen díky svému vzdělání dokázala některé křivky odlišit jako mužské a ženské. "Ale copak ne normální takhle v noci vysedávat v lese." Tentokrát už vyřkne svoje slova hlasitěji a je v nich trocha vzteku, ve který se obyčejně její strach přeměňuje, když zjistí, že není ve velkém nebezpečí. Kolikrát už se jí takhel povedlo seřvat některé strážce, kteří si z ní kvůli její lekavosti rádi utahují. Nakonec to byli oni, kdo odcházeli překvapení tím, jak silné plíce tahle dívka má. Kdyby se ukázalo, že jde opravdu o nějaké děsivé stvoření, tak by asi hodně rychle vzala nohy na ramena, ovšem nevypadalo to, že by jí žena chtěla ublížit. Stejně ale její ostražitost nepolevovala, jelikož nedokázala rozpoznat, o jakou rasu se přesně jedná. Sice by asi bylo zvláštní, kdyby tu byl člověk, ale na druhou stranu zrovna tohle území Cyry bylo dost blízko k oběma lidským královstvím a léčitelky nebo mágové se pohybovali po vílích říších volně.
"Sbírám tu bylinky." Odpoví jí jednoduše a pokrčí rameny. Jako by to snad bylo úplně běžné, aby se procházela v noci v lese jen kvůli bylinkám. Upřímně pro ni to nebylo nic nezvyklého. Přece jen do Rudého lesa byla schopná vyrážet i na večer a zůstat tam do noci. Tamního lesa se nebála, i když stejně jako v kterémkoli jiném mohlo přežívat něco, co by jí mohlo zabít a sežrat. I tak to bylo místo dost blízko jejího domova, aby se nebála tam potloukat sama. "Ne odsud nejsem. Jsem z Gretlipu." Odpoví jí a tentokrát se i mírně usměje, zatímco jednou rukou trochu zatahá za plášť, který je v tradiční rudé barvě, která Crochanky odlišuje od zbytku populace Otherkionu. Přece jen to bylo jejich poznávací znamění a oni na první pohled vypadali jako lidé. Díky bohu, že získali spíše lidské geny než ty démonské, které měly jejich blízké příbuzné čarodějky.
Sponsored content

Denegisin hájek - Stránka 2 Empty Re: Denegisin hájek

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru