Otherkion
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Kotlík
Kotlík
Admin
Poèet pøíspìvkù : 113
Join date : 06. 04. 18
https://otherkion.forumczech.com

Denegisin hájek Empty Denegisin hájek

8/7/2018, 23:32
Denegisin hájek H-jekk

Dříve všichni hájek znali jako les Ozvěn, jež se nesly ze sousedního Tichého lesa, ale sebestředná královna Denegis ci Palis ho nechala přejmenovat na svoji počest. Les je složen z listnatých stromů a nižších skalisek, od kterých se odráží ozvěna. I přes potupnou sebestřednost královny si les zachoval své kouzlo a je oblíbeným místem těch, co chtějí na chvíli upustit od věčné vody. Zejména Mavi si les oblíbili natolik, že si v něm založili své město Onarius. Jejich domy se ale nachází v korunách stromů a jsou propojeny sítí lanových mostů, které jsou docela vysoko nad zemí. Bez křídel nebo jejich dopomoci se k nich nikdo nedostane, pokud nechce šplhat po stromě. Očekávaný návštěvám nechávají spuštěné žebříky.


Naposledy upravil Kotlík dne 28/4/2020, 21:51, celkově upraveno 2 krát
avatar
Anonymní
Anonymní

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

19/7/2018, 15:58
Krátce se zasměji nad jeho reakcí týkající se IIlyrijských žen. „To máte nejspíš pravdu, ale. Spíš velitel Cyrijské hlídky si neumí srovnat mladou divoženku, která by klidně mohla být pod jeho velením.“ Ano i přes svůj věk jsem dokázala být bezstarostná, ale to se stávalo zřídka jen mimo tábor. A co víc, nebyl pro mě hrozbou jako ta vznešená víla, která se neustále nezdvořile snažila zachytit má křídla.
„A neměj obavy už jdu na území Fiplin, ale neměl by si dohlédnout na to, že skutečně překročím hranice?“ na tváři se mi zjeví vyraz zodpovědnosti, který mi před chvíli předváděl on. Ale skutečně jsem mu, již neměla co říct. Nemusel vědět, že jsem tu mimo službu nebo jsem to už pravila? Fameay! U svatého kotlíku, takto bezhlavě provokovat velitele stráží. Kde se to ve mně bralo. Dobře přiznám se všechna ta frustrace ze mě zmizela pokaždé, když jsem opustila tábor nebo, když se nacházím v přítomnosti Aimeho. Bylo to osvěžující. Jako když narazíte na oázu uprostřed nekonečné pouště.
Nakonec se po svých vracím k hranicím, stejně jako jsem sem přišla nebylo bezpečné odsud letět obzvlášť, když koruny stromu zde byli tak husté a neprostupné, že bych neměla možnost úniku a nechtěla jsem si poranit vlastní křídla. Boty se tiše boří do jemně nasáklé půdy a mechu, který byl všude kolem. Každým krokem jsem se ostražitě ohlédla a pevně sevřela křídla k tělu.
Calico de More
Calico de More
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 26. 03. 20
Age : 496
Location : Kerat

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

26/3/2020, 21:29
Oděná v lehce šedých šatech a malým kufříkem na koženém poutku přes rameno cestuje tiše hájkem a hledá tiché místo na kreslení. Vlasy má pevně spletené do složitého účesu připomínajíc lehký řecký účes v němž má v pletený spony připomínajíc vavříny. Ale i přesto jí pr pramenů vlasů uvolnilo z účesu a lehce jí šimralo na krku. Pokračovala hájkem dokud se neobjevila na ploše pokrytou zelení, kde vyhledala skácený strom porostlejší měkce vyhlížejícím mechem.
Usadila se na něj a otevřela malý kufřík, kde se nacházel deník na skic, pár úhlů a ještě pár barevných pastelek, které zažili lepší časy. Ale přesto jí to stačilo, barvy z arylu využívala velice málo kdy, jelikož byly příliš drahé, ale pastelky se vždy dali sehnat. Usadila se pohodlně a tiše se pustila to kreslení. Vrátila se sem dokreslit pár ovocných strom, které tu rostly, jejich plody měli krásnou barvu a velice nezvyklý tvar. A právě proto jí tak zaujali.
* Když nad tím přemýšlím, mohla bych tu zůstat věčně. Není tu skoro nikdo a je tu ticho.* pomyslí si nadšeně. Přeci jen někdy záviděla okřídleným vílám, které mohly utéct od reality tak, že se vnesly nahoru k obloze, kde si mohli užít chvíli klidu a nebýt rušeni. A to nemluvě o tom ,že tento večer měla jít na sraz špehů a najít si nějakou další práci, aby si vydělala peníze na živobytí. "Hledat práci je občas obtížné.." mumlala si pro sebe, jelikož už byla unavená z toho se s jinými špehy předhánět, kdo vlastně donese informaci dřív a tak získá odměnu.
Reyner Dorric
Reyner Dorric
Poèet pøíspìvkù : 42
Join date : 06. 05. 18
Age : 514
Location : Evasir

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

26/3/2020, 22:32
Už to byla nějaká chvíle, kdy někam vyrazil mimo službu. Přece jenom se mimo ni neocital tak často a většinou stejně trávil čas v paláci nebo dělal společnost Tamě, která většinu času stejně neměla moc co na práci. Takže se vypravil do lesa, který mu jistým způsobem připomínal místo, kde vyrůstal, ačkoliv tu bylo o dost méně cenných kovů. Což ho občas docela deptalo. Najít něco cenného jen tak na zemi tu bylo téměř nemožné, protože tohle v Cyře nefungovalo. Takhle plynule se myšlenkami přenese k tomu, že pobyt v tomhle království byl občas nepohodlný. Zvlášť kvůli tomu, že se neustále musel procházet v zamaskované podobě, což se mu moc nelíbilo, ale jelikož nedávno královnu naštval tím, že se s ní zase dohadoval a kupodivu tu hádku vyhrál. To byl taky důvod proč byl i teď ve více méně lidské podobě, protože nehodlal riskovat, že narazí na někoho, kdo by pak vyzvonil královně, že v ní nebyl. Přece jen v tomhle lese bylo sídlo víl druhu Mavi a spoustu z nich sloužilo královně a s jejich smyslem pro loajalitu by jí to určitě řekli. "Neřešitelná patová situace." Zamumlá si pro sebe a dál si kráčí lesem. Zase musí přiznat, že je příjemnější chodit po lese bez bot a nebát se, že šlápne na ostrý kus nějaké cenné horniny.
Když dojde na menší palouk, všimne si víly, která se podle jejího vybavení rozhodla jít malovat. Jenže stejně tak zaslechne i její poznámku. "Pokud hledáš práci, tak tady jí jen těžko najdeš. Možná jako služebná nějaké Mavi." Poznamená a ušklíbne se, zatímco přijde o trochu blíž, aby případně prozkoumal, co vlastně kreslí. Možná během služby byl docela odtažitý a neměl moc tendenci se zbytečně s někým bavit. Jenže mimo službu neměl problém být společenský a komunikovat se svým okolím, které bylo občas i širší než jen stráže. S těmi ale čas trávil taky a dost i mimo službu.
Calico de More
Calico de More
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 26. 03. 20
Age : 496
Location : Kerat

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

26/3/2020, 23:02
Zrovna vzala do ruky tmavě zelenou pastelku a stínovala jednotlivé listy listnatého stromu, když v tom uslyšela poblíž korky a tiché mumláni, které jí z té dálky ještě zřetelné nebylo, takže nijak nebrala v potaz to, že je nedaleko nějaká víla a dál nerušeně pokračovala ve své práci, když v tom se hlas ocitl mnohem blíž a ona zlomila hrot pastelky a cukla sebou. Nebyla ve střehu a to byla chyba, lekla se a tak prudce zvedla hlavu. Co víc, když se přibližoval k ní a její tvorbě rychle deník zaklapla, jelikož nechtěla riskovat, že by zahlédl vedlejší stránku, kde kreslila místa, Keratu, které znala tak moc dobře, že si je pamatovala. Ale co víc, měla tam i jiné tvorby z jiných míst a království, kde čas od času kvůli práci zavítá. "Není zrovna milé poslouchat cizí rozhovor. Obzvláště, když neměl být určený něčím uším." sáhla do kufříku, aby své věci do něj odložila a vytáhla z něj papír o velikosti pohlednice a podala mu jej. Byla na něm kresba Jezer z nejvyšší věže na tomto místě. Viděla jeho zvědavý pohled, když kreslila proto mu jej podala a hlavně se nemusela bát, že něco zahlédne. "Nech si jej, pro zvědavý zrak, menší dar." nadhodí pobaveným tonem, ale její tvář zůstává neutrální. "A pochybuji, že by její výsost stála o služby někoho jako já. Nejsem pro tohle stvořená.* poví poklidným hlasem. Hlavně nesnášela tu snobskou společnost od níž se narodila. Jen samá pravidla, podrazy a hry, které uměli hrát i malé děti. Ale skutečnou hru králů uměli jen ti nejvybranější a proto byly nebezpeční. Tohle se Calico naučila velice rychle a hlavně, že žádná víla není milá jak se zdá na první pohled. Vždy něco za tím je. Když si jej prohlížela pozorněji, stáhla rty do rovné linky. "Nejsi odsud." poví jen, nepoloží to jako otázku, ale poví to jako samozřejmost.
Reyner Dorric
Reyner Dorric
Poèet pøíspìvkù : 42
Join date : 06. 05. 18
Age : 514
Location : Evasir

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

27/3/2020, 00:20
Uchechtne se. "V tom případě bych to neříkal tady, pokud to nemá slyšet nikdo další. Tady i stromy mají uši." Upozorní jí a ušklíbne se. Bylo klidně možné, že někde ve stromech nad nimi seděla nějaká Mavi a poslouchala je. On osobně by se tomu asi nedivila, sice to nebyli takové drbny jako třeba Luminae, ale stejně bylo možné, že je tu někdo nenápadně a nejspíš i neúmyslně poslouchá. Podívá se na kresbu, kterou mu nabízí. Kresby zrovna nepatří mezi věci, které by sbíral, ale i tak si jí vezme. Zadívá se na kresbu a není pro něj problém poznat, odkud byla nakreslená a co zobrazuje. Přece jenom měl nastudované a vyryté v paměti snad všechny výhledy a místa v Cyře. Přece jen jako velitel královské stráže to měl v podstatě v popisu práce. "Není to úplně typ věcí, které obvykle sbírám, ale díky." Odpoví jí a pousměje se. Přece jen většinou byly ty předměty o poznání třpytivější, lesklejší a taky o dost hodnotnější než obyčejná kresba. Víla sice uměla kreslit, ale on nebyl úplně znalec umění, takže nic víc nedokázal posoudit. "Záleží jaké služby nabízíš, nějaká práce se vždycky najde. Jen úplně ne v lese, pokud nechceš vypomáhat v nějakém obydlí Mavi, kam bys musela vyšplhat po stromě." Odpoví jí a ušklíbne se. Přece jenom vždycky se dala najít nějaká práce pro kohokoli. I on dokázal zaměstnán toho největšího nováčka, který se někdy bál i vlastního stínu, i když to nebyl většinou případ nováčků tady v Cyře. Sem úplné nováčky neposílali, protože by nejspíš nezvládli některé jeho zadání. "Ne, nejsem. ALe žiju tu už hezkou řádku let." Odpoví jí a pokrčí rameny. Přece jenom sice ho občas chytila nostalgie, ale tady měl povinnosti a hlavně tu strávil spoustu let. V číslech už se přestal orientovat, takže přesnou dobu by jí asi řekl jen těžko.
Calico de More
Calico de More
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 26. 03. 20
Age : 496
Location : Kerat

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

27/3/2020, 12:37
Nevyjadřuje se k tomu, jen tiše mlčí a dělá, že ho poslouchá přitom to jedním uchem pouští dovnitř a druhým ven, jako kdyby to byla samozřejmost, co jí říká. Přeci jen les a on byli dost dvě rozdílné věci a přeci jen zrovna ted zvědavé uši a oči se raději drželi dále. Kdyby ne nejspíš by je zahnala svými stíny někam dál, aby měla více soukromí. Nakonec kufřík zavřela, jelikož ted neměla v plánu pokračovat v kreslení, možná to dokončí později."Všechno je jednou poprvé." pokrčí nad tím rameny, jelikož je to pravda. Stejně jako poprvé, kdy do ruky vzala zbran a učila se s ní, když se učila číst. Jednoduše vše musí někde začít.
Když příjde řeč na řeč o práci, poklidně se opře o kmen stromu a prohlíží si ho. Chvíli přemýšlí, zda to má říct nebo ne, ale nakonec usoudí, že může, jelikož mu své jméno neřekla. "Nabízím služby týkající se špehování případně domluvených vražd trestanců. At už na území Cyry nebo mimo ní. A podotýkám pracuji čistě za sebe nejsem ničí špeh." poví zcela poklidně čas od času vzala i práci malém krámku s bylinkami, ale to jen když nebylo skutečně nic na práci.
"A vyšplhat na strom je hračka." usměje se. Přeci jen občas proklínala každý trénink na Keretu, ale vždy to k něčemu bylo. Neměla křídla musela si proto poradit v jakékoliv situaci.
Nakonec jak se ukázalo vážně měla pravdu, že není odsud docela to šlo poznat na jeho hlase a držení těla, ale hlavně choval se jinak než víly na Cyře. "Nechybí ti to občas? Tvá Zem?" optá se jej poklidně, i když jí docela bavilo jeje analyzovat.
Reyner Dorric
Reyner Dorric
Poèet pøíspìvkù : 42
Join date : 06. 05. 18
Age : 514
Location : Evasir

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

27/3/2020, 13:57
Když mu řekne, jakou práci vlastně dělá, pozvedne obočí a v duchu si poznamená, že na tuhle vílu si musí dávat pozor. Rozhodně asi nenechá jen tak bez povšimnutí, když jí zahlédne na opuštěné chodbě někde v paláci. Mohla si říkat, co chtěla ohledně toho, že nikomu neslouží, ale asi těžko by mu řekla, že slouží nějakému jinému vladaři. I když to by mu asi ani neřekla, že je špeh. Upřímně mu bylo jedno, jestli pro někoho pracuje nebo ne, nebo jestli mu lže či nikoliv. Pro něj to znamenalo, že v případě, že bude na blízku, tak by měl být rozhodně na pozoru. "Takže jsi nájemný zabiják, který dokáže i shromažďovat informace." Jednoduše to shrne a pokrčí rameny. "V tom případě pro tebe já rozhodně práci nemám." Odpoví a ušklíbne se. "Ale zkus Kerat, tam by tohle mohli ocenit." Dá jí ještě menší radu a uchechtne se. On osobně opravdu nepotřeboval, aby se někde po paláci potulovala víla, která může sbírat informace o královně nebo princezně, nebo chtít někoho v paláci zabít. A pak by si to on rozhodně vyslechl, kdyby se našla nějaká mrtvola nebo unikla cenná informace.
Založí si ruce na hrudi a chvilku uvažuje, jak jí v tomhle odpovědět. Nebyl zrovna nostalgický typ, ačkoliv byla pravda, že sem tam se mu zastesklo. "Každému se občas zasteskne, ale ani kdybych nebyl tady, tak bych nebyl v zemi, kde jsem se narodil." Odpoví a pokrčí rameny. Rozhodně si nemaloval, že by zůstal v Evasiru a pečoval tam o něčí potomky, které by trénoval. S největší pravděpodobností by skončil u armády, protože místo u Evasirských bojových jednotek by mu nezůstalo dlouho. Nejspíš by ho otec poslal pěkně zpátky do války se Železozubými.
Calico de More
Calico de More
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 26. 03. 20
Age : 496
Location : Kerat

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

27/3/2020, 14:14
Takovou reakci očekávala a tak se ušklíbnula jako mrzutá kočka. Přeci jen každá země měla své tajemství a co víc, při vyřknutí, že by se víc hodila někomu na Keratu měla chut se rozesmát na plné kolo, jelikož ani Cyra nebyla tak svatá jak se zdála a vlastně žádná země, touha po informacích je všude. Ale když jí nazve zabijákem zvedne prst jako kdyby ho varovala. "Omyl jsem špeh, co získá informace a vraždu za menší příplatek. Většinou lovím jen ti jež jsou zrádci nebo udělali přečin, nikdy ne nevinné." poví zcela jasně a kdy se ukázalo, že oběti byla skutečně nevinná nechala jí pláchnout. Jednoduché, možná byla narozena na Keratu, ale nebyla tak bezcitná nebo se aspoň snažila. Ale o svém chladném klidu při prolití krve mlčí, to nikdo vědět nemusel. "Kerat je země lží, podrazů a těch nejhorších z nejhorších. I špehové to tam mají těžké, nejsem hloupá." a hlavně není úplně navedená, aby se vrátila do země, kde jí vyšší vrstva zná. Utrhne malý květ , co rostl v mechu a pohlédne k němu." Navíc nejsem vrah, jednoduše dělám co musím. Živím se abych přežila, to samé děláš i ty. Život není fér." poví poklidně a byla to pravda nebýt svazku, o který nestála a té osudné noci, kdy prolila krev mohla se stát kněžkou a mít klid, ale její víly nátura chtěla něco jiného. Život, který nebyl jen kolotoč, ale nové a nové dobrodružství plné tajemství.
Co víc, i kdyby jí chtěl napráskat, nepovedlo by se mu to zmizela by stejně jako se tu objevila a hlavně nikdy by ji nepoznal v přestrojení už jen protože neriskovala by svou tvář, aby jí někdo poznal. Na tohle Kerat byl třída, proměnit se v někoho, kdo vlastně nejsi. A to stačilo jen pár úprav bez schopnosti proměny. Poslouchá ho a lehce přihmouří oči." Mám pocit, že tahle země se pro tebe stala spíš.. osvobozením a možností najít si vlastní cestu. I když možná ani to ne." poví tiše a zamyšleně." Jo, jinak. Znám tvé postavení tady přiznejme si, že vílu jako ty těžko přehlédneš. Mé služby jsou ti kdykoliv dispozici" poví a lehce se pobaveně ukloní. Jaká ironie, že dřív se klaněli jí a ted ona skoro snad každému.
Reyner Dorric
Reyner Dorric
Poèet pøíspìvkù : 42
Join date : 06. 05. 18
Age : 514
Location : Evasir

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

27/3/2020, 17:53
Pobaveně se usměje a zavrtí hlavou. "Ale jistě, zabíjíš jen ty, co něco provedli. Jenže pochybuju o tom, že si dáváš tu práci a opravdu si zjišťuješ, jestli něco provedli nebo ne. Jde jen o to, jestli ti zaplatí." Odpoví a pokrčí rameny. Měl jistý názor na špehy a nájemné vrahy a už z jeho slov muselo být jasné, že to nebude zrovna pozitivní. Přece jen se živil tím, aby lidi tohohle typu držel dál od královské rodiny. Navíc on nikdy nevraždil víly ani zrádce. Měl na starost jen je zpacifikovat a předat jisté spravedlnosti, o které stejně v důsledku rozhodovala královna, takže těžko říct, jak moc to občas bylo spravedlivé. "To aspoň dokazuje, že víly z Keratu nejsou tak hloupé, aby se u svých intrik nechali nachytat. Čím víc intrik, tím víc nebezpečí pro někoho, kdo se pídí po tajemství. To je asi riziko povolání ne." Pokrčí lhostejně rameny. Samozřejmě, že nejen v Keratu byly intriky, ale zrovna tahle země tím byla proslulá. Vzhledem k tomu, že ovládali mysl, tak se rozhodně nebylo čemu divit. Přece jenom to určitě muselo všechny pokoušet, dostat se druhému do hlavy bez povšimnutí. "Ne, ty jsi vrah. Zabíjíš víly a lidi, kteří jsou uvěznění a těžko se můžou bránit. Já zabíjel čarodějnice ve válce. Takže nás moc neporovnávej." Upozorní jí docela vážným hlasem. Jistě, bojoval s vílami a ne vždycky se mu nad některými ze vznešených víl podařilo vyhrát, ale stejně tak je v něčem dokázal předčil. Ovšem rozhodně nikdy neukončil život žádné víly ani člověka. Pochyboval o tom, že víla naproti němu mohla říct to samé.
Lehce zavrtí hlavou a změří si jí pohledem. "Neznáš mě, maličká, možná víš, kdo jsem, ale neznáš mě. Tak se přestaň snažit tu odhadovat, co jsem vlastně zač." Upozorní jí s pobaveným úsměvem, přičemž začne pomocí své magie vylepšovat svůj čich až je stejně dobrý jako ten vznešených víl. Moc dobře věděl, že špehové se dokáží dokonale maskovat. Jistě, vzhled se dal pozměnit a upravit, ale svůj pach jen těžko ztratí a změní. Přesně to je taky důvod, proč společně s mírným nádechem nasaje i její pach. Není to nijak nápadné, takže by si toho neměla ani všimnout."Pochybuji, že by se mi hodil špeh, ale v případě, že změním názor, určitě ti dám vědět." Odpoví jí a pousměje se. Nehodlal jí rovnou poslat k šípku. Přece jen se blížil boj o trůn a v tom šrumci, co tu vypukne až to začne, jistě nebude od věci mít možnost získat nějaké informace.Jen těžko říct, jestli by dokázal věřit někomu, kdo jde za vyšší nabídkou.
Calico de More
Calico de More
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 26. 03. 20
Age : 496
Location : Kerat

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

27/3/2020, 18:27
Zamračila se." Snažím se vyhýbat nejasným cílům, ti kteří se nachází většinou na stěnách po městě, že je hledají to beru. Nechodím do nejistoty, život něco stojí. Nejsem hloupá abych šla do něčeho z čeho by mě pak mohli obvinit vojáku." poví dost vážným hlasem, jelikož bylo vidět, že on žil jenom jako voják a stejně by mu to mohla vrátit kartou, kolik nevinných pěšáků zabil případně ve válce, kde byli tvorové, kteří slepě následovali své vůdce a měli rodiny? Mohla, ale neměla náladu se s ním pouštět do křížků. "A zamysli se nad tím, než odsoudíš jiné. Jednou by tě to mohlo něco stát." poví vážně a ukáže na něj prstem a zamračí se. Rozhodně jí bylo jedno, jestli se mu jako osoba nezamlouvá, jelikož byla na samotu zvyklá. Když začne mluvit o Keratu založí ruce v hrud zamyšleně a podívá se mu přímo do očí. " Pochybuji, že jsi v Keratu byl déle jak týden. Ta země je prolezlá vlastními špehy skrz na skrz, pokud to tam neznáš a uděláš špatný krok jedině jak skončíš je zábava v žaláři pro krále. Tohle je Kerat." mluví tak všeobecně, že se snaží poukázat na to, že není blázen, aby dělala špiona někomu v Keratu. I stíny na tomto místě mluvily víc než měli. Co víc neunikne jí, že se snaží nasát její pach, ale je v klidu, jelikož směs bylinek v níž se snažila pravidelně koupat její pach pozmění dostatečně. Ale takové změny Pachu by si nejspíš všimnula jen víla s větší mocí. Dělala to pro své bezpečí, jedině, kdy si dovolila neukrývat svůj pach bylo, když dny kreslila doma a několik dní, jinak ne. Co víc směs bylinek její vůni ukrývala jen do doby, dokud se pořádně nezapotí, což bylo málo pravděpodobné.
"A ještě něco. Nehraj si se mnou." poví zcela klidným tonem, který nezněl nepřátelsky. Jen mu tím snažila říct, že nesnáší hry na kočku a myš, jelikož myš si vždy najde způsob jak přechytračit kočku.
Reyner Dorric
Reyner Dorric
Poèet pøíspìvkù : 42
Join date : 06. 05. 18
Age : 514
Location : Evasir

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

28/3/2020, 18:52
Uchechtne se a zavrtí hlavou. "Takže špionáž ti přijde jako spolehlivá práce? Ne jako něco, za co tě můžou klidně odsoudit na smrt?" Odpoví jí a uchechtne se. Jemu osobně to tedy přijde jako dost závažný zločin. Stačilo, aby jí chytili v nesprávnou chvíli a skončila by zcela jistě s rozsudkem smrti. Tedy alespoň co si může dovodit ze svých zkušeností z Evasiru a Cyry, kdy párkrát podobným situacím přihlížel. Ani jeden z vládců neměl moc slitování s někým takovým. "Ale podle toho, co říkáš, tak ty máš zkušenosti s pobytem tam." Odpoví jí a ušklíbne se. Už jen to je další věc, která mu v hlavě spouští pomyslný alarm. Nemá rád špehy a jestli byla v Keratu, ať už tam působila jako špeh nebo se tam třeba narodila, tak to bylo ještě víc znásobeno. Rozhodně neměl v plánu jí podceňovat, ale stejně tak jí nehodlal dávat přehnané schopnosti, které ani mít nemusela. "Nebudu si s tebou hrát, pokud se budeš držet dál od královské rodiny." Odpoví jí jednoduše a v jeho hlase je varovný tón. Bylo mu jedno, jestli něco takového měla v plánu nebo ne, ale rozhodně jí nehodlal dát volný přístup ke královně nebo princezně. Vládkyně by se o sebe dokázala postarat, to věděl a rozhodně neměl potřebu jí nevěřit, ale princezna občas nebyla zrovna schopná se ubránit.
"Ale děkuju za obrázek a za otevřené přiznání. Pokud pro tebe budu mít nějakou práci, určitě se ozvu." Řekne jí ještě, načež se ale lehce poklonil a rozešel se pryč. Sice měl ještě pár chvilek na to, aby s ní nějakou dobu strávil, ale tak trochu ho přešla nálada. Navíc tohle setkání znamenalo, že musel dát svým mužům informace a pokyny k tomu, aby kohokoliv podezřelého nahlásili a rozhodně nepouštěli do blízkosti nikoho důležitého a ani někam, kde by se mohli dostat k citlivým informacím. Rozhodně nehodlal nechat nic náhodě. Sice i v tuhle chvíli věděl, že jeho muži měli oči na špičkách, ale nikdy nemohl být dostatečně opatrný.
Calico de More
Calico de More
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 26. 03. 20
Age : 496
Location : Kerat

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

23/4/2020, 21:27
Zase její kroky vedli mimo město, pokud to tak půjde dál mohla by si časem pořídit domek v horách jako měl Arté, přeci jen by měla více času trávit ve městě a ne za ním. Ale posledních dnech nebylo nic, co by stálo za její pozornost, aby déle zůstávala poblíž vyšší vrstvi přeci jen je nemusela. Co víc, nikdy ani nepomyslela na to, že by druh měl být někod z vyšší společnosti na svůj tehdejší život zcela zapomněla a žila dle svých pravidel. Cítila se tak lépe a svodobná.
Zrovna teď už nějakou tu hodinu leží ve vysoké trávě a sleduje souhvězdí na svou hlavou. Přeci jen si slíbila, že se podívá na nebe, když dojde domů. Sice byla stále názoru, že hvězdy na Keratu byly a jsou nejhezčí a nejzářivější, ale tohle místo má také co do sebe. Obloha zde byla jiná, ale čistá jako jezero od kterého se nejspíš teď hvězdy odráželi.
Lehké šaty jí obepínaly světlou pokožku, šat se skládal z kusu látky pečlivě smotaných do sebe, takže tvořili složité skládání, ale zároveň bylo zřetelné, že je látka jemná. Na krku se jí pohupoval stříbrný řetízek ve tvaru hvězdy, který dostala od Luciase, aby nezapomněla kam patří, ale tohle jí bylo jen připomínkou toho, že právě proto je ted tu. Zavře oči a tiše vydechne. Posadí se a rozhlédne se kolem do kola.
Jak se zdálo zatím tu byla sama, když nepočítala zvědavé oči a uši lesa, který byly vždy a všude připravený.
Sybil Crochanská
Sybil Crochanská
Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 24. 04. 20
Age : 21
Location : Gretlip

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

24/4/2020, 12:47
Nebylo pro ní úplně příjemné, že musela z Gretlipu, ale občas zkrátka potřebovala sehnat i byliny a rostliny, které v Gretlipu nebyly, nebo bylo o dost složitější je tam najít nebo sehnat. Tudíž strávila několik dní na cestě. Byla docela ráda, že si mohla vypůjčit ze stájí koně a jen doufala, že během její nepřítomnosti se nikdo moc nezraní nebo si ještě svoje zranění nezhorší. Přece jenom měli občas nutkání neposlouchat její rady a připomínky ohledně tréninku. Nakonec ale dojela až na místo určení, do hájku na severu Cyry. Necítila se tu úplně nejlépe, přece jen to na její vkus bylo až příliš blízko k Mairornu, ke kterému jí sice nepoutaly žádné vzpomínky, ale vyprávění o hrůzách, které tam zažila její matka jí bohatě stačily k tomu, aby měla k tomuhle lidskému království odpor a bála se lidí. Na kraji lesa sesedne z koně a uváže ho ke stromu. Nepředpokládala, že tam zůstane moc dlouho. Potřebovala jenom natrhat bylinky pro které přišla a pak měla v plánu se otočit a upalovat pěkně zpátky domů. Už na první pohled bylo jasné, že není zdejší. Kdyby jí neprozradilo její kožené oblečení, které se skládalo z kožených šatů s rozparky až k pasu, takže pod nimi musela mít i kožené kalhoty, což jí vůbec nevadilo. Pro delší jízdu na koni to bylo o dost praktičtější než šaty. Jenže hlavním prvkem, který prozrazoval i její původ byl červený plášť, který jasně dával najevo, ke komu patří a co je vlastně zač. Sice nepatřil zrovna k nenápadným kusům oblečení, ale byl v podstatě její součástí.
Rozejde se mezi stromy i s brašnou, kteoru má právě na bylinky, pro které přijela. Jelikož se necítí zrovna příjemně, tak zatímco se rozhlíží po lese, aby našla rostlinky, si začne tiše broukat. Navíc okolo ní byla docela tma, ale nechtěla se v Cyře zdržovat déle než bude potřeba, takže místo toho, aby šla spát, se vydala rovnou sem. Tiché broukání jí tedy doprovází, zatímco se rozhlíží po bylinách. Sice byla tma, ale její oči si přivykly a navíc rostliny, které hledala měli bílé kvítky, takže byly vidět i ve větší tmě.
Calico de More
Calico de More
Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 26. 03. 20
Age : 496
Location : Kerat

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

27/4/2020, 13:43
Trhne sebou, když jí z rozjímáni nad hvězdami vyruší zvuk další živé bytosti. Jako kdyby si nemohla užít chvíli klidu na této planině sama, nejdřív si myslela, že to bude Rey, ale kroky byly jiné a hlavně přítomnost byla cítit jinak. Pohledem chvíli bloudí po svém okolí, dokud se nezastaví u příchozí dívky.
I když se Calico zdá být velice nespolečenská není tomu tak, jen prostě na Keratu nebyl učena si dělat přítele, ale držet si nepřítele daleko od těla a že se zvyky zle odnaučují. Ale snažila se každý den pracovat na tom, aby jí neděsili jen pouhé společenské pouta. Ale momentálně přemýšlela, co tu dívka pohledává a hlavně nevypadala, že je odsud aspoň tak na Calico působí její oděv. Sedí dál mezi vysokou travinou a jako tichý lovec pozoruje vílu, co tu dělá. Ano možná jí tím jen vyděsí, ale pokud má dobré smysly, tak si jí všimne hned, jelikož se neukrývá za žádný stín.
*Co tu vlastně děláš..nebo spíš hledáš.* napadne jí, když sleduje každý její krok jako plaché zvířátko, které vyčkává až jí šelma jednoduše přehlédneš. Jemný horký vánek jí pocuchá dlouhý vlasy, které jí zakrývají holé záda a tam jemně bledé jizvy z dětství, kůže na těchto místech byla skoro jako z papírů jemná a občas při špatném počasí i přecitlivělá. Ošila se lehce, když jí prameny vlasů polechtali na zádech.
Sponsored content

Denegisin hájek Empty Re: Denegisin hájek

Návrat nahoru
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru